Тарот... лага или вистина?

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Дали некогаш ви ја предвиделе иднината на тарот карти???

Што мислите за нив?
Дали навистина можат да ја претскажат иднината и животот, суеверие или само имагинација и толкување на нашиот ум?

Јас имам тарот карти и си “глеам“ со нив. Сепак не можеш точно да кажеш дали нешто стварно ти се погодило или не, поради тоа што пораките се во завиена форма и дозволуват простор за слободно толкување, слично како пророштвата на јасновидците како Нострадамус.

Дали вие верувате???

Одлична страна за онлајн “читања“ е www.tarotgoddess.com
И полесно отколку сам да се мачиш :wink:

п.с. не ставив објаснение за тарот карти зошто милам дека сите веќе знаат што е тоа (а оние кои незнаат знаат за Гугл:wink: )
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Што гледам во тарот картите???
Освен интересно нацртани сликички друго ништо,не верувам во таквое работе.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Ги сакам бидејќи ракувањето со нив е вистинска креативна уметност.
А верувам само кога се во рацете на вистинската личност.
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Ги сакам бидејќи ракувањето со нив е вистинска креативна уметност.
А верувам само кога се во рацете на вистинската личност.
што подразбираш под ова?
некоја баба циганка со турбан или?
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Една жена ми има гледано на тарот карти, ми кажа многу работи за блиска иднина, но ништо од тоа не се деси :)
Можеби има некој што стварно знае да гледа на тие карти, но многу сум скептична кога се работи за такви ствари.
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Па ништо не се зема за здраво за готово, али.... не знам.
Јас сам си гледам некогаш, најчесто од забава и штознам, не сум обрнал внимание дали се остварило.
www.tarotgoddess.com
види таму шо ќе ти каже.
:pos2:
 
Член од
10 август 2007
Мислења
103
Поени од реакции
0
па стварно се интересни ама чисто не верувам дека има вистина од гледањето на нив. :toe:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Поодамна една жен ми гледаше така случајно на тарот ми погоди стварно и ми кажа кои луќе ми посакуваат добро, а кои не, интересно ама не секогаш погодуваат.
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
јас мислам дека премногу се општи и сеопфатни за да можеш што било да дознаеш од нив, но сепак се интересни
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
111
Поени од реакции
0
toa se e laga ja 1 na sutel ili btr ne e bitno onaka pustiv i gleav 15 min na site so se javia im vika taa ciganka sto e neznam :D sve deka na pat ke odat ili ke nasledat pari GLUPOSTI ne se LAZETE A + IMA EDNI S GLEDAAT NA OBICEN SPIL KARTI E TOA VEKE APLA E LAGA :D
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
DarkMan[X];818403 напиша:
toa se e laga ja 1 na sutel ili btr ne e bitno onaka pustiv i gleav 15 min na site so se javia im vika taa ciganka sto e neznam :D sve deka na pat ke odat ili ke nasledat pari GLUPOSTI ne se LAZETE A + IMA EDNI S GLEDAAT NA OBICEN SPIL KARTI E TOA VEKE APLA E LAGA :D

а мане баш од обични карти ми се има остварено, а од на тарот не сум сигурен. :nesum:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Taрот

Па дами и господа ај ќе ве молам да кажете шо мислете во врска со тарот, какво е нивното значење итн...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom