Тактики (5 vs 5; 4 vs 4)

Член од
2 јануари 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Лина/лешар у исти тим тешко, не оти не се слагаат, туку ако вие земете први лина, они ќе земат лешар,
Потато дај кажи ти некоја тактика, не само ги критикуваш сите:nenene::nesum:
 
А

Антоние

Гостин
top:sven + centaur
mid:sillencer
bot:CM + panda
posle lvl 7 nikoj ne moze da go prezivee ova (mass disable/stun) combo
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
Прво ти да ги научиш барем основните правила на дота, после може да зборуваш, во ред? Знам дека на ова ќе следува прашање зошто, па ќе ти одговорам пред време.

Не можеш да играш у тим со 4 strenght херои, зошто? Оти нема да можете да дигнете глава од гангувања оти нема да има кој да купува sentry wards, освен ако не сакате свенот или кентаурот да го прави тоа. ( додуша, омнинајтот е нешто како супортер, али никојпат не купува вардови у игра оти му треба arcane ring, mekansm, сите тие глупости ).



И те молам, престани да се правиш некој играч, прочачкај низ темите, ќе најдеш тема за реплеи, пушти нешто таму, па ќе видиме дали знаеш да играш или не, ЗОШТО? Мислам дека со горенаведениот пост доволно се изглупира, тоа ќе ти биде шанса да се извадиш.


Kako prvo Omni ne prai arcane tuku kupuva viod stone i prai mehanizam a arcane ring prai es. Taka da ne jadi gomca ako ne znaes so imam zamisleno. Edina greska mi e mid so treba da mi igra silencer, vo slucaj da ne go banuvame. A kako vtoro ti na sekoja taktika mozes da i najdes protiv taktika taka da nema najimaba. I ne jadi gomca veke, ili samo za toa te biva? I ne mi jadi gomna ja da se praam igrac, ti prestani taoa da go prais. Ako sakas 1vs1 ili da igrame 5vs5 ke igrame nema problem samo so ja iam 3 max drugari so znaat dota da igraat! Ako sakas kazi!!!
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Смири ги живците пријателе.
Kako prvo Omni ne prai arcane tuku kupuva viod stone i prai mehanizam
Да? Како планираш да направиш мекансм со воид стоун? Можеби пропуштам нешто? Да, мекансамот е 150 мана, лечењето 150, репелот мислам 100, ќе немаш мана да пуштиш последна, а ќе можеш да излечиш/репел само еднаш, сакаш да кажеш дека мекансамот е повреден од последната на омнинајтот? Добро, нема проблем.
Ako sakas 1vs1 ili da igrame 5vs5 ke igrame nema problem samo so ja iam 3 max drugari so znaat dota da igraat! Ako sakas kazi!!!
Добро пријателе, за 1в1 ти се кладам оти до 8 лвл нема да утепаш 10 крипа. За 5в5 ти се кладам оти ќе имаме барем 3 пати повеќе убиства од тебе.
ПС. Знаеш дека MAELIK едно време ми беше најдобар другар на б.нет?
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
Смири ги живците пријателе.

Да? Како планираш да направиш мекансм со воид стоун? Можеби пропуштам нешто? Да, мекансамот е 150 мана, лечењето 150, репелот мислам 100, ќе немаш мана да пуштиш последна, а ќе можеш да излечиш/репел само еднаш, сакаш да кажеш дека мекансамот е повреден од последната на омнинајтот? Добро, нема проблем.

Добро пријателе, за 1в1 ти се кладам оти до 8 лвл нема да утепаш 10 крипа. За 5в5 ти се кладам оти ќе имаме барем 3 пати повеќе убиства од тебе.
ПС. Знаеш дека MAELIK едно време ми беше најдобар другар на б.нет?
Ti znaes deka ias arcane replanish mana od es a baska ja repelot mislam deka trosi 60 mana. Repelot e digan samo 2 lvl zoso na toj so repel mu treba heal na pocetok.
A za 1vs1 ako me tepas staj go riplerjot na forumov site neka mi se smeat i nema da ti jadam gomca ama ako izgubis ti u zivot da ne mi jades na mene!:pos2:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Утре, 8 часот македонско време, одговара?
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Поради тоа што не дојде, си дисквалификуван, и ти следува сето тоа што го спомена во приватната порака.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
probajte ja ovaa taktika: skeletor king, sven , leshrack, vengeful i uste eden po zelba samo da bide so stan koj faka poveke dusi kako na pr. magnus ili tidehunter... kombinacijava e bomba sme gi pobedile ent so ovaa kombinacija!:wink:
 
Член од
17 март 2009
Мислења
32
Поени од реакции
2
5в5...Најдобро зимате три интелегенција и одат секаде по еден еден агилити и еден стреинг Пример: Kристал,лион и лина ..агилити зимаш нерубиан ассиан и некој издржлив тенк на пример кинг давион.Први левел одат 5 души горе,доле тепат прават фрист доубле и сите со телепорт на страните.Интелегенција ке има сеакде и секако динајд на крипови.Така со гледав едни 20 мин крај беше.На противниците шо имаа неколку тенкови не можеа да се развија..
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
5в5...Најдобро зимате три интелегенција и одат секаде по еден еден агилити и еден стреинг Пример: Kристал,лион и лина ..агилити зимаш нерубиан ассиан и некој издржлив тенк на пример кинг давион.Први левел одат 5 души горе,доле тепат прават фрист доубле и сите со телепорт на страните.Интелегенција ке има сеакде и секако динајд на крипови.Така со гледав едни 20 мин крај беше.На противниците шо имаа неколку тенкови не можеа да се развија..
Причата со 3 хероја на иста страна е скрооооз различна од тоа ти шо го кажа..
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Еве една добра тактика за разбивање по турнири...ако се игра АП се разбира...

Земете сите интелегенции - Нукери и манипулатори по можност на пр
1-Slayer
2-Bane
3-Rasta
4-Demon Wich
5-Thinker

Почнете 4 души да правите arcane ring додека 1 од вас mekansham за да лечи.

Крипајте до 6-7 ( до тогаш едно 2 аркана би требало да бидат готови) lvl и после нагло убијте ги/го тој мид и пуш само мид....аркан ринг нонстоп...друго кога е потребно....нема мрдање....

пробајте да ја ставите во пракса...непробивлива е..
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Тактиката се вика push strat, добра е само нажалост лесно се пробива. Земи го против нив Naix, Zeus, Pugna, Tide и Puck и ќе се увериш колку е пробиблива :smir:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
на турнири се игра cm - 4 аркане рингови порано беа недозвнолени сега се дозволени но може многу лесно да ја изгубиш партијата со овие херои особено ако им оставиш ЕС :vozbud:

@Shorty ти си пријавен за во мwc ?
sorry za off topic must ask :salut:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Thunder мислиш за тоа што ме ваучираше пред неколку дена или нешто друго?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom