Тактики (5 vs 5; 4 vs 4)

Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
sry за offtopic али би застанал на страната на Cecio, дали ти Dovicinski знаеш да играш? Дали уопште знаеш што значи поимот imba? :kesa:
 
Член од
7 јануари 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Mirana
Enigma
Darkterror
Silencer
Rootfelen

Mирана прво не крије со последната па Сајленсер фрла последна сајленс потоа Фејслес фрла сфера во сферата енигмата мава трета магија и последна и даркетрор тепа после тоа ако имаа можност да избегаат дрвото фрла корени
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Тракс, Нага, Несај, Phantom Lancer и Shadow Demon, сите имаме склопено Манта стајл и несајо, нагата, Phantom Lancer и Shadow Demon имат магии за илузии и сите пуштеме илузии и стиснеме на Манта, И замислите си експериментална ја игравме во лан, ама извадеме 20+ илузии и кој мисле дека со корени или со сфери или со сајленс ке не тепа нека се јаве затоа шо нема шанси... додека се завртете вие ние сме у базата а вас илузиите ке ве истепат
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
^^
или пак, у 20та минута сите ќе имате боотс и гранки, и ќе се криете во базата.
 
Член од
22 август 2010
Мислења
109
Поени од реакции
14
Тракс, Нага, Несај, Phantom Lancer и Shadow Demon, сите имаме склопено Манта стајл и несајо, нагата, Phantom Lancer и Shadow Demon имат магии за илузии и сите пуштеме илузии и стиснеме на Манта, И замислите си експериментална ја игравме во лан, ама извадеме 20+ илузии и кој мисле дека со корени или со сфери или со сајленс ке не тепа нека се јаве затоа шо нема шанси... додека се завртете вие ние сме у базата а вас илузиите ке ве истепат
Woow и си земам earthshaker со блинк и скептер и ти идам со блинк и сите сте умрени..:)
Дота е сега многу избалансирана и за се има анти пик така да нема имба пик има имба анти пик
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Woow и си земам earthshaker со блинк и скептер и ти идам со блинк и сите сте умрени..:)
Дота е сега многу избалансирана и за се има анти пик така да нема имба пик има имба анти пик

земи го ти шејкеро ние со илузии ке те истепаме, мислеш ти тие твојте магии 3000 дмг праат. Филмаш се тугај =)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Mali, ae na gajba pivo... izberi si tim, vie igrajte so ovie heroi, jas i mojot tim so nasi heroi, na gajba pivo deka ke imame 5 pati poveke ubistva od vas, i vo 20ta minuta ke vi srusime tron?
 

G-Ms|

I'm Popeye the sailor man
Член од
2 ноември 2009
Мислења
60
Поени од реакции
3
samo strenght heroi: Axe,tiny,rooftrellen,centaur i magnus 4oe4e koe combo se ovie

axe dagger i prva, tiny dagger prva vtora, roof ulti centaur stun i vtora, magnus ult i prva.....
 

G-Ms|

I'm Popeye the sailor man
Член од
2 ноември 2009
Мислења
60
Поени од реакции
3
Да бе, го тепа крипот , правиш динајд и лива , ебати тактиката x)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.103
Поени од реакции
2.181
mnogu jaki taktizeri ste .. use nekoj public pickoj zemate i se radvite ste tepale vo juzna afrika 215 room..
Za onie koi igraat dota na "povisoko nivo" eve eden rep pickot na DTS so koj gi ownaja mozda najdobriot tim na svetot EHOME na lan event
http://www.gosugamers.net/dota/replays/39569 odvoite 40 min da vidite so e so 2 zbora perfect teamplay enjoy!
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
земи го ти шејкеро ние со илузии ке те истепаме, мислеш ти тие твојте магии 3000 дмг праат. Филмаш се тугај =)
А дали ти воопшто имаш појма шо прави од шејкер улти? 300 или 350 почетен дмг + 60 за СЕКОЈ КРИП ИЛИ ИЛУЗУЈА+ два пати прај дмг на херои со скептер или пак два пати ги сметаше хероите во дмгот. Како и да е шејкер=RAMPAGE на овој твој пик кој btw SUX.
 
На врв Bottom