Тактики (5 vs 5; 4 vs 4)

Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
да да сакав да знам дали си ти :kesa:

него можеш да почнеш да влагаш на мирц и да играш :music3:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Еве една добра тактика за разбивање по турнири...ако се игра АП се разбира...

Земете сите интелегенции - Нукери и манипулатори по можност на пр
1-Slayer
2-Bane
3-Rasta
4-Demon Wich
5-Thinker

Почнете 4 души да правите arcane ring додека 1 од вас mekansham за да лечи.

Крипајте до 6-7 ( до тогаш едно 2 аркана би требало да бидат готови) lvl и после нагло убијте ги/го тој мид и пуш само мид....аркан ринг нонстоп...друго кога е потребно....нема мрдање....

пробајте да ја ставите во пракса...непробивлива е..
Да бе, и однекаде се телепортира еден пит лорд на сред, и заедно со кробелиус ( кој веќе е таму ) ве држат пред кулата едно 20 минути, време за кое другите имаат соло фарм. После 20 минути, ви доаѓа дк со аватар и радианс, ве убива сите, и така..

бај д веј, тундер, ако ми направите акаунт на мирц, може да играм у mwc =))
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Тактиката се вика push strat, добра е само нажалост лесно се пробива. Земи го против нив Naix, Zeus, Pugna, Tide и Puck и ќе се увериш колку е пробиблива :smir:
Хех...а ја си мислим моја е тактиката....
Али ипак мислам да држи митот за непробивливоста....зборев баш за пуш -старт не за лејт гејминг....можда ќе ги сјебе некој како Кробелус или дроу ренџер дека имаат масив сајлнс...а др нз...
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Прочитај претходниот пост. Митот е во пуб гејмс во АП мод, кога играш со 4 другари против рандом типци.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Да бе, и однекаде се телепортира еден пит лорд на сред, и заедно со кробелиус ( кој веќе е таму ) ве држат пред кулата едно 20 минути, време за кое другите имаат соло фарм. После 20 минути, ви доаѓа дк со аватар и радианс, ве убива сите, и така..

бај д веј, тундер, ако ми направите акаунт на мирц, може да играм у mwc =))
Е го оправи....баш тие ќе држат....никој не може да држи ако е за држење...загледај ги пак хероите,анализирај ги магиите и ќе видиш...
Ако има добри играчи може да се изведе,а за пробивање ако не се искомбинира добро на почетокот тешка работа...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Е го оправи....баш тие ќе држат....никој не може да држи ако е за држење...загледај ги пак хероите,анализирај ги магиите и ќе видиш...
Ако има добри играчи може да се изведе,а за пробивање ако не се искомбинира добро на почетокот тешка работа...
Као ќе пробиеш против кробелус шо има вејв со ЦД 5 секунди?

Едит: И троши 100 мана, а она има некој со 600 мана најмалце на 7 лвл...

Тука не ти го ни рачунам питлорд..
 
F

FallenHypaspist

Гостин
на турнири се игра cm - 4 аркане рингови порано беа недозвнолени сега се дозволени но може многу лесно да ја изгубиш партијата со овие херои особено ако им оставиш ЕС :vozbud:

@Shorty ти си пријавен за во мwc ?
sorry za off topic must ask :salut:
ЕС ти беше за Езалор??

Као ќе пробиеш против кробелус шо има вејв со ЦД 5 секунди?

Едит: И троши 100 мана, а она има некој со 600 мана најмалце на 7 лвл...

Тука не ти го ни рачунам питлорд..
чекај човек...а како рачунаш ти рашта да му влета и да го фати со мрежа ...или пак бане прво да го успие....

ако криповите умрат хероите имаат право да продолжат со тепање на кулата...
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ти си луд пријателе.. Кои херои ќе ја тепаат кулата бе? Сите имаат по 600 хп на 7ми левел. Со еден fire storm i wawe od krobelius, нема да се види ни крипови ни херои. Бесполезно ќе стоите на мид и ќе гледате како долу на страната најт давионот си фарма, херој кој ни 5 заедно не можете да го убиете.

ES = earthshaker.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Не велам дека никој...ма никој не може да ја пробие...

Според твои пресметки испадна дека хероиве од мојава комбинација ќе тепаат само со дмг...како да немаат магии??

Имаат 2 хекса,спиење,Мрежата на рашта и шеста на бане,2 ериа стана шо прават добар демиџ,2 улти шо прават по 500 демиџ + уште неолку ДД магии...+ змиите на рашта...
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Работата е тоа што пит лордот, кробелиусот и уште еден херој ќе си стојат зад кулата и нема да одат напред. Само ќе ги убиваат криповите кога овие ќе се приближат. Како планираш да влезат 5 интелигенција херои во кула и да ги убијат?
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Работата е тоа што пит лордот, кробелиусот и уште еден херој ќе си стојат зад кулата и нема да одат напред. Само ќе ги убиваат криповите кога овие ќе се приближат. Како планираш да влезат 5 интелигенција херои во кула и да ги убијат?
Епа вака...во моментот кога треба да се судрат криповите пред вашата кула, влиќа бане успива еден (има доволен рејнџ да успие некој шо е макар ипозади кула,онда фаќа во 6 друг...во истиот момент влиќа и рашта та фаќа еден во мрежата...после следуваат магии од по 500 дмг..проектити од по 325,ласери,струи станови,феникси итд итд...во случај на време да се извлечат....та нели постои една меѓузона помеѓу кулите??? Ние така имаме тепано канти како што се Тајдхантер и дум....го имаа и блодсикер..=+ 1 сајлнс...и пак не можеа да не мрднат...

( убивањето трае 2 секунди...не 5 или 6...) така да и да окркаат некоја магија + нешто од кулата ќе преживеат..мекансам дрвца и пуни пак до крај...та и да умре некој не е страшно)
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
@Potato

читај сега МНОГУ ВНИМАТЕЛНО !


-влагаш на мирц на Quakenet серверот !

-значи си конектиран пишуваш ова

/msg Q HELLO user@host.com user@host.com
значи на местото на user@host.com ја пишувате вашата e-mail адреса. ( напомена:вашиот username неможе да ги содржи следниве симболи: `^_~[]{}| )

-и ти стигнува порака на твојот маил во која го има твојот password - пасвордот можеш да си го смениш ти пишува таму како

Одкога ова се ќе биде комплетно направено. Треба да се логирате со вашиот QAuth


/AUTH user pass

-чим си логиран одиш само
/msg MWCDL-BOT .i

и ботот те поканува да влезеш во каналот

*али пред да може да те покани ботот треба да имаш добиено vouch :D

*извинете за офф мислење
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Абе ги читав тие туториали, ама немам појма од мирц, никојпат не сум го користел, ниту пак имам желба да почнам.. Јас не знам да се логирам, да влезам на канал, а не да си направам акаунт =))


Па.. според тоа што пред едно 30 дена секој ден ме спамираа да влезам, веројатно ќе ми дадат воуч, не мислиш? . ), само прво акаунт на мирц! =))
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
па да ни требаат играчи зашто вака со 50 - 60 играчи не иде се игра само по 1 игра :wink: јес да се солидни игрите избалансирани и интересни али пак неможе со 60 души . сигурен сум дека има доста повеќе од само 60 'добри' играчи во мкд
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Епа вака...во моментот кога треба да се судрат криповите пред вашата кула, влиќа бане успива еден (има доволен рејнџ да успие некој шо е макар ипозади кула,онда фаќа во 6 друг...во истиот момент влиќа и рашта та фаќа еден во мрежата...после следуваат магии од по 500 дмг..проектити од по 325,ласери,струи станови,феникси итд итд...во случај на време да се извлечат....та нели постои една меѓузона помеѓу кулите??? Ние така имаме тепано канти како што се Тајдхантер и дум....го имаа и блодсикер..=+ 1 сајлнс...и пак не можеа да не мрднат...

( убивањето трае 2 секунди...не 5 или 6...) така да и да окркаат некоја магија + нешто од кулата ќе преживеат..мекансам дрвца и пуни пак до крај...та и да умре некој не е страшно)
Tеоретичари еден куп..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom