Тактики (5 vs 5; 4 vs 4)

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Знам, ај нема веза штом не сакаш да ми направиш акаунт -.-, во недела ќе одам кај sublime, ќе се снајдеме некако =))
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
isto taka jak tim se
earthshaker
tidehunter
admiral
enigma
drvo
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Сигурно. Ви земаат 4 гангери и дк. Се нервирате цела игра.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
Нема врска, Tide е на loosing streak меѓу најјаките тимови.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Точно. ES, може да го банираат, ама не тиде. Во моментот има многу подобри херои од него. ( Naix, tinker, nerub,puck, storm,undying,rylai,kotl.. )

А тактиката е за некои почетници без скил, кои се убиваат само кога одат 5в5 мид.
 
Член од
21 август 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Мое комбо.

1. Енигма
2.'ртшејкер
3.свен
4.кипер оф д лајт
5.криксалис


Можи да се вметни Кунка, место КОТЛ
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.041
Поени од реакции
2.041
tapensie bitte si zemas full gank team i ojs salatiras kaj i da stignis kako so igraja ks.int segasni razer na 6.59..
 
Член од
1 април 2009
Мислења
23
Поени од реакции
0
drvo/slardar/gondar/nerbuian weaver/nerubian assassin iam igrano vs ovie 5 -.-' ne e nesto posebno ama idat na nervi D:D:
 

†he Exorcis†

Rock n' Roll
Член од
25 септември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
3
Темава нема веза...најјак тим на ДОТА не постои, мислам се зависи до играјачите и до текот на играта и до тоа како и кога и кој склопки ги зима...така да можате да дискутирате да правите варијанти но за секоја има ЛЕК...


Бај Д' Веј The Puck Rulezzzzzzz!


:tv::drk:


Ај Ем Блајнд Нат Деатх!
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
803
Поени од реакции
249
ednas na cw jas pravev pick i napraviv :
1.earthshaker
2.sand king
3.nevermore
4.drvoto
5.rulay
gi dotepavme i na livnaa
 

Chronic

My Competition Zero !
Член од
13 ноември 2009
Мислења
7
Поени од реакции
1
1.Lich
2.Rooftrelen
3.Spectre
4.Axe
5.Lion

1.Sand King
2.Akasha
3.PotM
4.Destroyer
5.Sven

И уште многу, многу други ;)))
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Crystal Mainde + Silencer top lane
Rifle solo mid
Alchemis solo btm lane
Chen ili Dark Seer forrest ( Sentinel )

Dazzle + Naga btm lane
Earth Shacker + Puck top lane
Rifle mid ( Sentinel )

Sand King + Potm btm lane
Shadow Find mid
Sven + Crystal Maiden ili Lina ( Scourge )

Brood btm lane
Chen there forrest
Alchemist solo mid
Enigma our forrest
Crystal Maiden solo top ( Scourge )

dosta se !
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
1.Scourge
Warlock-bot
Venge-bot
CM-top
admiral-top
bane-mid

2.Sentinel
Tide
Panda
Lion
Sven
zeus
 
На врв Bottom