Тактики за заведување

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.392
Поени од реакции
2.338
D

Diferans

Гостин
Најпрво ќе се запознаеме со особините на типот КОКЕТИ.
Интересно видео. Само овој Роберт Грин, немој да не е истиот оној со "Закони на моќта"? Значи експерт за се, ренесансен човек, вистински форумџија ;)
Покажуваш малку заинтересираност колку да го пуштиш мамецот и послем само игнор и флертување пред неа со други абе од инат ке те лапа па и најгрд да си
Али тоа, али ќе завршиш и самиот како плен, секогаш постои и таа опасност. Важна е играта!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.006
Поени од реакции
10.691
Интересно видео. Само овој Роберт Грин, немој да не е истиот оној со "Закони на моќта"? Значи експерт за се, ренесансен човек, вистински форумџија ;)

Али тоа, али ќе завршиш и самиот како плен, секогаш постои и таа опасност. Важна е играта!
Нормално ако осети дека и јадеш од рака, во пракса докажано е жените колку повеќе ги “газиш” толку повеќе трчаат
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.392
Поени од реакции
2.338
Нормално ако осети дека и јадеш од рака, во пракса докажано е жените колку повеќе ги “газиш” толку повеќе трчаат
Не е точно. Има разлика од маж кој зрачи со самоувереност, до маж кој своите несигурности и комплекси ги рефлектира на оние околу себеси, овој вториот обично делува дистанциран, арогантен и спремен на се да го сочува тој лажен имиџ на супериорност. Маж кој има вистинска самоувереност зрачи со топлина и спремен е да помогне, но знае колку може и скромен е, мудар и трпелив, снаодлив во секоја ситуација, а додека вториов има лажни ветувања и лажни намери нечесни би рекла.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.006
Поени од реакции
10.691
Не е точно. Има разлика од маж кој зрачи со самоувереност, до маж кој своите несигурности и комплекси ги рефлектира на оние околу себеси, овој вториот обично делува дистанциран, арогантен и спремен на се да го сочува тој лажен имиџ на супериорност. Маж кој има вистинска самоувереност зрачи со топлина и спремен е да помогне, но знае колку може и скромен е, мудар и трпелив, снаодлив во секоја ситуација, а додека вториов има лажни ветувања и лажни намери нечесни би рекла.
Ја утна поентата ама се тригна од тоа “газење”, ко да го сфати буквално
Иначе сум бил сведок на многу случки кај што подобро поминувале оние што не се замарале и да кажеме глумеле бед бојс, како лепак е тоа за жените
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.392
Поени од реакции
2.338
Ја утна поентата ама се тригна од тоа “газење”, ко да го сфати буквално
Иначе сум бил сведок на многу случки кај што подобро поминувале оние што не се замарале и да кажеме глумеле бед бојс, како лепак е тоа за жените
Па не се тригнав него кажувам деке не се сложувам, тоа бед бојс не пали денес, може кај тинејџерки во 90ти палело, сега не е тоа тоа веќе.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.514
Поени од реакции
20.024
Другар, ако те задева оваа @Хоуп само кажи :D
Шала на страна, и мене ме интересира во какви теории моментално е заглавен Зурла!
Да го оставиме, да ги каже премисите, видови жени, тактики за нивно заведување…
Ипак е докажан теоретичар...

А ако треба тема за црнкињи, еве јас ќе ти отворам една.
Птицо, Зурла е заглавен ептен, начин на учење му е скроз обратан.За битни работе за планету,физику и сфе около нас књигу не фатија, ск земаја за жене ке чита.
Злате гу стави како изгледа књига за жене,миљарда странице има сто посто.
Никој никад не ги разбраја жене што сакаф,он ке зима да ги разбира хаха.

Жене овакфи,жене онакфи...
Ама искрено без њима не можемо.

Женееее,сакамо Ве, ми прави мужи.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.006
Поени од реакции
10.691
Па не се тригнав него кажувам деке не се сложувам, тоа бед бојс не пали денес, може кај тинејџерки во 90ти палело, сега не е тоа тоа веќе.
Секако дека пали чак и ги ебете со поглед, да не се лажеме дека паѓате на културни и образовани кои отвараат врата од кола
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
Птицо, Зурла е заглавен ептен, начин на учење му е скроз обратан.За битни работе за планету,физику и сфе около нас књигу не фатија, ск земаја за жене ке чита.
Злате гу стави како изгледа књига за жене,миљарда странице има сто посто.
Никој никад не ги разбраја жене што сакаф,он ке зима да ги разбира хаха.

Жене овакфи,жене онакфи...
Ама искрено без њима не можемо.

Женееее,сакамо Ве, ми прави мужи.
Па затоа и толку желно го чекам да ни објасни нешто :ROFLMAO:
Он уште не разбра денот и ноќта како настануваат, жени ќе објаснувал :pos:

Ама ај, што знаеш.. може и стварно некој голем заводник да е у РЛ.
Јер докажано, жени не паѓаат на памет и IQ :rolleyes:
 
D

Diferans

Гостин
Мислам (чувствувам, знам) дека мистеријата е важен дел од театарот на заведувањето. Нашиот ум, кога не ги гледа сите делови од целината, самиот си ги измислува - и тоа се токму работите што му се сонуваат!

Дали ова испуштање детали, насочување внимание, може да помине за манипулација, бела лага, шарена вистина или штотизнам, не е важно, важно е дека е во срцето на секое заведување.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.487
Поени од реакции
9.452
@TaftaCrew не сум јас босот таму, не знам шо се десило. Пишувај си тактики де не се нервирај.

@PticaSelica птицо моја, татко ти сигурно бил терорист штом направил бомба ко тебе хехехехе. Што ако го задевам?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
@TaftaCrew не сум јас босот таму, не знам шо се десило. Пишувај си тактики де не се нервирај.

@PticaSelica птицо моја, татко ти сигурно бил терорист штом направил бомба ко тебе хехехехе. Што ако го задевам?
Ма задевај го до утре сабајле ако сакаш, и задави го :ROFLMAO:
Само жити се, не ја расипувај хемијата…
Во овие тмурни денови, фалат луѓе како Зурла и Тафта да не насмеат ;)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.487
Поени од реакции
9.452
Ма задевај го до утре сабајле ако сакаш, и задави го :ROFLMAO:
Само жити се, не ја расипувај хемијата…
Во овие тмурни денови, фалат луѓе како Зурла и Тафта да не насмеат ;)
Абе нека ве смеат ама малце нешто нека има врска со темата. Знаеш дека сите теми овде се пола со зафрканции и колку толерирам и колку бришам офтопици без опомени и нешто ајде оставам, ама три страни муабети за сосема седми нешта па птицо моја не е фер спрема мене така? Земи малце контрола ипак си јача страна, биди заводлив помагај, биди џентлмен, сврти муабет, посочи им ова она...
Јас да ве учам како се заведуваат жени?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
Најпрво ќе се запознаеме со особините на типот КОКЕТИ. Според мене најчест модел на однесување, флертување кај мажите а посебно е изразен кај жените.(нарцизам)
Зурла, ако сакаш да бидеш @The Savior и да ја спасиш темава…
Продолжи во овој стил!
Дај ни некој вовед, прикажи некоја поделба на жените, видови тактики, која тактика кај се применува и сл.
Со примери, со видеа. Битно да има некој редослед. Па ќе дебатираме..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom