Тактики за заведување

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.487
Поени од реакции
9.452
Ептен често се поставува прашање како сте се запознале со партнерот.
И дали на фб, дали во клуб, преку пријатели не е битно, не е темата како се запознавте, темата е како уствари сте дошле до тој партнер уште од почеток, кои ви се успешните тактики за да го заинтересирате. Не мора за сегашниот, се знаете од деца и се засакавте. Искуства од порано или што би било ако би било...

Има и многу муабети тука за момци што пишале на фб па биле блокирани, не им враќале, ги откачувале. Како сте стигнале до тоа? Здр како си, маче јака си, ау каква цицка, многу си слатка, ме палиш, ај на кафе, што пишувате.
Или во клуб, некоја ви фаќа очи и? Го праќате келнерот да и носи пијачка, самоуверено одите кај неа?

Ептен ме интересираат тие приказни, како стигнало за некои да бидат заедно, како започнало.
Па ме интересираат и оние што неславно завршиле.

Башка и ќе помогнете на некои што погрешно се пуштаат или воопшто не ни знаат како да почнат муабет со женска, така да и помош има, две во едно. Некој и ќе си увиди која му е грешката, некој ќе позајми искуство или мислење, па може ќе фати нешто.

Немој да ми наоѓате маани на темава, озбилно прашувам.

Јас, една моја случка од порано, видов на плажа еден ептен згоден дечко. Ни знаев од кај е ни кој е, ништо. Мене ми е срам да пријдам, без осет да одам да му се тупнам, па го барав на фб. Како форензичар, копав, барав, му најдов фб. И сега?
Гледам за Интер навивал, цел ѕид со тоа, а јас за Милан. По една недела беше дерби и за моја среќа Милан победи и му пишав тогаш нешто во стил Интер ти изгубија хехехех, Милан најјаки хехехе и слика си ставив на кавер од Милан демек да знае, да не рече што и е на оваа. На фан страната на Интер скролав постови да најдам нешто да не постирал или коментирал па да почнам муабет. И пишав. Тоа глупостите со клубовите пишав и викам абе после утакмица си скролав на страната на Интер и ти заприметив коментар (од 2003та) и гледам ептен страствен навивач си, се надевам таков си и во кревет. До страствен навивач само реков, другото за во кревет не го пишав хехех. И почнаа муабети, до душа и не се заинтересира како сум го нашла, јас да бев ќе прашував а како ме најде, зошто, од каде...
И тоа беше тактиката моја шуплива кога јас сум го направила првиот чекор.

А ми се пуштале секакви, многу ќе ми зафати постов ако почнам да им ги редам тактиките.
А вие како? И како би? Во секакви ситуации....
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.182
Поени од реакции
9.052
99% od prethodnite partnerki mi se zapoznati vo klub, bar ili na zabavi. bi rekol deka alkoholot si go odrabotil svoeto i na dvete strani, pa rabotite odele podmackano.

posledniov period se namali izlevanjeto, i odma se gleda pad na prometot :(

so fb/insta ne mi odi ama ic. nemam trpenie za drn drn muabeti so denovi i nedeli. so ovoj pristap odelo do 2-3 sredbi i potoa apla glup kraj.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.908
Поени од реакции
9.663
Ептен често се поставува прашање како сте се запознале со партнерот.
И дали на фб, дали во клуб, преку пријатели не е битно, не е темата како се запознавте, темата е како уствари сте дошле до тој партнер уште од почеток, кои ви се успешните тактики за да го заинтересирате. Не мора за сегашниот, се знаете од деца и се засакавте. Искуства од порано или што би било ако би било...

Има и многу муабети тука за момци што пишале на фб па биле блокирани, не им враќале, ги откачувале. Како сте стигнале до тоа? Здр како си, маче јака си, ау каква цицка, многу си слатка, ме палиш, ај на кафе, што пишувате.
Или во клуб, некоја ви фаќа очи и? Го праќате келнерот да и носи пијачка, самоуверено одите кај неа?

Ептен ме интересираат тие приказни, како стигнало за некои да бидат заедно, како започнало.
Па ме интересираат и оние што неславно завршиле.

Башка и ќе помогнете на некои што погрешно се пуштаат или воопшто не ни знаат како да почнат муабет со женска, така да и помош има, две во едно. Некој и ќе си увиди која му е грешката, некој ќе позајми искуство или мислење, па може ќе фати нешто.

Немој да ми наоѓате маани на темава, озбилно прашувам.

Јас, една моја случка од порано, видов на плажа еден ептен згоден дечко. Ни знаев од кај е ни кој е, ништо. Мене ми е срам да пријдам, без осет да одам да му се тупнам, па го барав на фб. Како форензичар, копав, барав, му најдов фб. И сега?
Гледам за Интер навивал, цел ѕид со тоа, а јас за Милан. По една недела беше дерби и за моја среќа Милан победи и му пишав тогаш нешто во стил Интер ти изгубија хехехех, Милан најјаки хехехе и слика си ставив на кавер од Милан демек да знае, да не рече што и е на оваа. На фан страната на Интер скролав постови да најдам нешто да не постирал или коментирал па да почнам муабет. И пишав. Тоа глупостите со клубовите пишав и викам абе после утакмица си скролав на страната на Интер и ти заприметив коментар (од 2003та) и гледам ептен страствен навивач си, се надевам таков си и во кревет. До страствен навивач само реков, другото за во кревет не го пишав хехех. И почнаа муабети, до душа и не се заинтересира како сум го нашла, јас да бев ќе прашував а како ме најде, зошто, од каде...
И тоа беше тактиката моја шуплива кога јас сум го направила првиот чекор.

А ми се пуштале секакви, многу ќе ми зафати постов ако почнам да им ги редам тактиките.
А вие како? И како би? Во секакви ситуации....
Како се запознав со партнерот, хмммм..незнам за кој да пишам??
Му ставив пиштол на слепоочница и му реков - вечер ќе ме носиш у диско или ти разнесувам мозок...И се разбира, ме однесе у диско и вечерта се спанџавме:sekcza:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.526
Поени од реакции
16.264
Како се запознав со партнерот, хмммм..незнам за кој да пишам??
Му ставив пиштол на слепоочница и му реков - вечер ќе ме носиш у диско или ти разнесувам мозок...И се разбира, ме однесе у диско и вечерта се спанџавме:sekcza:
@mr wednesday прпа, а?
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.623
Поени од реакции
6.057
Заведување? Рамнодушно и ладно. Сепак ја слушаш и покажуваш интерес за тоа што го кажува.
Интересот за неа и она што го говори мора да биди вистински. Инаку ниту ќе заведиш, ниту ќе бидни нешто. Зошто побогу би заведувал женска ако ти е досадна? Позитивното е што ти немораш да кажиш ни збор, а таа ќе е smitten. Sort of cruel, ама таа ни е природата.
I metamorphose into Alucard од Castlevania, после се е лесно.
Once you're done, можиш да бидиш полабав и прв да и подадеш дланка. Тоа ќе ја изненади. После ќе се лапате.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Na bunar vnucko,na bunar ja fanav prvata,a i frliv oko onaka od porano i gleam koga ke izleze za na bunar da polni voda i jas zemam gumovite i bardacite i trk tamu a taa samo sto pocnala so maka da go vrti cekrkot so prvata kofa,jas ni dve ni tri zemam vrtam od drugata strana.A potoa se razbira prvo nejzinite kanti gi nosam do pred porti i toa po dolniot -podolgiot pat, i taka dva tri pati potoa aj vecer dojdi vo plevna na cicko mi i bidna...ponatamu si znajte, a eden bunar vo toa selo,na suv rid i nema druga voda ili cesma
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.908
Поени од реакции
9.663
Што бе сите тажно смајли:pos:..само @NekojBatka љубов ми прати :backa:

@Хоуп душо, тактика не се продава, не се ни учи, нема ни правило, оти за секој дечко разна тактика треба..пр.ако кај некој дечко за да го примамиш треба црвена сукњичка па како на бик во корида да му ја запафташ, на некој друг му треба две три трепкања со очиња, па имаш и срамежливи со стројници треба, подводаџии и. ....
Најбитна работа е решителност и самодоверба...ако некој ти се бендисува, наоружај се со сите оружја што ги поседуваш, истакни физички атрибути( ако имаш), груди, дупе, напучи уста и у напад:icon_lol:
 
Член од
18 декември 2020
Мислења
144
Поени од реакции
92
Ептен често се поставува прашање како сте се запознале со партнерот.
И дали на фб, дали во клуб, преку пријатели не е битно, не е темата како се запознавте, темата е како уствари сте дошле до тој партнер уште од почеток, кои ви се успешните тактики за да го заинтересирате. Не мора за сегашниот, се знаете од деца и се засакавте. Искуства од порано или што би било ако би било...

Има и многу муабети тука за момци што пишале на фб па биле блокирани, не им враќале, ги откачувале. Како сте стигнале до тоа? Здр како си, маче јака си, ау каква цицка, многу си слатка, ме палиш, ај на кафе, што пишувате.
Или во клуб, некоја ви фаќа очи и? Го праќате келнерот да и носи пијачка, самоуверено одите кај неа?

Ептен ме интересираат тие приказни, како стигнало за некои да бидат заедно, како започнало.
Па ме интересираат и оние што неславно завршиле.

Башка и ќе помогнете на некои што погрешно се пуштаат или воопшто не ни знаат како да почнат муабет со женска, така да и помош има, две во едно. Некој и ќе си увиди која му е грешката, некој ќе позајми искуство или мислење, па може ќе фати нешто.

Немој да ми наоѓате маани на темава, озбилно прашувам.

Јас, една моја случка од порано, видов на плажа еден ептен згоден дечко. Ни знаев од кај е ни кој е, ништо. Мене ми е срам да пријдам, без осет да одам да му се тупнам, па го барав на фб. Како форензичар, копав, барав, му најдов фб. И сега?
Гледам за Интер навивал, цел ѕид со тоа, а јас за Милан. По една недела беше дерби и за моја среќа Милан победи и му пишав тогаш нешто во стил Интер ти изгубија хехехех, Милан најјаки хехехе и слика си ставив на кавер од Милан демек да знае, да не рече што и е на оваа. На фан страната на Интер скролав постови да најдам нешто да не постирал или коментирал па да почнам муабет. И пишав. Тоа глупостите со клубовите пишав и викам абе после утакмица си скролав на страната на Интер и ти заприметив коментар (од 2003та) и гледам ептен страствен навивач си, се надевам таков си и во кревет. До страствен навивач само реков, другото за во кревет не го пишав хехех. И почнаа муабети, до душа и не се заинтересира како сум го нашла, јас да бев ќе прашував а како ме најде, зошто, од каде...
И тоа беше тактиката моја шуплива кога јас сум го направила првиот чекор.

А ми се пуштале секакви, многу ќе ми зафати постов ако почнам да им ги редам тактиките.
А вие како? И како би? Во секакви ситуации....
Штом навива за Интер, а ти за Милан турии пепел (ебии векот) на таа врска :D
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.111
Поени од реакции
3.525
оти за секој дечко разна тактика треба..пр.ако кај некој дечко за да го примамиш треба црвена сукњичка па како на бик во корида да му ја запафташ, на некој друг му треба две три трепкања со очиња, па имаш и срамежливи со стројници треба, подводаџии и. ....
Значи ако некој се пали на бурка оваа треба и тоа да стави.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.908
Поени од реакции
9.663

Kajgana Shop

На врв Bottom