ТИФОМАНИЈА!

Член од
18 мај 2024
Мислења
33
Поени од реакции
93
Споредуваш град со милион жители, и град со двапати помалце илјади каде пола и повеќе се раселени во странство, најголемо зло во навивачките групи е тоа што се повеќе и повеќе народот бега во странство а бројките на навивачи во нг паѓа... Реалната слика во мкд и мактифо...
Да град со милион жители. Вие сте еден град со еден тим и една навивачка група, напротив во Скопје има повеќе тима, повеќе навивачки групи и уште 100000 жители доселени од други градови од Македонија..
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.545
Поени од реакции
7.658
Чкембари се единствена друга група освен над што е редовно активна низ годиниве, само затоа што имаат голем број постари членови што се активни цело време. И секоја чест за нив. Ама не може вечно да ја носат на свој грб групата. И во најјаките групи од балканов, организацијата ја водат младите. Корео прават средношколци и студенти, идеи и се' останато. Паѓаат знамиња, регрутираат нови луѓе, водат социјални мрежи, обработуваат видеа итн. Се знае дека постарите се само за групата да биде пострашна на изглед и физички појака. Се надевам дека нема да доживеат некое фијаско како Мајмуни на пример.
Не ги знајш работите како шо мислиш, зато сум тука да ти кажам :)
Неколку подгрупи се составени 90% од млада екипа.
Така да не се секирај, фијаско нема да доживјме.
Јадрото од млада екипа се составува, тие ја водат веќе групата. Има напредок а то се гледа, едно гостување со помала бројка не значи ништо.
А екипата Chosen Few другари од трибина веќе над 15 години нема да се понаша како “ветерани” и ќе биди прв ред секогаш и секаде :ајнапиво:
 
Член од
9 август 2019
Мислења
64
Поени од реакции
506
Фото извештај

ГРК ОХРИД - грк тиквеш 40-20
 

Attachments

Член од
9 август 2019
Мислења
64
Поени од реакции
506
Член од
25 октомври 2012
Мислења
832
Поени од реакции
1.338
Член од
10 мај 2022
Мислења
590
Поени од реакции
1.971
Член од
25 мај 2023
Мислења
54
Поени од реакции
108
Да град со милион жители. Вие сте еден град со еден тим и една навивачка група, напротив во Скопје има повеќе тима, повеќе навивачки групи и уште 100000 жители доселени од други градови од Македонија..
Koj poveke tima gi ima skopje i koj navivacki grupi gi ima drugi za fudbal aj kazi?
 
Член од
26 август 2024
Мислења
11
Поени од реакции
78
Bravo za Ckembarite sho se tegnea do Romanija i za parolata. Samo imam edno prasanje, bidejki vo nekolku navrati go imam primeteno istoto. Duri i so relativno slabi brojki od 30-50 lugje imate po minimum 2ca sto vodat navivanje. Gledano od strana ova izgleda cudno da ne recam malce smesno. Dali pricinata za ova e rivalitet/ego megju vodzite ili nesto drugo (mozebi e bitolskio "bon ton"
)?
 
Член од
21 мај 2023
Мислења
5
Поени од реакции
0
Да град со милион жители. Вие сте еден град со еден тим и една навивачка група, напротив во Скопје има повеќе тима, повеќе навивачки групи и уште 100000 жители доселени од други градови од Македонија..
Во градот скопје има само еден клуб гордоста на градот
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
305
Поени од реакции
1.684
Споредуваш град со милион жители, и град со двапати помалце илјади каде пола и повеќе се раселени во странство, најголемо зло во навивачките групи е тоа што се повеќе и повеќе народот бега во странство а бројките на навивачи во нг паѓа... Реалната слика во мкд и мактифо...
Бош муабет искрено...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom