ТИФОМАНИЈА!

Член од
6 февруари 2011
Мислења
681
Поени од реакции
2.827
Кои дупки освен сезона 2021 после короната каде се присуствуваше на 5 6 утакмици се на се. Друга која дупка ја има групата од 97ма па наваму не збориме бојкот зошто тоа е составен дел од навивањето. Дали било 5 души дали 50 дали 500 имало луге во сала со знаме. Немам што да ги бројам ја вашите утакмици ја поставувам прашање а ти не ми даваш одговор него прашање. Вие сте навивачи на ракомет само на големи утакмици и тоа е крај на разговорот немаш потреба мене да ме убедуваш. Фудбал има константност баш на тие 30тина луге што ти ги зборам што го сакаат клубот а другите доагааат само ако има гостовање некое на противничка група да се стегааат во прв ред. Немаш потреба да ми одговараш више да го тупиме тука 10 страни, спремајте се за недела да се издувате малку во Скопје.
Извади го од подкревет црвено црниот дрес и недела чекирај се на фонтана. Тоа се ти предности ко ќе живееш во метропола како Скопје,за кој сакаш за тој си навиваш. Скопска турлитава… Ептен си се возбудил послем вчерашната парола … да не си паднат 2-3 пати автошкола ?
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
126
Поени од реакции
369
Извади го од подкревет црвено црниот дрес и недела чекирај се на фонтана. Тоа се ти предности ко ќе живееш во метропола како Скопје,за кој сакаш за тој си навиваш. Скопска турлитава… Ептен си се возбудил послем вчерашната парола … да не си паднат 2-3 пати автошкола ?
Не е битно јас што ќе извадам ќе извадам него ти кажи ми ќе го извадиш ли шалот што ти го дадоа во Белград?
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
678
Поени од реакции
1.288
Не е битно јас што ќе извадам ќе извадам него ти кажи ми ќе го извадиш ли шалот што ти го дадоа во Белград?
ko ke go izvadis ti od sverceri
od komiti te znat deka vaka pisis na forum? te ostaja da pisis?
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
187
Поени од реакции
759
Ајде нека има жар за Недела, како нема Комити сега да пријават некоја акција низ Битола па да зоврие атмосверата :ајнапиво:
 
Член од
25 август 2011
Мислења
146
Поени од реакции
827
Се наљутија битолчанитееее аааааааааа хахахаахах...
kazi za upadot na komiti kaj vas na sobir? i peenjeto
ne e sramota?

Kakva samo ekipa imavte na vremeto, zalno e ova deca od CENTAROT da vi zabrsnvat da si crtate grafiti deca od prigradski naselbi.

Smesno e ili tazno?
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
126
Поени од реакции
369
kazi za upadot na komiti kaj vas na sobir? i peenjeto
ne e sramota?

Kakva samo ekipa imavte na vremeto, zalno e ova deca od CENTAROT da vi zabrsnvat da si crtate grafiti deca od prigradski naselbi.

Smesno e ili tazno?
Срамота е и тоа голема ама тоа е друга тема што не се збори на форум. Имаше недоразбирање за ишкртани тагови они мислеа дека така ќе се реши проблемот, следниот ден седнаа еден од кај нас еден од кај нив и се заврши се. Тоа дека има некој негде забрана да црта се измишљотини твои во немоќ да се одбраниш со факти. СПРЕМАЈТЕ СЕ В СКОПЈЕ ЌЕ ИДИТЕ ДВА ДЕНА ПО РЕД МОРЕЕЕЕ. РАДУВАЈ СЕ БИТОЛА!
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
681
Поени од реакции
2.827
Срамота е и тоа голема ама тоа е друга тема што не се збори на форум. Имаше недоразбирање за ишкртани тагови они мислеа дека така ќе се реши проблемот, следниот ден седнаа еден од кај нас еден од кај нив и се заврши се. Тоа дека има некој негде забрана да црта се измишљотини твои во немоќ да се одбраниш со факти. СПРЕМАЈТЕ СЕ В СКОПЈЕ ЌЕ ИДИТЕ ДВА ДЕНА ПО РЕД МОРЕЕЕЕ. РАДУВАЈ СЕ БИТОЛА!
Недела идиме да ве обединиме. :misticen:
 
Член од
25 август 2011
Мислења
146
Поени од реакции
827
Срамота е и тоа голема ама тоа е друга тема што не се збори на форум. Имаше недоразбирање за ишкртани тагови они мислеа дека така ќе се реши проблемот, следниот ден седнаа еден од кај нас еден од кај нив и се заврши се. Тоа дека има некој негде забрана да црта се измишљотини твои во немоќ да се одбраниш со факти. СПРЕМАЈТЕ СЕ В СКОПЈЕ ЌЕ ИДИТЕ ДВА ДЕНА ПО РЕД МОРЕЕЕЕ. РАДУВАЈ СЕ БИТОЛА!
Komiti vi idat na sobir ve karat.
Family vi idat posle gostuvanje kaj so slegvate (valjda isto zbirno mesto) ve brkat.

Pa dobro ajde site izmisluvame, samo ti si vo pravo.

So da diskutirame pokje koga ne postoite?
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
126
Поени од реакции
369
Komiti vi idat na sobir ve karat.
Family vi idat posle gostuvanje kaj so slegvate (valjda isto zbirno mesto) ve brkat.

Pa dobro ajde site izmisluvame, samo ti si vo pravo.

So da diskutirame pokje koga ne postoite?
Фемили ве бркат кај со слеговте................ Признавам не постоиме, ојдов да спијам.
 
Член од
25 август 2011
Мислења
146
Поени од реакции
827
Член од
28 јули 2022
Мислења
41
Поени од реакции
384
1.Чкембоси факт е дека имавте овој период неколку добри изданија, ама денешново е минус. Баш требаше викендов да го крунисате со максимум присуство на сите можни утакмици, али вие си знаете. Да се споевте со иселениците од Кавадарци едно 100-че ќе бевте ако ништо друго. Прочитав на некој од вашиве не требало да се оди ради реда на гостовање, а сите добро знаеме дека имате гостовања кај што идете 2 коли со транс. Респект за дечките, ама можете многу боље.

2. Иселениците пак не мрднаа од својот град, причина пошто не идат и Чкембари..??
Стабилни се во сите можни спортови, конечно можност за гостување, наместо тој достоен што беше, да се згне, да се изарчи малце со неговите, ќе ни објаснува тука како немало можност за гостувања, пола и поише им биле со забрана...Еве денес забрана немаше.

3. Ото друже, имаш може некоја страст, амбиција, се тоа убаво. Троши ја да си ја средиш групата, не мери таклабаси со групи поголеми од вас.

4. Дај бе ебнете нешто луѓе, многу сте напнати, следи викенд. :ајнапиво: :ајнапиво: :ајнапиво:
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
139
Поени од реакции
495
наместо тој достоен што беше, да се згне, да се изарчи малце со неговите, ќе ни објаснува тука како немало можност за гостувања, пола и поише им биле со забрана...Еве денес забрана немаше.
Сте биле Комити некаде на гостување на РК овие 2 сезони? Не. Навивате Комити на домашни натпревари, освен против Пелистер? Не. Зошто не дојдовте во Кавадарци или Охрид? Немавте забрана. Нели од кога се појавивте против РК Пелистер пред неполн месец ќе одевте на сите наредни натпревари до крај на сезона, оти биле важни, а не оти бил Пелистер? Не отидовте ниту на еден. Статистички, Лозари имаат повеќе гостувања на РК од вас сезонава. Мислам дека треба да се држите до успехот со ФК и преубавите кореографии, за РК не сте достојни да споредувате овие 2 сезони.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.522
Поени од реакции
8.904
Мислам дека многу помалку ќе ги пецнеа Чкембари на форум што не беа на 1/2 во ракомет ако не ги пецкаа Комити како навиваат само кога има противник и слично и дека не се ракометни навивачи, па во Охрид се истуривте според мене толку многу луѓе од инает кон Охрид и Охриѓани, значи причина противникот, како што Комити се собираа и навиваа на ракомет против Партизан, Воша и сл., според мене не битни утакмици меѓутоа политиката е таква, кога се има простор покрај ФК, се оди и на РК, кога викате дека Комити се собирате за Пелистер, Чкембари и др. поголеми противници, така и вие се собирате за Вардар, Комити и др. поголеми противници, многу по едноставно ќе беше да не постоеше таа тврдоглавост и со глава одење во ѕид за да се докаже нешто кое во пракса не е така, поздрав.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.154
Поени од реакции
35.014
@Zlatikevichius ќе го тагнам повторно да ни ги слушне молбите :D
Јас мислам дека подфорумот има модератор. Можеби грешам, не знам како точно се поставени ингеренциите таму, ама ќе прашам, сепак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom