ТИФОМАНИЈА!

Член од
25 август 2011
Мислења
146
Поени од реакции
827
Вие сте дерби навивачи кај има Скопски клубови таму сте и вие, редовно не го пратите КК Пелистер туку само кога игра со Мзт или Работнички или евентуално финале некое со друг клуб ако е
abe na devito se palis, so tebe treba da diskuyiram? hahhahahahahahaa
ajde v krevet, kasno e!
https://youtu.be/yhN27yPANPc?si=38HuZtlHG_WpaPmG
 
Член од
7 септември 2023
Мислења
40
Поени од реакции
56
abe na devito se palis, so tebe treba da diskuyiram? hahhahahahahahaa
ajde v krevet, kasno e!
https://youtu.be/yhN27yPANPc?si=38HuZtlHG_WpaPmG
Хахахахаххахахахах се палам на битолчанки најмногу н
abe na devito se palis, so tebe treba da diskuyiram? hahhahahahahahaa
ajde v krevet, kasno e!
https://youtu.be/yhN27yPANPc?si=38HuZtlHG_WpaPmG[/QUOTE пички на стероиди :kezec::kezec::kezec:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.587
Поени од реакции
5.773
По мене минус за Чкембари и Лозари што не се појавија денес за 1/2 финале , точно дека беше краток рокот но мислам дека можевте да се органзирате барем некоја бројка, и така сте збратимени .

Поготово ова важи за Чкембари кои се маваат во гради дека се секаде со РК Пелистер и први критикуваат за Комити околу ракометот ..

Очекувам Вардар да помине утре во финале и после две години да се сретнеме во сала на навивачки план , точно дека Комити имаат предност дека се игра во Скопје но ке имате карти колку сакате да дојдете , Борис собира 7.000 луѓе и еве дојдете во најголем број ..

Не е ова никаква провокација , нека биде недела спектакл и право дерби на трибини , и моја препорака е доколку внесете бакли не мавајте по обична публика , не ради Комити туку бидејки човек со фамилија и дете може да настрада и нема да сака веќе никогаш да отиде на ракомет меѓу Вардар и Пелистер , а еден ваков инцидент веќе направивте во Јане за жал ..
 
Член од
13 август 2023
Мислења
32
Поени од реакции
65
Ne ve stram be da pisite za Ckembari I da gi prozivate tuka nekoj detenca so nemaat pet godini unazad tolku gostuvanja I utakmici zaedno kolku Ckembari samo edna sezona pa sega oti ne sme bile vo skopje
Cekajte neka pomini Nedela pa ke prajme muabet oti gledam se pravite ludi Abe Ckembari odat na tri kluba aloo vie ne mozite na eden I sega vlakno vo jajceto odete be upm koj Kur factor ste vie da kazuvate I prasuvate?!
Sekoj normalen navivac mu e jasno so znaci ova denes recisi prijatelski natprevar I zagrevanje vo polufinaleto so toa so sleduva vo Nedela I finaleto vi rekoja pogore dali ste svesni so znaci da odis posledniot mesec dena na fudbal,rakomet I na koaskarka a vie drugite na mozite na eden klub da odite I sega ke prajme kuro muabet tuka sedete deca gledajte I odete Nedela vo sala da ucite kako go pravat toa golemite
Za gostuvanja sakate da gi broime da ni falat na site grupi pa da izlezite minus da ne treba site skopski grupi zaedno da broite kolku nie so imame samite godtuvanja za drugite nema ni so da zboram I komentiram ne deka ne odraborija nekoj grupi no daleku e od nasata brojka I da ne si gi merime I broime oti ke se stramite isto vazi I za tie najdobrite so ke ni pisel kire minus sedi be ne pisi oti dva minusi pravat plus
 
Член од
26 април 2024
Мислења
8
Поени од реакции
16
Да одговори некој каде е зелената армија на 1/2 куп? Бетер сте од Мокр*в и основците негови
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
902
Поени од реакции
2.646
Ајде ултраси, хулигани и навивачки експерти. Ќе одговори ли некој зошто Чкембари денес не се во Скопје да му дадат подршка на РК или пак братската групичка зошто пиле немаше во сала? Ете вие сте со дозволи 18+ со коли, немаше ли една кола да се организира да дојде, немојте ич да почињате како не е битна утакмицава што за малку ќе ја изгубeвте. Или ќе грмне сега стори со стикер у Борис. Ние сме загреота ама знаеме дека сме загреота а вие сте загреота ама не знаете, е тоа е многу полошо. Фудбал цела сезона крај со крај неможете да врзете жими последниве 3 4 утакмици другото тиња. Ракомет освен лига шампиони колку утакмици имате присуствувано со застава и навивање а тоа да не е Вардар? Кошарка не ве ни коментирам зошто имате 4 утакмици цела сезона не ве рачунам уопште дека идете таму. И вие се дрзнувате да кометирате нечии кореографии нечии песни или пак бајраци, не сте ни самите свесни во колкава заблуда сте. Играте против Работнички пеете песна го ебам Вардар и тоа било стара песна што уште сте ја пееле...... Еднаш треба да разберете дека од цела трибина стероидаши што се собирате дали 20тина 30 души го сакаат Пелистер а другите се тука за другиот клуб. Уште не завршила утакмицата од полуфинале вие најавувате финале баш чудно што не пишува во најавата Вардар зошто само и така се собирате. Реков ај нема да пишувам ама глеам дека сте се малоумници што смрдат тука на форумов и мислат дека ако идат 15 години на трибина дека нешто и разбирааат. И во школо идевте сите по 10+ години па ништо не сте се образовале се сте копачи во паметот.
Стварно не можам да разберам дали си сериозен или не си? Не се трудам да давам споредба или докажвам некои работи кои се кристално јасни околу Чкембари, само ете ќе спомнам некои работи од ваша страна.

Дечко, дали сериозна група е која 10 години има дупка во навивање и не постоела ради политичка побуда, која редовно е малтретирана од ривалската група и не се труди да врати воопшто? Дали на сериозна група личевте некни, свесни сте дека досега ниедна група во Македонија нема онаква екипа пријавено за гости? Па јас се трудам да ве оправдам некако. Дали сериозна група е кога на собир ви идат Комити и ви кажват директиви до каде треба да ви е чергата? Дали сериозна група е со фолот од вчера и алибито за превозот? Баш ти си напишал на фб за откажвање на превозот, дали то ми кажва дека моментално реплицирам со малолетник?

Олади малку, не се возбудвај и ти и овие другите, сите се знајме шо имаме напраено и колку вредиме, за се постојат докази.
Имате социјални мрежи, бујрум отворете, факт е дека Чкембари последните неколку години имат најповеќе одработени гостувања, меѓу кои и меѓународни.

Кошарката вас ви е единствен и примарен спорт, кај нас се три, од кои на фудбалот е клаен најголем акцент, одработени беа сите гостувања на кои немаше забрана, а се ојде и на голем дел од нив каде шо и имаше забрана. Според мене денес немаше потреба да се гостува и не претставува никаков минус. Три пати во 4 дена да гостуваш на едно исто место не е изводливо и Торцида да си. Иако постојат случаи каде Чкембари имат гостувано на 3 различни места во 3 дена, имало случај исто и на две различни места во ист ден.

Си се знајме сите, не мора докажвање
Пак ќе ве пофалам, иако сте по 15/6 години битно се трудите, само без залетување и непотребна самодоверба.

За школото морам да те попрам, само од форумот шо сме поќето се високо образовани, баш имаме и одделенски наставник, па можи по некоја случајност и да ви предава во Песталоци, има баѓи еднократни размени на учителската фела во државата. Пази оти минуси тој можи да пиши.

И не е мала работа да одиш 15 години на трибина, то значи приврзаноста, вербата и љубовта кон клубот ти се примарна работа, а то те прај навивач. Следете вие луѓе ко Сале подочњак и функционерот со образите па ќе имате стаж до 3 4 годинки ама со прекини.
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2022
Мислења
126
Поени од реакции
369
Стварно не можам да разберам дали си сериозен или не си? Не се трудам да давам споредба или докажвам некои работи кои се кристално јасни околу Чкембари, само ете ќе спомнам некои работи од ваша страна.

Дечко, дали сериозна група е која 10 години има дупка во навивање и не постоела ради политичка побуда, која редовно е малтретирана од ривалската група и не се труди да врати воопшто? Дали на сериозна група личевте некни, свесни сте дека досега ниедна група во Македонија нема онаква екипа пријавено за гости? Па јас се трудам да ве оправдам некако. Дали сериозна група е кога на собир ви идат Комити и ви кажват директиви до каде треба да ви е чергата? Дали сериозна група е со фолот од вчера и алибито за превозот? Баш ти си напишал на фб за откажвање на превозот, дали то ми кажва дека моментално реплицирам со малолетник?

Олади малку, не се возбудвај и ти и овие другите, сите се знајме шо имаме напраено и колку вредиме, за се постојат докази.
Имате социјални мрежи, бујрум отворете, факт е дека Чкембари последните неколку години имат најповеќе одработени гостувања, меѓу кои и меѓународни.

Кошарката вас ви е единствен и примарен спорт, кај нас се три, од кои на фудбалот е клаен најголем акцент, одработени беа сите гостувања на кои немаше забрана, а се ојде и на голем дел од нив каде шо и имаше забрана. Според мене денес немаше потреба да се гостува и не претставува никаков минус. Три пати во 4 дена да гостуваш на едно исто место не е изводливо и Торцида да си. Иако постојат случаи каде Чкембари имат гостувано на 3 различни места во 3 дена, имало случај исто и на две различни места во ист ден.

Си се знајме сите, не мора докажвање
Пак ќе ве пофалам, иако сте по 15/6 години битно се трудите, само без залетување и непотребна самодоверба.
Дали тоа што бевме во Битола таква екипа како што бевме е минус што уопште дојдовме или секој што малку подразбирнува навивање ќе каже дека испоштувавме и се појавивме во Битола, можеби најризичноото гостување во Македонија. Коментарот беше дека вчера се дувавте за гостовање а вие денес не се ни појавивте ејј, братско дерби па две коли 10тина луге ли не се најдоа од толкава група да дојдете чисто да испоштувате маааалку мангупи да искочите. Кажи ми еве еднаш одговорете колку утакмици навивавте годинава домашно првенство на ракомет? Не ги рамнам групите него прашувам чисто ме интересира како нормален човек, навивач, ако кажувате дека одите на 2 спорта кажи ми сезонава колку имате утакмици ракомет без лига шампиони?

10 години дупка? Стварно незнам каде се тие 10 години кажи ми. Ривалска група не малтретира неможеме да искочиме од дома, комедии неам коментар. Ко 2015 член ќе си кажеш нешто разбира нешто има у главата ама слабо, да имаше сигурно немаше да биде still going strong. Вие сте будали ве викааат Чкембари.
Автоматски споено мислење:

Не го зимајте за сериозно овој копиљ, валјда 87 ке го банира некогашшш
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.633
Поени од реакции
70.421
Подфорумот нема модератори, џабе го прозиваш :D

Кога се направи новава тема, целта беше да се почне со нормална дискусија, без детско препукување. Баравме од админите да стават по еден модератор барем од Комити и Чкембари. За жал, мислам дека не добивме ни одговор на не знам колкуте испратени пораки и тагнувања во темава на админите на форумов.
@Zlatikevichius ќе го тагнам повторно да ни ги слушне молбите :D
Едноставно не може да се тера нормален муабет без активен модератор на темава.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
902
Поени од реакции
2.646
Дали тоа што бевме во Битола таква екипа како што бевме е минус што уопште дојдовме или секој што малку подразбирнува навивање ќе каже дека испоштувавме и се појавивме во Битола, можеби најризичноото гостување во Македонија. Коментарот беше дека вчера се дувавте за гостовање а вие денес не се ни појавивте ејј, братско дерби па две коли 10тина луге ли не се најдоа од толкава група да дојдете чисто да испоштувате маааалку мангупи да искочите. Кажи ми еве еднаш одговорете колку утакмици навивавте годинава домашно првенство на ракомет? Не ги рамнам групите него прашувам чисто ме интересира како нормален човек, навивач, ако кажувате дека одите на 2 спорта кажи ми сезонава колку имате утакмици ракомет без лига шампиони?

10 години дупка? Стварно незнам каде се тие 10 години кажи ми. Ривалска група не малтретира неможеме да искочиме од дома, комедии неам коментар. Ко 2015 член ќе си кажеш нешто разбира нешто има у главата ама слабо, да имаше сигурно немаше да биде still going strong. Вие сте будали ве викааат Чкембари.
Автоматски споено мислење:


Не го зимајте за сериозно овој копиљ, валјда 87 ке го банира некогашшш
Дали е поентата само да се појавиш негде? Дали то е плусот кој го спомнувате сите? Доколку се декларираш како навивач провери сам бе, колку ние сме биле на ракомет можиш самиот да видиш. И како е то без ЛШ зошто да е без ЛШ утакмиците ко таму се вложило време, финансии, организација на ниво на група, на ниво на подгрупи итн, а то не е малку време, скоро 6 месеци утакмици. Ајде ако не вака, одземи ти 10 утакмици каде шо сте присуствувале и наброј ги останатите. Ајде проста математика е, би требало овие лекции да ги имате поминато.
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
126
Поени од реакции
369
Дали е поентата само да се појавиш негде? Дали то е плусот кој го спомнувате сите? Доколку се декларираш како навивач провери сам бе, колку ние сме биле на ракомет можиш самиот да видиш. И како е то без ЛШ зошто да е без ЛШ утакмиците ко таму се вложило време, финансии, организација на ниво на група, на ниво на подгрупи итн, а то не е малку време, скоро 6 месеци утакмици. Ајде ако не вака, одземи ти 10 утакмици каде шо сте присуствувале и наброј ги останатите. Ајде проста математика е, би требало овие лекции да ги имате поминато.
А по навивачки ли ќе беше да не се појави групата воопшто? Јебига групата е таа што е и нема бегање од тоа дали тоа се деца од 17 18 години или старци од 50 години зборува за сериозноста на групата а не за тоа дали е група или не. Не ги оспорувам утакмиците во лига шампиони него зборувам како навивачи кои се декларирааат дека се поим за верност према двата клуба го сакакаат клубот само на големите утакмици или го сакате и против бутел и против пролет и незнам уште кој во лигата каде ви немаше ни трага ни глас. Гостувате во Кавадарци против Тиквеш дома навивате против Тиквеш на ревијална утакмица 35-25 а не гостувате да дадете поддршка на полуфинале на куп?
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
902
Поени од реакции
2.646
А по навивачки ли ќе беше да не се појави групата воопшто? Јебига групата е таа што е и нема бегање од тоа дали тоа се деца од 17 18 години или старци од 50 години зборува за сериозноста на групата а не за тоа дали е група или не. Не ги оспорувам утакмиците во лига шампиони него зборувам како навивачи кои се декларирааат дека се поим за верност према двата клуба го сака катлубот само на големите утакмици или го сакате и против бутел и против пролет и незнам уште кој во лигата каде ви немаше ни трага ни глас. Гостувате во Кавадарци против Тиквеш дома навивате против Тиквеш на ревијална утакмица 35-25 а не гостувате да дадете поддршка на полуфинале на куп?
Ти одговорив погоре за истото, ама или не си прочитал или то второто.
Примарен спорт фудбал зато и има присуство сегде, ракометот иако има неорганизирано присуство секоја утакмица, се навива ЛШ/ЛЕ, плејоф и куп финале, некогаш кога има поголема луфта се навива и на други утакмици, вклучително и за Пелистер2, кошарка завршница на куп и плејоф, исто сп одредени отстапки на внатрешен договор на групата. Изброј ги утакмиците на годишно ниво на кои сме присутни и зборај после за верност. И неможиш ти да збораш за верност со долга неактивност и периодични дупки на трибина без некоја причина.
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
126
Поени од реакции
369
Ти одговорив погоре за истото, ама или не си прочитал или то второто.
Примарен спорт фудбал зато и има присуство сегде, ракометот иако има неорганизирано присуство секоја утакмица, се навива ЛШ/ЛЕ, плејоф и куп финале, некогаш кога има поголема луфта се навива и на други утакмици, вклучително и за Пелистер2, кошарка завршница на куп и плејоф, исто сп одредени отстапки на внатрешен договор на групата. Изброј ги утакмиците на годишно ниво на кои сме присутни и зборај после за верност. И неможиш ти да збораш за верност со долга неактивност и периодични дупки на трибина без некоја причина.
Кои дупки освен сезона 2021 после короната каде се присуствуваше на 5 6 утакмици се на се. Друга која дупка ја има групата од 97ма па наваму не збориме бојкот зошто тоа е составен дел од навивањето. Дали било 5 души дали 50 дали 500 имало луге во сала со знаме. Немам што да ги бројам ја вашите утакмици ја поставувам прашање а ти не ми даваш одговор него прашање. Вие сте навивачи на ракомет само на големи утакмици и тоа е крај на разговорот немаш потреба мене да ме убедуваш. Фудбал има константност баш на тие 30тина луге што ти ги зборам што го сакаат клубот а другите доагааат само ако има гостовање некое на противничка група да се стегааат во прв ред. Немаш потреба да ми одговараш више да го тупиме тука 10 страни, спремајте се за недела да се издувате малку во Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom