ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
Јас знам луѓе што се задоволни. Индивидуално е се
Ok idividualno ....jas imav 3meseci i 3/4denovi dodeka povtorno portirav kon a1,brojceto ne bese doportirano skrozz
Problemi kolku sakas,ne stigaa sms za miss call,brzinata varirase od 5do40mbps mngu sporo se vospostavuvase povik 6~7sekundi. Na a1 e 3.5~4sek,
Ne mozeja da me dobijat od telekom,ne stigase sms za aktivacii viber,fb,google,od unibanka nemi stigase za plajkajne otpKod....
Seto toa 10tina pati prijaveno ,nisto ne napravija....i toa e se caosss...!
Dodusa ova bese na pocetok,sega mozi ima izmeni...
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Ok idividualno ....jas imav 3meseci i 3/4denovi dodeka povtorno portirav kon a1,brojceto ne bese doportirano skrozz
Problemi kolku sakas,ne stigaa sms za miss call,brzinata varirase od 5do40mbps mngu sporo se vospostavuvase povik 6~7sekundi. Na a1 e 3.5~4sek,
Ne mozeja da me dobijat od telekom,ne stigase sms za aktivacii viber,fb,google,od unibanka nemi stigase za plajkajne otpKod....
Seto toa 10tina pati prijaveno ,nisto ne napravija....i toa e se caosss...!
Dodusa ova bese na pocetok,sega mozi ima izmeni...
2 години не си на телекабел и истото го верглаш.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Zemav novo brojce ne se zamaram so portiranje poso i onaka ne mi go nogu znaea brojot. Jas bev prethodno na niv i portirav na lyca ama se zaebav, nesto so najvise ne mi se svigja kaj lyca e kontakt centarot i tie so rabotat tamu, a vo naplatniot centar na telekabel vo kocani imase edna na salter kako mi se isponasa i samo pravese grimasi i gi podigase vegite ama mora da se istrpi
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
Zemav novo brojce ne se zamaram so portiranje poso i onaka ne mi go nogu znaea brojot. Jas bev prethodno na niv i portirav na lyca ama se zaebav, nesto so najvise ne mi se svigja kaj lyca e kontakt centarot i tie so rabotat tamu, a vo naplatniot centar na telekabel vo kocani imase edna na salter kako mi se isponasa i samo pravese grimasi i gi podigase vegite ama mora da se istrpi
Vo prevod od drveno na kameno i sega pak na drveno.....!
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Iskreno ne se razbiram u tie raboti a me interesira telekabel e full mvno ili onie mvne mvna ili kako i da se ako moze nekoj so znae da mi kaze
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Iskreno ne se razbiram u tie raboti a me interesira telekabel e full mvno ili onie mvne mvna ili kako i da se ako moze nekoj so znae da mi kaze
Full mvno оператор се.
Еве една молба деновиве тестирај искуство и сподели. Кажи ни дали смс стигаат (нотификации од банка, паркинг итн). Дали има прекини кога збориш и сл.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Full mvno оператор се.
Еве една молба деновиве тестирај искуство и сподели. Кажи ни дали смс стигаат (нотификации од банка, паркинг итн). Дали има прекини кога збориш и сл.
Se desava koa mi dzvone nekoj da ne se slusa od start na povikot ama retko, ne mi se e slucuvalo na sred povik da prekine. Inace za parking koa bev na tk u oktomvri znam deka ne rabotese, sea ne sum probal koa ke probam ke spodelam.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Do sea vekje 6 dena kako sum na tk, samo dva gluvi povika za ovie 6 dena i mrezata vo sporedba so lycamobile e mnoogu podobra tuka u kochani, na mesta kade lycamobile gubev 4g i imav samo dve crti 3g sea na telekabel imam skoro poln signal 4g
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Do sea vekje 6 dena kako sum na tk, samo dva gluvi povika za ovie 6 dena i mrezata vo sporedba so lycamobile e mnoogu podobra tuka u kochani, na mesta kade lycamobile gubev 4g i imav samo dve crti 3g sea na telekabel imam skoro poln signal 4g
Дали ти стигаат нормално СМС пораки од нотификации од банки,gmail,hotmail,facebook и слично?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Дали некој имал сличен проблем со Телекабел како мобилен оператор, во смисла да нема мобилен интернет? Платени сметки, наместено на телекабел сим да биде дата, интернет нема. И ова веќе декември и јануари трае...им пишав приговор на страната, па ќе видиме. Инаку, проверено, со А1 сим, се си е во ред, дата телефонот добива. Значи не е проблем до телефонот.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom