ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
Јас пресметував со дополнителен интернет ако плаќаш за телефон, ама еве нека е и 3600, пак имаш заштеда од 1100 денари. Освен дома ако немаш вифи, многу тешко да истрошиш повеќе од 6-7 гига 4г интернет у месецот. Другар што е на телеком, кај што неискористениот интернет се префрла во следниот месец, сеа има негде ако не се лажам околу 40 гига нет. Не викам дека сите така трошат, ама затоа и во мојот пост пишав дека во просек е сосема доволно 20 гига нет месечно. На крајот на денот, бар мене, не ми е битно дали на хартија имам 1 или 1001 гига нет, ако и едното и другото ги исполнува моите потреби, а цената ми е прифатлива.
Ако сте трочлено семејство, никој не вика дека мораш сите 4 броја да ги користиш, зошто немаш некоја дополнителна претплата. Еве со твојата пресметка за 3 броја регуларно би платил 3100 денари, вака 2500, што пак е заштеда. Уосталом ако економската логика ти вика дека одделно да ги плаќаш услугите ти е поефтино, тогаш нема потреба да го користиш фемили пакетов.

Просечно семејство во Македонија, очекувано е дека заштедува со пакетов, така што стварно не глеам потреба од драмење у претходните постови, демек ова било омаловажувачки.
Ти го сфаќам муабетот,само работата е шо не даваат попуст ако користиш повеќе услуги од нив истовремено...Пакетов чини исто колку и сите фиксни услуги + 2 претплати од по 500 денари....гратис ти иди само бесплатните разговори на дополнителните 2 броја...Муабетот ми беше дека имаат доста проблеми и во мобилната,понекогаш и на домашниот интернет,и пак ваков пакет чија цена не соодветствува со квалитетот...Во А1 веќе имаш домашен интернет,тв и фиксен за 899 ден,а во ТКабел истото е 1200,без бесплатни разговори во фиксна....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Ти го сфаќам муабетот,само работата е шо не даваат попуст ако користиш повеќе услуги од нив истовремено...Пакетов чини исто колку и сите фиксни услуги + 2 претплати од по 500 денари....гратис ти иди само бесплатните разговори на дополнителните 2 броја...Муабетот ми беше дека имаат доста проблеми и во мобилната,понекогаш и на домашниот интернет,и пак ваков пакет чија цена не соодветствува со квалитетот...Во А1 веќе имаш домашен интернет,тв и фиксен за 899 ден,а во ТКабел истото е 1200,без бесплатни разговори во фиксна....
Tk,074 od pocetok od start mobilnata imase problemi a nazalost seuste i po XX vreme uste gi ima...
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Телекабел е најсрање мобилен оператор што го имам користено до сега, Лајкамобајл дефинитивно најдобар.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Колку од вас биле во странство со телефон со сим од Телекабел, Лајка и сличните?

Зборувам за странство а не соседните држави.
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Колку од вас биле во странство со телефон со сим од Телекабел, Лајка и сличните?

Зборувам за странство а не соседните држави.
Јас, Австрија, Германија, Франција и Швајцарија вклучувајќи и цел балкан. Немав никакви проблеми ако мислиш на тоа.
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Telekabel pod hitno da se prodade na noviot mobilen operator Mtel Makedonija, Po moe toa e najdobro resenie za Telekabel
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Telekabel pod hitno da se prodade na noviot mobilen operator Mtel Makedonija, Po moe toa e najdobro resenie za Telekabel
Sto bi pravel Mtel so 074.?od pocetok im e zagresena rabotata....
Toa treba od koren da se promeni se pa da trgni kako mvno, a kolku sto razbrav mtel saka da pravi sopstvena mreza....ili zaednicka 5g mreza so telekom ili a1 a da se slepa za 2/3/4g na nacionalen roaming...
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Telekabel pod hitno da se prodade na noviot mobilen operator Mtel Makedonija, Po moe toa e najdobro resenie za Telekabel
Ne be neka si tera telekabel taka da vidime so ke napravi mozda ke se podobri nesto so vreme, mtel neka si trgne kako mvno na mrezata na telekom i onaka za satelitskata nogu ne ja falat
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Sto bi pravel Mtel so 074.?od pocetok im e zagresena rabotata....
Toa treba od koren da se promeni se pa da trgni kako mvno, a kolku sto razbrav mtel saka da pravi sopstvena mreza....ili zaednicka 5g mreza so telekom ili a1 a da se slepa za 2/3/4g na nacionalen roaming..
Zosto zaednicka 5 g mreza koga veke telekom i a1 imaat izgradeno 5g mreza. A mtel dodeka napravi sopstvena mreza ke pomine vreme a tie najavija deka ke startuvaat so mobilna vo mart ili april shto ne e tehnicki izvodlivo.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Planiram da portiram broj od lyca na telekabel pa ako ima nekoj so e portiral da mi kaze kolku vreme e portiranjeto, dali moze da stavam 200 den kredit ili mora 236 den i dali ke treba posle gubenjeto na mrezata na lycamobile pak da odam vo salon vo telekabel da si zemam sim ili koga podnesuvam baranje za portiranje mi davaat sim karticka vednas
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Planiram da portiram broj od lyca na telekabel pa ako ima nekoj so e portiral da mi kaze kolku vreme e portiranjeto, dali moze da stavam 200 den kredit ili mora 236 den i dali ke treba posle gubenjeto na mrezata na lycamobile pak da odam vo salon vo telekabel da si zemam sim ili koga podnesuvam baranje za portiranje mi davaat sim karticka vednas
Prvo za portirajne ti treba da imas 236mkd,na lyca smetkata,toa so gubejne mreza ,ke odis TK,ke prasas tamu jas koga portirav cekav 3-4dena i na nova sim migo portiraa brojot....(izdrzav edvaj 3meseci)
No togas zapocnaa po red problemite...
Jas od licnono iskustvo ne ti preporacuvam telekabel koga davas 500mkd na tk,odi na a1 samo so sim bez dogovor 649mkd so 15gb i netSef do50 gb.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Planiram da portiram broj od lyca na telekabel pa ako ima nekoj so e portiral da mi kaze kolku vreme e portiranjeto, dali moze da stavam 200 den kredit ili mora 236 den i dali ke treba posle gubenjeto na mrezata na lycamobile pak da odam vo salon vo telekabel da si zemam sim ili koga podnesuvam baranje za portiranje mi davaat sim karticka vednas
не се толку лоши,стави 240 денари и поднеси барање за портирање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom