ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Телекабел во последно време е катастрофа, обавезно треба по два пати да се јави некој за да се слушнеш, првиот пат никако неможе да се чуе разговор, ова претежно со А1 броеви. За интернет исто катастрофа, на периоди губи 4г мрежа и не отвара ништо, кога е на 4г исто слаба брзина 6-7 мб/с. Разочарувачки ептен, наместо да напредуваат они назадуваат.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Работат на имплементација на VoLTE, толку знам :D
Од она што јас знам, теортески Volte работи од првиот ден кога Телеком пушти бидејќи тие се само префикс во Телеком мрежата. Мислам дека треба пакетиве да ги освежат, А1 и Телеком се поагресивни од овие
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
705
Поени од реакции
722
tk mob nolimit.PNG Ова денеска случајно го пронајдов на страната на Телекабел, станува збор за неограничениот интернет на Телекабел дека постои под посебни услови на фер користење, бидејќи Телекабел ја користи мрежата на т-мобиле и е ограничен во интернет сообраќај и во тој неограничен пакет, пример во А1 имаат во еден документ дека 200 GB се максимални да се потрошат во постпејд и со нормална брзина и со намалена брзина, а после тоа се дополнува интернет за да се користи. Се мислам да го земам сега на есен пакетот за 500 денари со 10GB и неограничени разговори, СМС реткоо праќам, ама и како што читам многу имаат проблеми со повиците. Дали некој има користено број од телекабел во рурална средина, па ме интересира дали има добра покриеност на мрежа и дали повиците се успешни?
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
99
Поени од реакции
49
Прегледај го приврзокот 298893 Ова денеска случајно го пронајдов на страната на Телекабел, станува збор за неограничениот интернет на Телекабел дека постои под посебни услови на фер користење, бидејќи Телекабел ја користи мрежата на т-мобиле и е ограничен во интернет сообраќај и во тој неограничен пакет, пример во А1 имаат во еден документ дека 200 GB се максимални да се потрошат во постпејд и со нормална брзина и со намалена брзина, а после тоа се дополнува интернет за да се користи. Се мислам да го земам сега на есен пакетот за 500 денари со 10GB и неограничени разговори, СМС реткоо праќам, ама и како што читам многу имаат проблеми со повиците. Дали некој има користено број од телекабел во рурална средина, па ме интересира дали има добра покриеност на мрежа и дали повиците се успешни?
Ако Телеком има добра мрежа во рурална средина , тогаш и Телекабел има....Иста мрежа користи ... А за повиците имаат испади ако те бараат од А1 мрежа може да не ги слушаш при прво јавување, па да мора да се прејавувате повторно...Ама тоа ретко се дешава...Добри се за тие пари...Може да зголемат повеќе од 10 гига пример да дадат 30 гига...
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Утре ќе има тапани, не правам свадба туку бегам од Телекабел GSM, по окулу две години глуви позиви, сменети три мобилни телефони и постојано 'проблемо се работе'. (y)
 
  • Хаха
Reactions: wot
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Утре ќе има тапани, не правам свадба туку бегам од Телекабел GSM, по окулу две години глуви позиви, сменети три мобилни телефони и постојано 'проблемо се работе'. (y)
Глеј само на ВИП врни се тогај погребална музика треба да викаш.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Imate li nekoj problem so mrezata vecerva? Kako da ja snemuva od vreme na vreme
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Истото и кај мене. Цело време ме шифташе од 3G на 4G.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Imate li internet deneska , kaj mene nema veke 1 saat?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Cel den bez internet, ima nekoj slicen problem?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom