ТА Евролига 2017/18

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Барса му ја пушти Баерн и ги намести Реал и Ефес во четврт :D

Ако победи Зенит заостанатата, тогаш Барса оди на Фенер, во спротивно Фенер оди на ЦСКА.

Ќе има многу јаки утакмици, штета што се игра фајнл фор, а не на 3 добиени, тоа е голем пропуст.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Барса му ја пушти Баерн и ги намести Реал и Ефес во четврт :D

Ако победи Зенит заостанатата, тогаш Барса оди на Фенер, во спротивно Фенер оди на ЦСКА.

Ќе има многу јаки утакмици, штета што се игра фајнл фор, а не на 3 добиени, тоа е голем пропуст.
Ne ni znaev deka godinava e taka,e taka u edna utakmica nema nekoja raz site imaa sansa.Mislam ok favoriti se znae koj sa,ama u edna utakmica eve primer,Efes moze mnogu lesno da go lapne od Real

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Ne ni znaev deka godinava e taka,e taka u edna utakmica nema nekoja raz site imaa sansa.Mislam ok favoriti se znae koj sa,ama u edna utakmica eve primer,Efes moze mnogu lesno da go lapne od Real

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Не не, погрешно се имам изразено, мислев штета за полу и финалето што се по една, четврт мислам ќе е до 3 добиени. Исто треба да е и полу и финале, чак финалето треба и до 4 добиени да е, многу е глупо вака.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
1618919613448.png

Вечер почнува плејофот. Мислам дека Ефеш - Реал ќе биде многу јак дуел, а Барса би требало да има многу лесен пат до финале, се вкрстуваат со подобриот од Милано/Бајерн.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
-Баерн-Милано противници по мерка,нијанси ќе пресудат,на Милано им се враќа Делејни..
Предност давам на Милано зш имат поголем рустер на играчи,додека Баерн се останати само со Балдвин,Лучич и Рејнолдс.
-Цска-Фенер, Цска беше фаворит за титула се додека не им се повреди најдобриот дефанзивец у лигата Милутинов,а исто и срањата со Џејмс и летот за америка (сега е под знак ? дали и ќе игра..Исто Фенер важен играч Весели повреда тешка нема да игра..Предност на ЦСКА со тесни победи..
-Ефес-Реал страшен двобој,Мицич ако му тргне не го сопира никој,предност во дефанзивата има Реал со врбата Таварез,Г.Дек хендикеп за Реал оти потпиша во НБА,и сиг нема да игра..Ако му тргнат 3ки на Реал може да мине друго не гледам.Предност давам ма Ефес оти се по организирани во напад и помалку % на промашувања.
-Барса-Зени,е сега Барса е главен фаворит ако не и освојувач на чело со МВП Миротич,страшен играч скокови,3ки,одбрана,напад све све.Зенит нема што да тражи со Пангос и В.Томас едино добро што км се врат Гудаитис.моја прогноза Барса-ЦСКА финале,Барса победник,Миротичч МВП
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Se posraa zvezdite vo prvo,3ta Claver mu eba mater na Pangos ne dade nieden poen.Degenot Sarunas u 4ta i krajot go igrase so Calathes na Pangos,osuden na propast u odbrana.Trebase da se otkaze barem od eden od bekovive i da zrtvuva za Claver da mu se zalepi na Pangos pak flaster.Ocajna akcija i uste poocaen sut na Higgins na kraj.
Me skinaa za solena dobivka majmunive ne gi stignav CSKA mesto niv.
Imaat sansi Zenit pogotovo poso u Rusija e dozvolena publika,pa moze da napraat nekoe iznenaduvanje.Iako pak mislam deka sansite se poveke na strana na kataloncive.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Како играат Ефес ау, навистина Реал е слаб годинава, ама вака да ги доминираат не очекував.

Барса мислам ги потценаа Зенит, Пасквал добро ги имаше спремено и додека се разбуди Барса во второ беше прекасно. Сепак мислам ќе стегнат во следниве и ќе тепаат 3-1 или 3-2.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Како играат Ефес ау, навистина Реал е слаб годинава, ама вака да ги доминираат не очекував.

Барса мислам ги потценаа Зенит, Пасквал добро ги имаше спремено и додека се разбуди Барса во второ беше прекасно. Сепак мислам ќе стегнат во следниве и ќе тепаат 3-1 или 3-2.
Па не може со пенционери уште да играт и да се носат со другите ( Љуљ,Фернандез,Рејес.. мада и врбата не им игра денеска,нз поради која причина и затоа одбрана фура промаја..
А како шо напоменав горе у постот само на 3ки ако и тргне може да минат,ама се гледа чјорава 3ка не можат да уденат:icon_lol:
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Каков пресврт на Реал :D Од 64:76 до 80:76
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Реал повторно од -15 до победа и петти натпревар во Истанбул
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.214
Поени од реакции
9.091
najdobra serija e ovaa efes real.
po slapanjeto vo regularen del i prvite dve, real se pribra nekako.
kje bide interesna i poslednata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom