Супер лига, да или не?

Дали сте за Супер лига?


  • Вкупно гласачи
    299
  • Гласањето е завршено на .

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
There will be an emergency meeting by UEFA tomorrow to PUNISH all clubs involved in the Super League.

The teams can be kicked out of #UCL and #UEL with IMMEDIATE effect
If that happens.
-PSG will be crowned #UCL champions or the season will be called void.
-The #UEL final will be between Villarreal and Roma.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Тебе поштениот да не те викат? Ти да си на нивно место демек ќе одбиеш пари? Кој не трча денес по пари, посебно во период каде што секој сектор е во тешка економска криза?
Јас да сум на место на ГЕЈзар би гледам да си го развивам клубот и успех да имам со него а не да сисам пари од него и да го водам како бизнис ама јас сум фудбалски фан на Јунајтед а не ВАМПИР со пари само на ум.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Тв, спонзорства, ќе фрчат пари од сите и на сите страни ааа најјакото ќе биде кога ќе почнат да се веслаат меѓусебе :pos:
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Јас да сум на место на ГЕЈзар би гледам да си го развивам клубот и успех да имам со него а не да сисам пари од него и да го водам како бизнис ама јас сум фудбалски фан на Јунајтед а не ВАМПИР со пари само на ум.
Овој Гејзар беше и на Супербоулот, му дадоа титула на Брејди и компанија, има осет батето за бизнис.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
There will be an emergency meeting by UEFA tomorrow to PUNISH all clubs involved in the Super League.

The teams can be kicked out of #UCL and #UEL with IMMEDIATE effect
If that happens.
-PSG will be crowned #UCL champions or the season will be called void.
-The #UEL final will be between Villarreal and Roma.
Да не им текни и во лигите да казнуваат да фаќам авиони утре атентати да правам во Мадрид.:uzi:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.660
Јас да сум на место на ГЕЈзар би гледам да си го развивам клубот и успех да имам со него а не да сисам пари од него и да го водам како бизнис ама јас сум фудбалски фан на Јунајтед а не ВАМПИР со пари само на ум.
Да не беше клубот воден како бизнис, ти не би навивал за него.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не ми штима како може Тотенхем да е во овие "големи" екипи, по кој основ?
Иначе не ми изгледа примамливо сето ова што се планира, ама па кој ме чита и слуша мене, обичен смртник што следи фудбал на стрим.
По основ дека сопственикот е моќен Евреин.

Многу буквално го сфативте ова големи екипи, реално, CEO-ата на овие 15-20 клуба се фудбалските Хитлер, Геринг, Химлер, Гебелс и така натака. Не знам и зошто воопшто има изненадени, уште со воведувањето на ФФП им се дозволи да крцаат кеш и да градат корпорации иако на плебсот му беше продадена приказна дека ќе им се ограничи потрошувачката моќ. Ова е само последица на десетгодишно трпање пари.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Тв, спонзорства, ќе фрчат пари од сите и на сите страни ааа најјакото ќе биде кога ќе почнат да се веслаат меѓусебе :pos:
Мислиш до титула ќе им биде дојдено ? Ојдено е све у курац во фудбалот одамна, се е бизнис.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Мислиш до титула ќе им биде дојдено ? Ојдено е све у курац во фудбалот одамна, се е бизнис.
Ќе се веслаат за евро повеќе не за титулите
Автоматски споено мислење:

Мислиш до титула ќе им биде дојдено ? Ојдено е све у курац во фудбалот одамна, се е бизнис.
Ќе се веслаат за евро повеќе не за титулите
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Да не беше клубот воден како бизнис, ти не би навивал за него.
Незнам за тебе јас го осетив времето кога се водеше како фудбалски клуб а не како бизнис прекрасно време беше незнам за тебе ти дали си го осетил.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
There will be an emergency meeting by UEFA tomorrow to PUNISH all clubs involved in the Super League.

The teams can be kicked out of #UCL and #UEL with IMMEDIATE effect
If that happens.
-PSG will be crowned #UCL champions or the season will be called void.
-The #UEL final will be between Villarreal and Roma.
И... што ќе добијат со ова? И онака не планираат да им играат од наредна сезона.


За да се спречи ова треба многу повеќе. Треба одма да реагираат и националните асоцијации, а ваљда и локалните фанови. Тоа го знаат и Скај и БТ Спорт и затоа скокнаа одма во офанзива против лигава. Како и да ја вртиш, 15 тима одат и газат историја стара 100 и кусур години - и тоа не е океј. Се надевам на крај ќе се изборат за различна распределба на парите од ТВ права и спонзори и дека ќе се заврши на тоа. Пак ќе кажам, за мене фудбалот е компетитивна игра и сакам да остане таква.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom