Супер коли низ Македонија

Член од
24 мај 2014
Мислења
4.738
Поени од реакции
4.813
Премиерот го имам видено во овој ‘‘блиндиран слон‘‘ два пати , а иначе тој е тој е со јајцето од 600к евра , тенк. Мислам имаше една епизода на how it's made или сл кога ги прават мерцедесиве , со сите салтанати е + зоља трпи. Вреди за сите пари за мене. АЛи не да троши гориво
Еве овде можете да слушнете како го одбираат... http://a1on.mk/wordpress/archives/490104 Единствен ваков Мерцедес досега во југоисточна европа. :)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Еве овде можете да слушнете како го одбираат... http://a1on.mk/wordpress/archives/490104 Единствен ваков Мерцедес досега во југоисточна европа. :)
Хахахха не ми е за тоа муабетов бе. За мерцедесот ми е. Многу ми се свиѓа, не е важно кој и како го купил, би сакал онака некој да ме повози во него да речеме од радожда во Струга до Берово со можност да се проаѓа низ сите попатни градови и села. Ете за тоа имам мерак.
Иначе за цената, на мобиле.де гледав пред неколку месеци имаше од постариот модел '03-4 продолжено пулман слонче окулу 300 илјади беше на старо
 

martint

(малку) Почетник
Член од
22 јуни 2009
Мислења
54
Поени од реакции
13
Maybach vozat zaebanite a bentli tie so nemaat za maybach
Бентли е за да го возиш а Мајбах за да те возат, а и плус Мајбах не ни прават нешто посебно во моментов освен специјални мерцедеси.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.738
Поени од реакции
4.813
Maybach vozat zaebanite a bentli tie so nemaat za maybach
Бентли е за да го возиш а Мајбах за да те возат, а и плус Мајбах не ни прават нешто посебно во моментов освен специјални мерцедеси.
Јас мислам дека права споредба би била Мајбах со Ролс Ројс... Бентли е луксузен бренд ама не супер луксузен како овие двава. Лично јас и не сум некој љубител на супер луксуз и воопшто луксуз али ако би бирал би бирал Мајбах. Разликата помеѓу Ролс Ројс и Мајбах е што Мајбах е бренд што се грижи и форсира тотално на удобност, квалитет, безбеднот додека Ролс Ројс форсираат максимално на луксуз и само луксуз англиска работа...
Во текстот што го споделив пишува дека во Македонија поточно во СК имало само еден Ролс Ројс а јас знам дека имало и Мајбах. Текстот е од 2008 така да досега можда има и уште некој Ролс Ројс а за Мајбах имаше информација по сајтовиве пред 3, 4 години и кажуваа на кој е порталиве али ич не паметам. Ако знаете споделете.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.115
Поени од реакции
18.757
Gruevski ima maybah be, i ovoj eurm so go ima univerzitetot bojo ili kako da bese samo negoviot ne e 2015ta hehe
 
L

Lu

Гостин
Спомнавте Ролс Ројс и Бентли? :D

Ролс Ројсот на Трифун Костовски:
http://puls24.mk/galerii/foto/foto-poranesen-skopski-gradonacalnik-go-vozi-najluksuzniot-avtomobil-vo-svetot/Prev?id=0

Свадбено украсен по повод свадбата на внукот на Трифун.И еве ви Бентли Мулсан ... на кхммм ај да не откривам идентитет ;)И еве Бентли Континентал ГТ :)

 

martint

(малку) Почетник
Член од
22 јуни 2009
Мислења
54
Поени од реакции
13
Спомнавте Ролс Ројс и Бентли? :D

Ролс Ројсот на Трифун Костовски:
http://puls24.mk/galerii/foto/foto-poranesen-skopski-gradonacalnik-go-vozi-najluksuzniot-avtomobil-vo-svetot/Prev?id=0

Свадбено украсен по повод свадбата на внукот на Трифун.И еве ви Бентли Мулсан ... на кхммм ај да не откривам идентитет ;)И еве Бентли Континентал ГТ :)

Проценкава за на трифун колава не ми изглеа точна а и не ми е баш многу посебна, ама затоа Континенталов е... Него, дај кажи чив е Мулсанот жити све па уште и на МК таблици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom