Супер коли низ Македонија

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
10308327_758748494217413_872657369792403550_n.jpg
Porsche 911 GT3 со Скопски регистрации. Во позадина Лансерот на Игор Стефановски Иџе мислам дека е сликано на местото каде му ја сервисираат колата на Иџе (не е од мене фотографирано).
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Скопскиот бизнисмен Коста Јанковски има колекција од супер спортски автомобили сите од брендот Ферари.
g_ferari-crveno-i-zolto-21.jpg
http://www.idividi.com.mk/stil/avtosvet/805612/
http://www.mkd.mk/makedonija/skopje/ergelata-ferari-na-kosta-balkan-odi-na-servis-vo-shvajcarija-foto#1[DOUBLEPOST=1425173040][/DOUBLEPOST]
Иначе ова Бентли е заработена како лихварски долг наводно некој си скопски бизнисмен што имал повеќе пицерии низ Скопје му бил должен на веќе убиениот Џељај Ајети Џељо и по тој основ Џељо му го зима Бентлито. Ништо чудно и да е рекет "долг"... Назад на колата ако зумирате ке приметите дека пушува Беланоча така се викала криминалната група (екипата) на Џељо. После неговата смрт колава е во сопственост на брат му Наим.
 
Последно уредено:

martint

(малку) Почетник
Член од
22 јуни 2009
Мислења
54
Поени од реакции
13
Скопскиот бизнисмен Коста Јанковски има колекција од супер спортски автомобили сите од брендот Ферари.
Прегледај го приврзокот 115424
http://www.idividi.com.mk/stil/avtosvet/805612/
http://www.mkd.mk/makedonija/skopje/ergelata-ferari-na-kosta-balkan-odi-na-servis-vo-shvajcarija-foto#1[DOUBLEPOST=1425173040][/DOUBLEPOST]
Иначе ова Бентли е заработена како лихварски долг наводно некој си скопски бизнисмен што имал повеќе пицерии низ Скопје му бил должен на веќе убиениот Џељај Ајети Џељо и по тој основ Џељо му го зима Бентлито. Ништо чудно и да е рекет "долг"... Назад на колата ако зумирате ке приметите дека пушува Беланоча така се викала криминалната група (екипата) на Џељо. После неговата смрт колава е во сопственост на брат му Наим.
Интересна е приказнава на Бентливо (y)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Интересна е приказнава на Бентливо (y)
Ах... Што да ти расправам една итересна... :) Иначе и на Коста Јанковски Ферари Ергелата му е од криминал и Новиов Мерцедес Г-Класа што го има погоре е на Орце Камчев затоа регстраците се ЈК (Јордан Камчев).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom