Супер коли низ Македонија

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од martint, 21 август 2009.

 1. martint

  martint (малку) Почетник

  Член од:
  22 јуни 2009
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  13
  Ако си видел некоја ѕверска кола низ скопје подели со нас: каде,каква и кога

  Еве ја да почнам ја имам видено Ферари Ф430 паркирано пред кафаната на к-15. мн. беше јако :vozbud:

  друго шо сум видел е хамер во кисела вода нз како да ви го објаснам баш местото

  сум видел и едно Ауди Р8 во центар одма до плоштадот

  поршеа има мн низ скопје највише сум ги видел кај пералните карши беверли хилс трговскиот
   
 2. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.643
  Допаѓања:
  151.215
  Модератори, има кај вас вакви коли или само во Скопје се фраериве? :)
   
 3. martint

  martint (малку) Почетник

  Член од:
  22 јуни 2009
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  13
  епа ете тоа... инаше ја мн сакам да глеам вакви коли па ако видиш негде некоја со ја нема некој друг видено кажи може некој ке отиде да ја види се разбира ако таму живее човекот и е таму цело време паркирана...
   
 4. Manga

  Manga

  Член од:
  21 април 2006
  Мислења:
  6.880
  Допаѓања:
  2.127
  Видов Ламборџини во Маџари :vozbud: :pos: озбилно :pos:
   
 5. martint

  martint (малку) Почетник

  Член од:
  22 јуни 2009
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  13
  кое ламбурџини...?
   
 6. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.643
  Допаѓања:
  151.215
  Ламборгини се чита :) Жолто едно, одамна се движи по Скопјево тоа.
   
 7. martint

  martint (малку) Почетник

  Член од:
  22 јуни 2009
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  13
  познато ми е дека има некое ама ја никако да го видам :/

  знам дека така се чита ама навика :)
   
 8. Manga

  Manga

  Член од:
  21 април 2006
  Мислења:
  6.880
  Допаѓања:
  2.127

  Диабло мислам дека е .. и да жолто е :pos: ретко кој не го видел
   
 9. Manga

  Manga

  Член од:
  21 април 2006
  Мислења:
  6.880
  Допаѓања:
  2.127
  Охридското ламбо :pos2:
   

  Прикачени податотеки:

  • diablo1.jpg
   diablo1.jpg
   Големина:
   102,5 KB
   Прегледи:
   152
  • diablo2.jpg
   diablo2.jpg
   Големина:
   89,5 KB
   Прегледи:
   132
  На The Wild Boy и Jankoviky им се допаѓа ова.
 10. martint

  martint (малку) Почетник

  Член од:
  22 јуни 2009
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  13
  манга откачил ц,ц,ц... :pos2:
   
 11. deXterche

  deXterche тадаммм

  Член од:
  12 февруари 2006
  Мислења:
  4.920
  Допаѓања:
  938
  Ух во Струга скоро сите коли ги имам видено, носат тоа албанците се и свашта, да издвојам нешто пофенси

  Ламбурџини мурчелаго и гаљардо
  Мустанг
  Доџ вајпер
  Ферарија неколку
  Поршеа веќе како стоеденки што имаше на времето ги има
  Бентли
  Хамери неколку
  Јагуар еден ептен фенси (од постарите има бајаги)
  Лотус
  Ројс ролс
  Мајбах
  Бугати вејрон
  Корвета
  Кадилак

  доволно?:helou:
   
 12. Фил Ајви

  Фил Ајви Гостин

  И јас имам видено Audi Le Mans сиво, слично на ова:

  [​IMG]
   
 13. martint

  martint (малку) Почетник

  Член од:
  22 јуни 2009
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  13
  :vozbud: Тргнав за Струга.... :vozbud:

  Даааллллиии прочитав бугаа,а,ат,ти в,в,вејрооооон :uvo:
   
 14. deXterche

  deXterche тадаммм

  Член од:
  12 февруари 2006
  Мислења:
  4.920
  Допаѓања:
  938
  Коа беше Гамбл 3000 лани мислам помина низ улициве и замина за албанија:helou:
   
 15. YZF-R1

  YZF-R1

  Член од:
  30 мај 2007
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  1
  eve ti go lamborghinito sto dvizi niz Skopje

  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]a niz skopje sum videl bently,porsche 911 turbo,porsche 911 turbo-TechArt,Cayenne mnogu ima,F430,Ferrari 599,Ferrari 575 Maranelo,Ferrari 360 Modena,Mustang od novite,Audi R8,Maybach,SLR-koga bese u salon hehhhehh,Corvette 2-3 ima,Lamborghini Gallardo,Lamborghini Murcielago LP640 a za mercedes AMG i BMW M da ne pisuvam zosto mnogu ima
  [​IMG]
   

Сподели преку: