Супер коли низ Македонија

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Црн Мерцедес S350 на Винички табли, чие е ова знаете?
 

martint

(малку) Почетник
Член од
22 јуни 2009
Мислења
54
Поени од реакции
13
Никој ли бе не успеа да го фати на грујо мерцедесот?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.297
Поени од реакции
5.871
Никој ли бе не успеа да го фати на грујо мерцедесот?
Стари се тие па ти не се интересни...
Мислам дека е баш ваков Mercedes-Benz_S-Class_W140.jpg
Којзнае колку се извозени овие ми се чини дека од првата влада на Македонија од девеесетите ги имаат... Иначе Јанкуловска дефинитивно со најубави коли се вози тие што ги запленуваат при операции после си ги возат или алфите ги користат... До пред да си дадат оставка Јанкуловска ја возеа во бело Ауди А8 а зад неа одеше исто така бел Ленд Ровер Фрилендер, Мијалков едно време го возеа во БМВ 7 црно и мислам дека го пратеше постариот модел на БМВ икс-5. Заев има или Ауди А8 или Ауди А6 не сум сигурен. Ако најдете снимки од пред некој ден кога го свикаа советот за безбедност во вилата на Водно ке ги видите сите автомобили на државниов врв...
 

martint

(малку) Почетник
Член од
22 јуни 2009
Мислења
54
Поени од реакции
13
Стари се тие па ти не се интересни...
Мислам дека е баш ваков Прегледај го приврзокот 121048
Којзнае колку се извозени овие ми се чини дека од првата влада на Македонија од девеесетите ги имаат... Иначе Јанкуловска дефинитивно со најубави коли се вози тие што ги запленуваат при операции после си ги возат или алфите ги користат... До пред да си дадат оставка Јанкуловска ја возеа во бело Ауди А8 а зад неа одеше исто така бел Ленд Ровер Фрилендер, Мијалков едно време го возеа во БМВ 7 црно и мислам дека го пратеше постариот модел на БМВ икс-5. Заев има или Ауди А8 или Ауди А6 не сум сигурен. Ако најдете снимки од пред некој ден кога го свикаа советот за безбедност во вилата на Водно ке ги видите сите автомобили на државниов врв...
Мислев на тој што го зборат во бомбиве од Заев 570 000 евра што коштал, веројатно е некој S600 блиндиран и со сите опции
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.297
Поени од реакции
5.871
Мислев на тој што го зборат во бомбиве од Заев 570 000 евра што коштал, веројатно е некој S600 блиндиран и со сите опции
Немам разбрано за вакво нешто дека имало... Али сигурно колата е фестивал. :)
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Мислев на тој што го зборат во бомбиве од Заев 570 000 евра што коштал, веројатно е некој S600 блиндиран и со сите опции
S600 W221 е моделот, црн, блиндиран, неможам да најдам слики, пред година-две мислам, премиерот беше во посета на Албанија и еден тамошен граѓанин фрли по мерцедесот со јајце, па го фатија и се извинваше на премиерот, така нешто беше. Имаше слики ама сега неможам да најдам.
А можи да беше со уште некој висок странски функционер, оти мислам мерцедесот е купен за странци кога ќе дојдат во посета, инаку не се вози.
 

martint

(малку) Почетник
Член од
22 јуни 2009
Мислења
54
Поени од реакции
13
S600 W221 е моделот, црн, блиндиран, неможам да најдам слики, пред година-две мислам, премиерот беше во посета на Албанија и еден тамошен граѓанин фрли по мерцедесот со јајце, па го фатија и се извинваше на премиерот, така нешто беше. Имаше слики ама сега неможам да најдам.
А можи да беше со уште некој висок странски функционер, оти мислам мерцедесот е купен за странци кога ќе дојдат во посета, инаку не се вози.
Е ако е така, еве го:
https://www.youtube.com/watch?v=62Dmwks1cKM
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Стари се тие па ти не се интересни...
Мислам дека е баш ваков Прегледај го приврзокот 121048
Којзнае колку се извозени овие ми се чини дека од првата влада на Македонија од девеесетите ги имаат... Иначе Јанкуловска дефинитивно со најубави коли се вози тие што ги запленуваат при операции после си ги возат или алфите ги користат... До пред да си дадат оставка Јанкуловска ја возеа во бело Ауди А8 а зад неа одеше исто така бел Ленд Ровер Фрилендер, Мијалков едно време го возеа во БМВ 7 црно и мислам дека го пратеше постариот модел на БМВ икс-5. Заев има или Ауди А8 или Ауди А6 не сум сигурен. Ако најдете снимки од пред некој ден кога го свикаа советот за безбедност во вилата на Водно ке ги видите сите автомобили на државниов врв...
Премиерот го имам видено во овој ‘‘блиндиран слон‘‘ два пати , а иначе тој е тој е со јајцето од 600к евра , тенк. Мислам имаше една епизода на how it's made или сл кога ги прават мерцедесиве , со сите салтанати е + зоља трпи. Вреди за сите пари за мене. АЛи не да троши гориво
 

Kajgana Shop

На врв Bottom