Судоку

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Порано многу сакав да решавам, дури и татко ми од рамстор ми купи книга со 360 сложувалки. Тие на хард ми е интересни, другите се премногу лесни.
Во Теа Крстозбор се пак премногу тешки, оставаат само десетина бројки...
И на телефонот имам судоку :)
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Заразна игрица ми е СУДОКУто и често ја играм дека имам нешо како програмче шо ми генерира судоку табели и на крај ви кажува дали точно сте решиле и плус имам судоку на неколку сајтови

http://www.sudoku-puzzles.net/

Ако некој сака судоку да му пратам како игричка нека ми пише на мсн или преку ПП
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Јас сакам да си симнам судоку и да си ги испечатам на лист.Некако не можам да решавам на компјутер.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јас сакам да си симнам судоку и да си ги испечатам на лист.Некако не можам да решавам на компјутер.
Имам игричка која има опција за принтање ако сте заинтересирани ПП (има мноогу комбинации)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Што прават јапонците кога спијат?
Одговор - Решаваат Судоку.
Не да сум се заразил од играва пред една година и до сега а видам весник по дома, одма го зимам за да решавам.
Кој ви е рекорд на време на еден квадрат 9х9.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Јас сум голем решавач на оваа игра, па другарите (кои уште не ги знаат ни правилата на играва) ми велат дека бидејќи знам да решавам судоку, требало да знам и многу шах... не можам да и докажам дека немаат веза едно со друго судокуто и шахот (само треба да имаш мозок за двете), па ме предизвикуваат да играме....

пс. јас и во шах ги победувам (цар сум си)...
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
судоку охоо да си решавам многу интересно ми е а и заразно е
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
mn e interesno ova 4udovo ...sekoj den si resavkam si kupuvam spisanija "sudoku" i stvarno sum addicted od niv.
 
Член од
16 јуни 2008
Мислења
6
Поени од реакции
2
Најс :)

Го открив судокуто пред две години за време на одмор и шо се вика у вода не влегов :) али како се спие после тоа, ох ох :nesvest:

Симнав една верзија за на мобилен, ама ми откажа, ке треба да преинсталирам. Супер е за размрдување на вијугите, а шо се вика ич не ги сакам лесните пошо кусо траат. некоја голема и тешка со која се рвам цел ден, тоа ми праи мерак ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom