Судоку

host_kb

manjak
Член од
4 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
8
daj da se sobereme site kajgandzjii na edno masovno resavanje na sudoku :wink:

inace igrava teska zaraza od DOTA uspeav da se otrgnam ama koa ke vidam negde prazna sudoku tabela nemozam da se kontroliram xD
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Прекрасно и интересно, јас не можам се уште да ја најдам техниката на решавање но за 1 сат ги решавам потешките, си имам некои мои стратегии обработено не знам дали се исправни или не, сепак треба слободно време за судоку, а јас кога ќе го имам не ми ни доаѓа памет да решавам, едно време, ако можам да речам се заразив, си купив неколку списанија со судоку и константно решавав, во секој случај интрересно е и е гимнасите на мозокот
 

The Healer

Исцелителот
Член од
19 февруари 2009
Мислења
139
Поени од реакции
7
Лол! И јас не сум нешто куј знае колку добар и по некогаш на потешките многу заглавувам, ама си решавам онака, чат - пат :)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ејј колку е заразноооо. Го обожавам..кога ке седнам да решавам не станувам. Иако не сум мн мн брза али ми е интересно и не ми смета ако изгубам саати на него :)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.051
Поени од реакции
4.701
Стварно е заразно, едноставно не знам да престанам додека не го решам. А тоа понекогаш трае и со часови.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Знае ли некој кога излегува списанието Теа Крстозбор? Знам дека одеше во комплет со некој од веснициве.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Не решавам многу судоку, но затоа пак мајка ми е зависна од таа игра.И оти у мојо телефон ја има, стално дреме на него.Е колку ме нервира така :nerv:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Интересно е некогаш си прам и сама на лист нашкола ко ќе ми притекнит. А најчесто решавав во Теа Модерна ... ако сеуште постојт.:smir:
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
На стариот телефон растурав. Треба да си најдам и за овој :)
Ненормално добра игра, никогаш не ми здосадуваше :)
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
131
Поени од реакции
27
На математика и македонски најдобра забава ама и во слободно време... Ја обожавам бе!
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Обожавам да решавам судоку, ептен е заразно, едно време по неколку часа на ден се релаксирав со него, ама од кога почнав со факултет искрено малку го баталив и запоставив, ама некогаш ако ми текне, ќе си откуцам на гугл некоја страница со онлајн за играње плус и кај што има и време за колку ќе го решиш и се си натпреварувам со себе.
Ама дефинитвно е друго чувството кога го решаваш на хартија со пенкало или молив во рака, него ли со стрелка од глушецот.(y)
И секогаш кога решавам, за да не чкртам ако пишувам со пенкало си пишувам по две алтернативни бројки(тие што би се паднале во коцкичето) и ги пишувам од страна двете за да можам на средина да ја пишам бројката што треба. :)
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Порано ги цепав, сега фарбам боенки за релаксација(mandala), по јак ефект имаат, скоро како dmt.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom