Студентски домови

Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Молам, одговорете дали ми требаат документите за поднесување на приговор... итно ми треба, фала однапред.
да сите документи + приговорот
кој студентски е најблиску до технолошки?
гоце и кузман (во кузман не примаат бруцоши ни со пријатели (освен 3 - 4))
Може некој да ми каже колку има од ПМФ до Сениќ пешки?
окулу 15 минути можи и помалку
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Абе се пријави некој Бруцош или слабо уште?
Јас се пријавив за Пелагонија:)
Инаку ми рекоја да пазиме многу на внесувањето на податоците да се точни, пошо одма ја поништвеле пријавата.

Плата, пензија, социјална помош или надоместок по основ на технолошки вишок од татко (спрема плата од мај 2012 или последна земена плата)
Овдека ја пишувате последната плата на родителот или како? Пошо горе нешо пиши од податоците од УЈП,а од податоците од УЈП тие според тој 14тиот член не се внесувале,а друго све живо е 0.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Јас се пријавив за Пелагонија:)
Инаку ми рекоја да пазиме многу на внесувањето на податоците да се точни, пошо одма ја поништвеле пријавата.

Плата, пензија, социјална помош или надоместок по основ на технолошки вишок од татко (спрема плата од мај 2012 или последна земена плата)
Овдека ја пишувате последната плата на родителот или како? Пошо горе нешо пиши од податоците од УЈП,а од податоците од УЈП тие според тој 14тиот член не се внесувале,а друго све живо е 0.
Денес се пријави? А кога има резултати за тоа кој е примен?
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Плата, пензија, социјална помош или надоместок по основ на технолошки вишок од татко (спрема плата од мај 2012 или последна земена плата)
Овдека ја пишувате последната плата на родителот или како? Пошо горе нешо пиши од податоците од УЈП,а од податоците од УЈП тие според тој 14тиот член не се внесувале,а друго све живо е 0.
Пишуваше платата од мај, меѓутоа можи и последната примена плата.
А за електронската пријава и за документите...шо знам ја веќе три години се пријавувам и никогаш не обрнувале внимание на податоците во апликацијата туку дали ги имаш однесено сите потребни документи понатаму зависи од пријателот. Ама шо си е сигурно сигурно си е. Подобро да имаш точни податоци од грешни.

@ H|dden резултати дури на 29 , 30 би требало да има ..прелиминарни.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ја завршив трета и како потврда за редовен извадив од шести семестар, а сестра ми заврши втора и извадила потврда за редовен од петти. Јас да вадам нова потврда или она ?
Де некој ако знае сигурно нека пише, не знам дали да извадам нова потврда ?
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Јас се пријавив за Пелагонија:)
Инаку ми рекоја да пазиме многу на внесувањето на податоците да се точни, пошо одма ја поништвеле пријавата.

Плата, пензија, социјална помош или надоместок по основ на технолошки вишок од татко (спрема плата од мај 2012 или последна земена плата)
Овдека ја пишувате последната плата на родителот или како? Пошо горе нешо пиши од податоците од УЈП,а од податоците од УЈП тие според тој 14тиот член не се внесувале,а друго све живо е 0.
вака ..за татко ти и мајкати ти треба потврда од работа за последна примена плата или плата за мај 2012 .. таа бројка (нето плата) ја внесуваш во електронска пријава
башка тоа треба за целата фамилија што сте ја пишале да вадите потврди од ујп за личен доход..
од тие документи од ујп внесуваш збир на останатите приходи.. пример мајкати има приход на имот и татко ти има приход на имот, ги собираш 2 та приходи и ја пишуваш сумата во електронската пријава
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Сега треба да се вадат документи од УЈП? Во конкурсот не ги пишува.
Ми доаѓа да земам стан да си барам, многу процедури има.
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
А зошто во елек. пријава ги нема Гоце и Кузман.. кузман ае веројатно дека не примаат бруцоши ама гоце ?
и дали постои некоја веб страна на Кузман ?
 
М

Мартин`

Гостин
Овие колку документација бараат за да се пријавиш за студентски е ненормално, ме мрзи мене толку така да ќе гледам да си најдам приватно некој стан за седење има време до 20+ Септември. Инаку може да се користат студентските мензи ако не седиш во студентскиот дом, од каде се купуваат боновите ? Не планирам да правам па да имам каде да јадам/купувам :)
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
300
Поени од реакции
122
ajde kaj mene bez platno spienje koj saka :D ( samo za ubavi vazi oglasov ) hahahahahhAHahahahha
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
Добро, само мене не ми го дава ФИНКИ како опција или? Факултет за информатички науки и компјутерско инжињерство,така?
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
32
Поени од реакции
23
Приход по други основи (кои не се опфатени погоре):
овде треба да ја внеса пензија така
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Добро, само мене не ми го дава ФИНКИ како опција или? Факултет за информатички науки и компјутерско инжињерство,така?
Да, тоа значи скратеницата.
Овие колку документација бараат за да се пријавиш за студентски е ненормално, ме мрзи мене толку така да ќе гледам да си најдам приватно некој стан за седење има време до 20+ Септември. Инаку може да се користат студентските мензи ако не седиш во студентскиот дом, од каде се купуваат боновите ? Не планирам да правам па да имам каде да јадам/купувам :)
Боној че ти најдиме, ти само кажи дека ти требаат.
А зошто во елек. пријава ги нема Гоце и Кузман.. кузман ае веројатно дека не примаат бруцоши ама гоце ?
и дали постои некоја веб страна на Кузман ?
Гоце и Кузман не се за бруцоши (официјално, неофицијално можен е влез со црвена пропусница).
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Приход по други основи (кои не се опфатени погоре):
овде треба да ја внеса пензија така
во тие потврдите од ујп ако имаш некои пари што не сте ги пишале во електронската пријава, а ги има во потврдата правиш збир на сите тие пари и ги пишуваш таму...
АКО ГИ НЕМА НА ПОТВРДАТА не ги пишувај
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
Добро, го ставиле денес и ФИНКИ. Вчера го немаше, се скапав барање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom