Студентски домови

Член од
27 јули 2012
Мислења
300
Поени од реакции
122
Сега треба да се вадат документи од УЈП? Во конкурсот не ги пишува.
Ми доаѓа да земам стан да си барам, многу процедури има.
najdobro ti e stan, jas sum od Skopje znam deka mn gomna pocnaa da pravat po studentskive domovi..
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.986
Поени од реакции
12.547
najdobro ti e stan, jas sum od Skopje znam deka mn gomna pocnaa da pravat po studentskive domovi..
Ај најди ни ти на сите стан за 4000 денари месечно, вклучувајќи ги сите трошоци и храна, и ќе си живејме сите среќно засекогаш.
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Ее, а доставувањето на документи е после 27ми за бруцоши така ? Мислам после елек. пријавување ако си примен дури тогаш треба да одиш ?
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Ее, а доставувањето на документи е после 27ми за бруцоши така ? Мислам после елек. пријавување ако си примен дури тогаш треба да одиш ?
Од 30 или 31 е носењето на документи а од 10 септември ви е вселувањето.
А резултати од пријавувањето ќе имате ден два пред да почни носењето. (y)
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
А каде се наоѓа тоа Невена Ѓоргиева Дуња, далеку е од технолошки ?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
А каде се наоѓа тоа Невена Ѓоргиева Дуња, далеку е од технолошки ?
Невена Георгиева Дуња ти е такозвани Медицинар :icon_lol: И не е баш блиску до технолошки. Половина час минимум. Сигурно знаеш кај е Државна болница.
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
300
Поени од реакции
122
Ај најди ни ти на сите стан за 4000 денари месечно, вклучувајќи ги сите трошоци и храна, и ќе си живејме сите среќно засекогаш.
aj razmisli malce, 4 cimerki da ste po 200 evra da go plakate stanot zaedno poevtino ke ti ispadne nego s. dom. vaka ti ispaga 50 evra od covek a vo s. dom 70 evra. ( baska vo stanot imas TV, KLIMA , parno internet ) ! j razmisli pak :D
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
aj razmisli malce, 4 cimerki da ste po 200 evra da go plakate stanot zaedno poevtino ke ti ispadne nego s. dom. vaka ti ispaga 50 evra od covek a vo s. dom 70 evra. ( baska vo stanot imas TV, KLIMA , parno internet ) ! j razmisli pak :D
А во станот сметките за кабловска, интернет, парно, струја, вода кој ќе ти ги плаќа?:rolleyes: Дали знаеш колку повеќе пари се тоа? И дали знаеш дека за тие 3000-4000 во студентски сметките и храната ти се покриени, а во стан за 50+ евра имаш гола кирија само.
И за храна колку плус пари ќе ти требаат? Ако успееш за тие 20 евра (разликата помеѓу студентски и стан) да ги платиш сите овие трошоци, тогаш океј, да се седи во стан е ПОИСПЛАТЛИВО!
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.186
Поени од реакции
1.188
aj razmisli malce, 4 cimerki da ste po 200 evra da go plakate stanot zaedno poevtino ke ti ispadne nego s. dom. vaka ti ispaga 50 evra od covek a vo s. dom 70 evra. ( baska vo stanot imas TV, KLIMA , parno internet ) ! j razmisli pak :D
А тоа што треба да плаќаш струја вода и парно? Плус храна да купуваш?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Поднесовте документи?

Една работа што ме радува е што немаше гужви, немаше ни лани, што не беше случај годините поназад
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе за сместување ејј како без пари да е таму да се туриш од врска барање. Работа да барав со толку врски ќе најдев најдобра и тоа...оваа година веќе влеговме во овие маки од в година в стан одам и чао пријатно...
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.986
Поени од реакции
12.547
aj razmisli malce, 4 cimerki da ste po 200 evra da go plakate stanot zaedno poevtino ke ti ispadne nego s. dom. vaka ti ispaga 50 evra od covek a vo s. dom 70 evra. ( baska vo stanot imas TV, KLIMA , parno internet ) ! j razmisli pak :D
Аха, уште да беше стан за 4 души 200 евра. Џабе другар, лани седев во стан и математиката е израчуната.
 
Член од
24 август 2012
Мислења
19
Поени од реакции
1
Kolku e daleku avtobuskata od Pelagonija i dali avtobusot odi do gradezen fakultet i za kolku vreme se stiga so avtobus ako odi?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Kolku e daleku avtobuskata od Pelagonija i dali avtobusot odi do gradezen fakultet i za kolku vreme se stiga so avtobus ako odi?
Станицата ти е на 2 минути од Пелагонија, а автобусот (24-ка) те остава точно пред градежен факултет. За колку минути се стига не знам баш точно, зависи колку гужва ќе има и во кој дел од денот, ама не се патува многу.
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
300
Поени од реакции
122
Kolku e daleku avtobuskata od Pelagonija i dali avtobusot odi do gradezen fakultet i za kolku vreme se stiga so avtobus ako odi?
avtobuskata ti e na 1 minuta, a patuvanjeto do gradezen fakultet ti e od 10 - 15 min ako nema guzva , ako ima moze i za pola saat , obicno penzioneri koga ke se nafukaat vo avtobusot se pravi guzva :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom