Студентски домови

Член од
5 декември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
10
Кога ќе бидат вселвањата за повисоките години знај некој? Од 1ви деми требаше..ама слушнав дека викенд паѓало, од 3ти ќе биделе.. Некој со сигурност знај?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Кога ќе бидат вселвањата за повисоките години знај некој? Од 1ви деми требаше..ама слушнав дека викенд паѓало, од 3ти ќе биделе.. Некој со сигурност знај?
Со сигурност од 3ти.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Извадив тие документите од УЈП што требаше, но само за родителите, а као демек требало за сите полнолетни членови во семејството. Да ваѓам и за мене или не треба?
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Извадив тие документите од УЈП што требаше, но само за родителите, а као демек требало за сите полнолетни членови во семејството. Да ваѓам и за мене или не треба?
Треба и за тебе и за брат/сестра што имаш(полнолетни). Дури и да имаш 0 приходи, треба да го однесеш документот.
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
32
Поени од реакции
23
аплицирав во пелагонија,бруцош сум од мојот град ги иам околу 10 а како што читам по форумите секој втор е во пелагонија,ова ептен густо ќе биде:icon_mrgr: да не знае некој отприлика колку бруцоши примаат во пелагонија
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Сите Пелагонија бараат пошто Кузман не примаат, прво Пелагонија се бара па после за во другите е полесно ќе се најде ваму е тешко да се влезе. Инаку женски прва година бе за Пелагонија има на форумов?:pipi::D
 
Член од
26 август 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
здраво јас сум сега за прва година и видов дека аплицирањето поминало , па би сакал да знам дали сега сеуште ке мозам да се запишам во некој студентски ??? :(
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
И јас Пелагонија. Значи влегување АМИН! Страшна работа. :notworthy:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
здраво јас сум сега за прва година и видов дека аплицирањето поминало , па би сакал да знам дали сега сеуште ке мозам да се запишам во некој студентски ??? :(
До 27ми е бе каде поминато..
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
19
Поени од реакции
2
Значи бруцошиве скоро свите аплицирале за во Пелагонија, исто и колегиве ФИксен и МАкедоникус, само ја сум забегал во Стив :S. Има некој бруцош на градежен што аплицирал во СТив ?
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Значи бруцошиве скоро свите аплицирале за во Пелагонија, исто и колегиве ФИксен и МАкедоникус, само ја сум забегал во Стив :S. Има некој бруцош на градежен што аплицирал во СТив ?
Aбе чекај нас дали ќе не примат не се знае. Ептен голема конкуренција има за во Пелагонија. :place: Ти во секој случај поарно си направил што си аплицирал во Стив - поголем капацитет за студенти и не толку голема конкуренција. :pipi:

Требаше и јас таму ама... :свиркам:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Откога ќе те примат какви документи треба да се однесат?
како што памтам требаше жиранти, меница, изјава... го има тоа негде на интернет?
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
На 28 изгледа прелиминарни ќе излезат.

Сите Пелагонија бараат пошто Кузман не примаат, прво Пелагонија се бара па после за во другите е полесно ќе се најде ваму е тешко да се влезе. Инаку женски прва година бе за Пелагонија има на форумов?:pipi::D
Има, има. :icon_lol:
Годинава по се изгледа деца со врски ќе неможат да влезат во Пелагонија. Многу гужва. Се повеќе губам надеж дека ќе влезам :icon_mrgr:
Ќе бараме станови на 8ми септември :icon_mrgr:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
На 28 изгледа прелиминарни ќе излезат.



Има, има. :icon_lol:
Годинава по се изгледа деца со врски ќе неможат да влезат во Пелагонија. Многу гужва. Се повеќе губам надеж дека ќе влезам :icon_mrgr:
Ќе бараме станови на 8ми септември :icon_mrgr:
Чути аман, кого прашав сите за Пелагонија аплицирале. Ќе видиме утре колку ни биле јаки врските на сите :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom