Студентски домови

Член од
30 август 2012
Мислења
8
Поени од реакции
3
Како што знам сабајлето проверив во 8 часот неамше, после кај 11 веќе беа ставени.
Зборувам за преелиминарните за студентите од повисоките години,беа објавени најпрвин на mon.gov.mk во 2 часот по полноќ ,а на smestuvanje.mon.gov.mk беа објавени околу 11 часот.Затоа подобро чекај ги резултатите на страната на министерството,таму најпрвин ги објавуваат.
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Интернет има во студентскиве? Брзина колку? Стабилен е?
Фала на одвоеното време :D
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Абе зашто идентификациониот број од елек. пријава го пишува во потребни документи ? ке треба некаде да се пополни (шо не сретнав) или треба таа страна да се испринта со податоците ?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
излегоа конечните и со усул на страната :icon_lol:

Абе зашто идентификациониот број од елек. пријава го пишува во потребни документи ? ке треба некаде да се пополни (шо не сретнав) или треба таа страна да се испринта со податоците ?

http://www.smestuvanje.mon.gov.mk/apliciraj/faq

Најчесто Поставувани Прашања

6. Дали морам да го испечатам идентификациониот број?
Доколку немате принтер, идентификациониот број може и да го запишете, а истиот ќе треба да го доставите со целокупната документација наведена во Конкурсот.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
да не знае некој колку е оддалечена најблиската читална од стив? и ако има некој на машински да ми каже како е :D
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
да не знае некој колку е оддалечена најблиската читална од стив? и ако има некој на машински да ми каже како е :D
Читална имаш во земјоделски и шумарски на 2 минути до Стив, ама работи до 8 саат. После 8 ќе се снаоѓаш.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.532
Поени од реакции
2.405
да не знае некој колку е оддалечена најблиската читална од стив? и ако има некој на машински да ми каже како е :D
јас сум на електро..
Ако си на Машински, можеш да учиш во читалната долу , потоа во Градска библиотека, во ГТЦ... тие ти се на пат до стив ... мислам дека и во универзитетската библиотека има, а и горе на ПМФ ако има слободни училници можеш да ги користиш...

абе нз шо си се исплашил дека Стив .. си се собирате 2 - 3 колеги/колешки и одите во една соба се затварате и учите ...
 
Член од
31 август 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
Читална имаш во земјоделски и шумарски на 2 минути до Стив, ама работи до 8 саат. После 8 ќе се снаоѓаш.
а универзитетската читална каде се наоѓа и до колку работе?
--- надополнето: 31 август 2012 во 00:37 ---
јас сум на електро..
Ако си на Машински, можеш да учиш во читалната долу , потоа во Градска библиотека, во ГТЦ... тие ти се на пат до стив ... мислам дека и во универзитетската библиотека има, а и горе на ПМФ ако има слободни училници можеш да ги користиш...

абе нз шо си се исплашил дека Стив .. си се собирате 2 - 3 колеги/колешки и одите во една соба се затварате и учите ...
епа незнам како е прва година ми е бруцош сум а секаде пише дека стив е повеќе дискотека и забавен парк одколку студентски дом :D
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Автобуски линии од Железничка или Центар до Карпош од сабајле кога има знае ли некој ? И потоа од Карпош или Центар до Пелагонија студентскиот..
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
291
некој да не е бил во студентскиот дом ОАЗА во Штип... како е таму? дали има вц во секоја соба или на спрат....??
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
а универзитетската читална каде се наоѓа и до колку работе?


епа незнам како е прва година ми е бруцош сум а секаде пише дека стив е повеќе дискотека и забавен парк одколку студентски дом :D
Бев ја у една лани ваљда универзитетска е, некаде кај градежен факултет. Работеше од 8 сабајле секој ден и преку ноќ, сабота само до 19,30, ама за време на колоквиумски може и да не начекаш место.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.532
Поени од реакции
2.405
Бев ја у една лани ваљда универзитетска е, некаде кај градежен факултет. Работеше од 8 сабајле секој ден и преку ноќ, сабота само до 19,30, ама за време на колоквиумски може и да не начекаш место.
таа е градска библиотека браќа Миладиновски..
универзитетската библиотека ти е наспроти зградата на универзитетот (тие таму филозовски, филолошки шшто се факултетиве)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
абе нз шо си се исплашил дека Стив .. си се собирате 2 - 3 колеги/колешки и одите во една соба се затварате и учите ...
Мхм, веруј само дека ќе најдеш празна соба у Стив (y) А и да се најде таква, еднаш у 3 месеци, пак нема да можеш од галамата по ходници да учиш. Факт е дека за луѓе што се навикнати да учат во тишина, Стив е невозможно место за учење. За среќа постојат читални.

Патем, честитки до сите што ги има на конечната листа.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
Мхм, веруј само дека ќе најдеш празна соба у Стив (y) А и да се најде таква, еднаш у 3 месеци, пак нема да можеш од галамата по ходници да учиш. Факт е дека за луѓе што се навикнати да учат во тишина, Стив е невозможно место за учење. За среќа постојат читални.

Патем, честитки до сите што ги има на конечната листа.
мене ме нема нигде и пак се надевам на стив :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom