Струмица

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ете го, заврши конечно кичов. Гадна нација сме.
 
Член од
27 февруари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Не се ни поттикнав да кинисам! :sick:
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.787
Струмица како град тивко умира.Тоа кичот од СОФ е само доказ плус затоа што се дешава во нашата Струмица.Не знам како дојде до ова но за 5 години градот тотално се смени и тоа на лошо.
Прво изумре маалскиот живот.Ти да прошеташ по Младинска и да нема река народ по таа улица, луѓе кои се соберани на маалски собиранки кои траат до раните утрински часови.Колку пати се случувало од маалска собиранка право на работа да се оде.Во моето маало немаше шанси да заспииш од вревата од стари млади ,старите пред првио улаз, младите на вторио улаз.Смеи шали до додека не се раздене.Сега цело лето една ебана маалска собиранка е немало.
Струмичани бее народ од солидарност,секој на секој гледаше да помогне а саа секој гледа на секој да заебе.Само змијарите се повиран народ од нас у моменто.
Ноќен живот.Ако Струмица е имала помонотон ноќен живот од овој во последните 3 години името си го менувам.Толку е досадно шо просто не ти се излева низ парко,се ист па ист народ, и се у исте кафичи си излеват, кој сакаш ќе го нааш без промашај.
Карневало мамето му ебаа.Го преместија од Вторник како што беше традиционално во Сабота за да има повеќе народ.И на крајта место да има повеќе народ, подобра забава, всушност се доби контраефект.Секоја година се помалце народ, послаби журки, а цениет изгор.Струмичанецо од се гледе профит да напраа.
Спорт.Тука бар остана да се пуца фудбал у Парк и у Земјоделското.Баскетџиите пуцат у Гимназијата , а кој не завара у Гимназијата оде у Масев.Е сега за спорт за маленки деца не знам колку тренират.На времето бее Горани Баскет, Милениум, Беласица, Тиверија, Турново, ПК Струмица, ОК Струмица, ОК Македонија, ШХ Беласица, каратето, само ракомет се немаше.Многу деца менаа по 2-3 спорта додека се пронајдат у тај спорт шо го сакат.Сега не сум видел маленко дете да прошета со мајца од спортски колектив, добро тук тама Академиата и Беласица.Дали е од безпарицата на клубовите или од тава шо нема деца шо тренират спорт,стварно не знам.
А ѓупците почнаа да владеет со градо на големо.Пред 5 години не смееа да помислат Чурлински мост да го минат, саа главни се у парко.Врии од них, у Кинг им е собирното место.Ај шо неможаше од них да се разминаш кај длгата зграда и кај Тинекс, саа и на парко му дојде редо.А башка шо слушам кај каубојското од чиста мира напагале наши деца шо праат градска, и им удирале боксове од само ним познати причини.Ја така еден ден на мене да налетат, семката мајчина да им ја ебам.
И не ми се веруваше дека у мојот живот ќе го кажам тоа али почнав да се гушам у Струмица.Така една година да одам на горе, ем парички, ем мош Струмица нема да ми изгледе дека е мртва како град.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.332
Нормално оти ѓупците земаа ептен залет , они го решават победнико. Таа багра моментално ги права сите криминале и инциденте у градо.

Иначе да одаш нагоре една година никојпат нема да сакаш да се враташ у Македонија , а камоли па у Струмица. Единствено нешто шо ќе ти фале е да се видаш со фамилијата со блиските , ама со сите технологии скајпове мајпове ќе надокнадуваш добар дел од тва. Веруви пред 3 год бех на другата страна на свето и не планираах да си идам , ама се врнах од сосем трети причини, не оти ми фалаше Струмица. Ка ќе га осеташ таа цивилизација и култура там , Струмица ќе ти изгледа како примитивно село у Африка. Додек бех 6 месеца там ни еден ден не осетих некоо тешка нервоза , или фрустрација од било шо. Макар и со ниско платена работа да си се осеќаш исполнан и среќен. Ако имаш шанса проби и не се мисли. :)

Јас никојпат нема да разберам как може некој да живее и да биде колко толко среќен со иста рутина. Кафе у 19ката или Селект , вечер низ парко шетња со момата , до Дојран 5-6 дена на шетане а и там истите фаци од ср ... Значи се шо ќе стане актуелно у градо , сите го прават тва без разлика дали им се аресе или не , како да има некоо непишано правило оти сите мора да го следат тај кич или настан шо е актуелен у тај момент. Страшно е најного за младите , навикни на таква рутина и ебал си мамата. Нема никаква диферентност , нема ништо ново да се случува и автоматски го прифаќат тва шо им се сервире. А за среќни не се среќни барем 90 % од нив , само глумат лудило.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Нормално оти ѓупците земаа ептен залет , они го решават победнико. Таа багра моментално ги права сите криминале и инциденте у градо.

Иначе да одаш нагоре една година никојпат нема да сакаш да се враташ у Македонија , а камоли па у Струмица. Единствено нешто шо ќе ти фале е да се видаш со фамилијата со блиските , ама со сите технологии скајпове мајпове ќе надокнадуваш добар дел од тва. Веруви пред 3 год бех на другата страна на свето и не планираах да си идам , ама се врнах од сосем трети причини, не оти ми фалаше Струмица. Ка ќе га осеташ таа цивилизација и култура там , Струмица ќе ти изгледа како примитивно село у Африка. Додек бех 6 месеца там ни еден ден не осетих некоо тешка нервоза , или фрустрација од било шо. Макар и со ниско платена работа да си се осеќаш исполнан и среќен. Ако имаш шанса проби и не се мисли. :)

Јас никојпат нема да разберам как може некој да живее и да биде колко толко среќен со иста рутина. Кафе у 19ката или Селект , вечер низ парко шетња со момата , до Дојран 5-6 дена на шетане а и там истите фаци од ср ... Значи се шо ќе стане актуелно у градо , сите го прават тва без разлика дали им се аресе или не , како да има некоо непишано правило оти сите мора да го следат тај кич или настан шо е актуелен у тај момент. Страшно е најного за младите , навикни на таква рутина и ебал си мамата. Нема никаква диферентност , нема ништо ново да се случува и автоматски го прифаќат тва шо им се сервире. А за среќни не се среќни барем 90 % од нив , само глумат лудило.
Проблемот е што на секој не му се пружи шанса во странство и ќе мора да се задоволи со тоа.

Едноставно тоа го нуди градот и нема простор за нешто повеќе. И нормално дека ќе мора да го прифатиме. А тоа во врска со "Кај сите, и ја таму." и мене премногу ме нервира. Мора ли секогаш ако некој нешто му се свиѓа, а тебе не... па и ти да го правиш? Никогаш тоа не можам да го разберам, како може да правиш работи што не ти се допаѓаат???
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.171
Поени од реакции
3.137
Колку се движат цените на становите во Струмица? Пример колку евра на метро и слично.. Не е лошо и за куќа да пишете.. Фала ви однапред..
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.332
Колку се движат цените на становите во Струмица? Пример колку евра на метро и слично.. Не е лошо и за куќа да пишете.. Фала ви однапред..
Стан од прилика 450-500 евра на м2 , ова за нов ти зборувам. За стан на старо ќе најдеш и поефтино.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.787
Нормално оти ѓупците земаа ептен залет , они го решават победнико. Таа багра моментално ги права сите криминале и инциденте у градо.

Иначе да одаш нагоре една година никојпат нема да сакаш да се враташ у Македонија , а камоли па у Струмица. Единствено нешто шо ќе ти фале е да се видаш со фамилијата со блиските , ама со сите технологии скајпове мајпове ќе надокнадуваш добар дел од тва. Веруви пред 3 год бех на другата страна на свето и не планираах да си идам , ама се врнах од сосем трети причини, не оти ми фалаше Струмица. Ка ќе га осеташ таа цивилизација и култура там , Струмица ќе ти изгледа како примитивно село у Африка. Додек бех 6 месеца там ни еден ден не осетих некоо тешка нервоза , или фрустрација од било шо. Макар и со ниско платена работа да си се осеќаш исполнан и среќен. Ако имаш шанса проби и не се мисли. :)

Јас никојпат нема да разберам как може некој да живее и да биде колко толко среќен со иста рутина. Кафе у 19ката или Селект , вечер низ парко шетња со момата , до Дојран 5-6 дена на шетане а и там истите фаци од ср ... Значи се шо ќе стане актуелно у градо , сите го прават тва без разлика дали им се аресе или не , како да има некоо непишано правило оти сите мора да го следат тај кич или настан шо е актуелен у тај момент. Страшно е најного за младите , навикни на таква рутина и ебал си мамата. Нема никаква диферентност , нема ништо ново да се случува и автоматски го прифаќат тва шо им се сервире. А за среќни не се среќни барем 90 % од нив , само глумат лудило.
Тотално ме надополни од А до Ш и га долови суштината на тава шо саках да го пишам.Праат нешто шо мислат оти е тренд и ин а оствари тава нешто не ги исполнува ич.
Денеска у таксито баш таксисто од нигде негде го кажа тава дека народо у последните 5 години е сменан за повеќе од 360 степени на лошо.
А за странство во моментот и да имам шанса неможам да одам.Ја чувам баба ми која има скршеници па од 7 до 16 часот од понеделник до сабота сум таму.Неможам да одам до Скопје да се видам со пријатели таму и да ги разгледам убавините на Скопје 2014 не па нешто друго.Како и да е само да ми се укаже некоја солидна шанса која ќе ми се допадне и ќе ме исполни и Дим да ме нјама
 
Последно уредено:

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
.Е сега за спорт за маленки деца не знам колку тренират.На времето бее Горани Баскет, Милениум, Беласица, Тиверија, Турново, ПК Струмица, ОК Струмица, ОК Македонија, ШХ Беласица, каратето, само ракомет се немаше..
Имаше и ракомет, кој како прател.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom