Струмица

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
Strumica e najubav, najlud, najzabaven grad vo MK,nokniot zivot e daleku pojak od koj bilo dr grad vo MK,narodot i globalniot karakter im se nezamenlivi,ko dojdov prv pat abe prv pat gi gledam site skolkski,nikoj ne znaev,pa 10min pokasno i tajni pocnaa da mi doveruvaat:)tuka ima od se po malku,a od nekoi rab ima i malku poveke :) zezam,samo edna maana,premnogu turbo folk i bugarsko :) ama ne mi preci,ako sam ne si ja pravam interesna,nema muzikata da mi ja napravi, BMWa i Calibri na site strani fucat :) aj neam vreme,se citame
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Imashe edna pesnichka .... mislam vaka nekako odeshe:
Vo Strumica
Na ulica
so pichica
vo minica
ne znaat kirilca
ama ke ti padni vilica...
imashe ushte ama sum ja zaboravil
hehe! dobra pesna.. pozdrav!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
И сега имаме .. Абе Закон е у струмица бе ееј
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Potato... среди се. Без навреди кон членовите, океј? Прва и последна опомена.
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Абе ок си е у Струмица.МИнатово лето бев со другари на поседок онака ама ко што приметив многу не гледаа на преку онака демек еј ова она вие од скопје.Дека возевме скејт таму и цело внимание на нас беше (пошто тоа е чудо таму) и такви некои фаци шмекерски се цепаа нешто.НИе си отидовме на вожња они одма фрки бараат.Море ај дека у нивни град не за друго.Ке дојдам и ова лето така на шетња пак ако имам време.Иначе интересно ми е онака различно многу од Скопје. Псс абе Скопје Си е Скопје бе братче...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
IgoR_ViCiOuS напиша:
Абе ок си е у Струмица.МИнатово лето бев со другари на поседок онака ама ко што приметив многу не гледаа на преку онака демек еј ова она вие од скопје.Дека возевме скејт таму и цело внимание на нас беше (пошто тоа е чудо таму) и такви некои фаци шмекерски се цепаа нешто.НИе си отидовме на вожња они одма фрки бараат.Море ај дека у нивни град не за друго.Ке дојдам и ова лето така на шетња пак ако имам време.Иначе интересно ми е онака различно многу од Скопје. Псс абе Скопје Си е Скопје бе братче...
А да не се курчиш малце, демек само ти знаеш шо е скејт?:tapp:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
IgoR_ViCiOuS напиша:
Абе ок си е у Струмица.МИнатово лето бев со другари на поседок онака ама ко што приметив многу не гледаа на преку онака демек еј ова она вие од скопје.Дека возевме скејт таму и цело внимание на нас беше (пошто тоа е чудо таму) и такви некои фаци шмекерски се цепаа нешто.НИе си отидовме на вожња они одма фрки бараат.Море ај дека у нивни град не за друго.Ке дојдам и ова лето така на шетња пак ако имам време.Иначе интересно ми е онака различно многу од Скопје. Псс абе Скопје Си е Скопје бе братче...
:pos::pos::pos::pos:

Абе вие Скопјани да не ви пише на чело оти сте од Скопје:toe:
И стварно шо е тоа скејт:nesum:Се вози,мачка или лета со него...:toe:
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
IgoR_ViCiOuS напиша:
Абе ок си е у Струмица.МИнатово лето бев со другари на поседок онака ама ко што приметив многу не гледаа на преку онака демек еј ова она вие од скопје.Дека возевме скејт таму и цело внимание на нас беше (пошто тоа е чудо таму) и такви некои фаци шмекерски се цепаа нешто.НИе си отидовме на вожња они одма фрки бараат.Море ај дека у нивни град не за друго.Ке дојдам и ова лето така на шетња пак ако имам време.Иначе интересно ми е онака различно многу од Скопје. Псс абе Скопје Си е Скопје бе братче...
bratce,znam kako ti e,i jas sum takov i mene taka me gledat ovde,ekscentrik
inace ko ke ides pak navamu kazi mi obavezno zs se glea deka si panker,i jas sum,ne samo po imeto VICIOUS od Sid,tuku i skate punk,a i po potpisot,pred da dojdes ke mi kazes ok?
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
еве ви една слика од идниот трговски

 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Definitivno nie od Skopje mozeme g...a da jademe. Podobar noken zivot, podobri luge, pocist grad. Ke dojdam na vikend letovo, cekajte me:helou:
Bravo za Strumica.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Не е монтажа, баш така изгледа :wink: :)
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Така изгледа ама нешто пак стопираа да го градат нешто инспекции од Скопје
 

gramat

click here to continue
Член од
23 јуни 2007
Мислења
340
Поени од реакции
8
Озбилно? Мене повеќе на монтажа ми личе :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom