Струга

Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Ajde ako ima nekoj od Struga posto samo dosega samo jas i dexter koklu sto znam sme ako ima nekoj drug neka dostavi nekoj komentar tuka :)
Ми ис фром Струга. Како бруцош во Скопје додека го читав топиков добив голема необјаслива желба да се качам на следниот автобус утре и правец дома.... Ми недостига езерото..... Прошетките по кејот на Дрим. Мирисот на градот....Паркот...Собиранките во калабалак(кој знае, знае):icon_frow:icon_frow:icon_frow
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Струга си ни е најубав град :salut::baeh:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Letovo bev tamu gradot e mnogu ubav ama ne mi se nekako druzeljubivi.Inaku zakon vi e cafe cinema.pozz
Хех, баш напротив!
Минатото лето бев 5 дена во Струга, немав бидено многу одамна (сум поминувал така на ден-два), и си поминав преубаво! Бевме во таа дискотеката Glamour и потоа и во Оаза (така мислам беше), на свирка на Александра Пилева и навистина беше преубаво! Исто и на плажата Изгрев и во неколку кафулиња на таа “кафетериската улица“ (што ја викам јас) :pos: Адмирал, Tullamore Dew и уште некој мислам. Fantasy :)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Хех, баш напротив!
Минатото лето бев 5 дена во Струга, немав бидено многу одамна (сум поминувал така на ден-два), и си поминав преубаво! Бевме во таа дискотеката Glamour и потоа и во Оаза (така мислам беше), на свирка на Александра Пилева и навистина беше преубаво! Исто и на плажата Изгрев и во неколку кафулиња на таа “кафетериската улица“ (што ја викам јас) :pos: Адмирал, Tullamore Dew и уште некој мислам. Fantasy :)
Е баш сме дружељубиви за разлика од охриѓани што е така така е! :smir:
Тоше повели и ова лето да ни дојдеш :helou:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
и да не идеш вакви никакви ко тебе не ни сакаме
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Не го сакам градот бидејќи врие од албанци..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Koj e be ovoj betka?...nepismen...
Struga si e najuba i tocka...kraj na diskusija!
Na kogo mu cinit neka idat na kogo ne neka ne idat...:smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
Оваа лето во план ми се Струга и Охрид, така да сигурно идам да ја посетам Струга.:smir:
 

BOBI_KOSA

Ишишан, Заклан
Член од
16 април 2008
Мислења
359
Поени од реакции
9
So be ,da mu go ostajme na Albancive. Site Struga jas stalno odam .
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
So be ,da mu go ostajme na Albancive. Site Struga jas stalno odam .
Трагикомично е да се кажува таква работа, кога ти како Македонец не си баш писмен.
Иначе да, замарате со такви муабети. За Струга се зборува, а не за Косово или меѓуетничката омраза која никако да ви текне да ја искорените ... пробајте некогаш на кратко, може и поубаво ќе ги проживеете тие моменти.

Туку, повеќе си сакам зима, ама посебно уживам и во овој период од годината кога секој ќош е исполнет со маси и столчиња за кафенце и одмарање. Посебно ми е најпрекрасен кејот ... да седнеш и да се заборавиш кога треба да станеш ... прекрасен град кој за жал, очигледно повеќе би бил ценет кога би се наоѓал во Франција на пример.:zaljuben:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
И јас изгледа ќе дојдам у Струга на 1 недела... Ќе видиме..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom