Струга

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ајде и јас да си го истакнам градот ... :lol: :P













Нели е прекрасна? :) 8)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
А нема слики Струга.ком? :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Dosta be ti ... krivo ti e sto zivees Gostivar i sto nemas ni ezero ni reka ni nisto? :lol: :lol: :lol: :P
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ахаха!
Како мало дете сега ова го кажа.
А зашто би требало да ми е криво?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Намерно го кажав како мало дете :lol: А би требало да ти е криво дека е многу убав град ... ама ај нема да го споредувам со твојот дека не сум го прошетала баш ... :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Убаво, убаво... ако идам на одмор, тоа дефинитивно ќе биде Струга. Охрид некако не ме бендисува, а и цените се некако по лабави од тие во Охрид, нели Дивајн?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Да Ејсид, полабави се цените секогаш ... и за смештај и општо ... сега не дека си го правам незнам што градот ама па секако нема да ти е полошо :wink: Плус можеш да се бањаш во езеро, па во река на крај ... најчиста е ... за да не арчиш и туш :lol: :lol: :lol: :P
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Како Струга нема друга, жими вујна. :lol:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
:lol:
Lani koef bef struga eptem interesno bese letaa masi stolici koli se krshea
vo kaficot kaj so sedefme carsija od prijatno vo inferno stana , a da ne pram muabet za site sati so cekafme vo blokadi ko begafme nazad za doma , taka da sega ke se pomislam za nakaj Struga pak :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ragazza, незнам колку треба да имаш среќа за баш кога си била ти да доживееш нешто такво, ама далеку е од тоа 8)
Посебно сега каков ни го прават градот, мх, мх, мх од корен се реновира ... нема да ви текне на друго место ама ај :lol: :P 8)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Priznavam deka bese baksus :) Inace e stvarno ubaf grad so ezeroto , rekata eden od poubavite gradcina Mkd e aj ako imam prilika ke pominam bas da vidam dali e uspesno renoviranjeto :))
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Струга е омилениот град на Бучко.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
ragazza напиша:
Priznavam deka bese baksus :) Inace e stvarno ubaf grad so ezeroto , rekata eden od poubavite gradcina Mkd e aj ako imam prilika ke pominam bas da vidam dali e uspesno renoviranjeto :))
Прекажи само кога ќе доаѓаш да го обезбедиме градов да не случајно пак истото ти се случи :lol: :lol: :P
Се шалам, повелеле сите енитајм 8)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
...повелеле сите енитајм 8)
Moram da ti go pofalam gradot, ne znam kolku vreme nemav shetano vo Struga, no navistina se iznenadiv koga bev posledniot pat i super izgleda sega :) Znam deka se gordeesh so svojot grad, no ne preteruvaj mnogu :D :D
Potpis: Ohrid :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Хеј Охрид! Ц ц ц ... не те шетав кај што реновираат, требаше пред да почнат еднаш па ко ќе завршат пак, за да приметиш ... а кај вас нема кафиќ како тој кај шо бевме признај! А и да има нема сигурно такви газди ... браќа лепотани! Ај сеа а а а ? :lol: :lol: :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom