Струга

Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Ako odam Vevcani, kaj da sednam na rucek?
Nesto so pristojna hrana I pristojni ceni?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
429761484_918806049701821_222110004191997843_n.jpg

...дивоградбите од Струга кон Радожда, ОЈО од Струга не реагира по кривичните пријави, сите од СЈО Струга да се повикаат на одговорност и да се казнат со бркање од работа како пример за сите што значи да се негува правдата!
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.508
Прегледај го приврзокот 408232

...дивоградбите од Струга кон Радожда, ОЈО од Струга не реагира по кривичните пријави, сите од СЈО Струга да се повикаат на одговорност и да се казнат со бркање од работа како пример за сите што значи да се негува правдата!
Пред нивните очи сред бел ден копаат,бетонираат и тампонираат низ езеро на овој потег Струга Радожда со камиони и багери од есенска полека но сигурно.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762

...Струга, паднав во дупка, двете гуми ги руши! :shok2:
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2024
Мислења
214
Поени од реакции
302
Порано како мал одев до Струга често, не бев иден доста години и ми текна пред 2 недели да свртам од таму.

Што е со градот човече, бит пазар, авганистан, арачиново. Па и знаците све на албански.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.508
Порано како мал одев до Струга често, не бев иден доста години и ми текна пред 2 недели да свртам од таму.

Што е со градот човече, бит пазар, авганистан, арачиново. Па и знаците све на албански.
Уште во сабота ако си погоден баш е ко да си таму :pos: . Струга е изгнасена,изгрдена не личит на тој град од пред 20 години впрочем после територијалната поделба и Струга си еба мајката. На лето не бев поминал години низ центар иако овде живеам едноставно избегнувам тој период и работа ми беше таква да неам време ни енергија за шетање мислев дека сум Албанија. Све узурпирано,дивоградби,езерото еве пак неделата се бетонизираше едноставно Див запад
 
Член од
29 март 2024
Мислења
214
Поени од реакции
302
Уште во сабота ако си погоден баш е ко да си таму :pos: . Струга е изгнасена,изгрдена не личит на тој град од пред 20 години впрочем после територијалната поделба и Струга си еба мајката. На лето не бев поминал години низ центар иако овде живеам едноставно избегнувам тој период и работа ми беше таква да неам време ни енергија за шетање мислев дека сум Албанија. Све узурпирано,дивоградби,езерото еве пак неделата се бетонизираше едноставно Див запад
Слушам и браќава почнуваат да бегаат од таму во поголем број пошто им е прљаво, истото го прават од Тетово.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.508
Слушам и браќава почнуваат да бегаат од таму во поголем број пошто им е прљаво, истото го прават од Тетово.
Бегат кој ќе стигнит и за бегање е реално. Негледам зошто тие бегаат реално зш овде се поубо од Албанија да живееа само и селаните нивни го сардисаја градов а тие се неписмена раја со некој исклучоци. Струга за жал не е град туку дивоградба некогаш беше сеа не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom