Струга

Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
Kако за исправка аеродромот не е охридски туку св."Петар и Павле"
и не е под општина Охрид
Струга се врајча
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Kако за исправка аеродромот не е охридски туку св."Петар и Павле"
и не е под општина Охрид
Струга се врајча
Па дефинитвно ако се земе во предвид оддалеченоста на аеродромот со Струга и Охрид очигледно е дека е струшки. Туку овие охриганиве сакаат да имаат се. А дрим? НЕМЕТ! Ај нека речет дека е нивни.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
единствени во тоа шо имаме и езеро и река
во Европа уште Виена
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
ZIVEEV OHRID I STRUGA JA POZNAVAM DOVOLNO
UBAV GRAD NO NOKNIOT ZIVOT NE BI GO POFALIL
NAREDEN PAT KE SE SELAM VO STRUGA:salut:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
родното место на татко ми Збажди каде што како дете секое лето ја впивав прекрасната природна убавина и автентичниот живот на селото, секогаш биле и се постојана инспирација и бескраен извор на енергија во моите дела, вклучувајќи ги и делата на овој албум".
-цитатов- е од Симон Трпчески а Збажди е село Струшко
4ца репрезентативци во ракомет
3ца репрез. во фудбал
вистина како Струга нема друга
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
31
Поени од реакции
0
Ko STRUGA nemat druga....

Rodnoto mesto na majka mi e STRUGA...taka da cela familija od strana na majka mi se tamu.....taka da sekoe leto kisneme tamu od koa znam za sebe :wink: sho znaci STRUGA ja znam MNOOOGU dooobro! Moj vtor roden grad...i ne ja davam za nishto...A koga go spomnavte i Ohrid posto bese neizbezen vo temeva :wink: , moram da kazam deka Ohrid mi izglea kao Skopje u malo vo leto! bljak! Imam nekoe slicno mislenje so ovoa :
Го поштовам Охрид како Стружанец...за журки и ноќен живот подобар е Охрид, ама за одмор и релаксирање Струга е незаменлива...
а кај вас нема кафиќ како тој кај шо бевме признај! А и да има нема сигурно такви газди ... браќа лепотани! Ај сеа а а а ? :lol: :lol: :wink:
Divajn: Koi se tie braka lepotani? U koj kafik ste bile? ako ne e tajna?
Prasuvam oti bas takvi brajka lepotani so drzat kafic mi se bracedi 1.... :smir:

Pozdrav do Struga :helou: Se gleame letovo....
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
Не случајно велат "како Струга нема друга" - вели Артим Шаќири еден од нашите најистакнати фудбалски репрезентативци, откривајќи ни го своето омилено место во Македонија, каде што сака да ги минува слободните викенди. Иако неговото семејство се' уште живее во Струга, од 1997 година поради своите професионални ангажмани, Шаќири го напушти овој град. Во меѓувреме живееше во Скопје, а потоа и во многу места надвор од Македонија, меѓу кои Шведска, Германија, Словенија, Бугарија, Турција, Англија, Данска и Финска. За време на престојот во овие држави, не ретко на Шаќири му се случувало да се качи на авион, и на два дена, само за викенд, да дојде во својата омилена Струга.
За време на ваквите викенди Шаќири редовно одвојува време за да испие кафе во неколкуте нему омилени кафулиња низ градот. Прошетките на чист воздух, по струшкото крајбрежје и покрај реката Црн Дрим.
Секогаш кога ќе посака да јаде риба, Шаќири заедно со семејството оди во Калишта или во Радожда, каде што, според него, ја подготвуваат рибата на највкусен начин.
СЕ ГЛЕДАМЕ ЛЕТОВО ГОСПОДОВО 2008
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
Колку е долг патот од Струга до насловните страници на светските весници? Прекрасно изведен корнер. Или натпревар во кој инаетот и инспирацијата ќе претставуваат дополнително погонско гориво за техниката.
Стружанецот го одигра натпреварот на својот живот и заедно со своите соиграчи од репрезентацијата покажа дека не сме фудбалски маргиналци и оти поголема самодоверба е една од ретките работи што ни недостигаат. Сега конечно и тоа го имаме.
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
единствени во тоа шо имаме и езеро и река
во Европа уште Виена
Биди малце попрецизен че ти се молам

Единствени градови што ИЗЛЕГУВААТ на езеро и на река истовремено во европа ако не и пошироко се: Струга и Виена
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
[media]http://youtube.com/watch?v=TIU0pnWoOVw[/media]
Имаме и вакви :)

ps

Јово морав sry xD

[media]http://youtube.com/watch?v=2VbepANEenA[/media]
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
Стружанецот Величе Шумуликоски (Ипсвич - Блекпул 2:1) игра супер во Англија. На минатите средби доби пофалби за добрите игри, а еве во 4 меч за Ипсвич со деби гол. Нашиот репрезентативец во 50. минута "распали" од 18 метри кога му донесе водство на својот тим од 1:0.

"Убаво ја погодов топката и бев пресреќен кога видов дека се тресе мрежата на гостинот. Супер е!!! Само вака да продолжам", коментира Шумуликоски, кој е прогласен за играч на натпреварот.

Англиските медиуми најавуваат: "Македонска радост за Ипсвич!" додека менацерот на тимот со изјавата: "Шуми е одличен играч и големо засилување".
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Letovo bev tamu gradot e mnogu ubav ama ne mi se nekako druzeljubivi.Inaku zakon vi e cafe cinema.pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom