Струга

Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073




Ај и ја да стам слика од мојот град
 
Член од
15 мај 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
Абе Струга е екста, Охрид е демоде + охриѓани имаат некаков психопатолошки проблем со скопјани. Затоа како скопјанец викам:
Охрид :bip:
Струга:je:

иако има некои ствари како на пример http://www.struga.gov.mk/ (отидете ќе ви стане јасно за што зборувам)
 
Член од
9 ноември 2005
Мислења
170
Поени од реакции
3
Zeratul напиша:
Абе Струга е екста, Охрид е демоде + охриѓани имаат некаков психопатолошки проблем со скопјани. Затоа како скопјанец викам:
Охрид :bip:
Струга:je:


Milo mi e sto seuste ima razumni lugje vo drzavava.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Убав град =)
Бидејќи гледам има доста од вас кои сте од Струга, имам една молба до вас.
Ми треба текст, во кои ќе бидат напишани обичаите од Струшко. Темава е иначе за проект, 4та година средно и така. Ако можете напишете нешто, ако не здравје....
 
Член од
9 мај 2006
Мислења
144
Поени од реакции
0
vo struga imam rodnini i sekoe leto sum tamu a gradot e super
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Струга е ептен убав град. Токму таков како што треба да биде за разлика од соседот му Охрид. Барем нема непотребни градби кои ја нарушуваат хармонијата со езерото и околината како што е случај со Охрид. Нека ми простат охриѓани, ама така е. А и односот на стружани како луѓе е многу подобар кон дојденците.
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
Mungos напиша:
Zeratul напиша:
Абе Струга е екста, Охрид е демоде + охриѓани имаат некаков психопатолошки проблем со скопјани. Затоа како скопјанец викам:
Охрид :bip:
Струга:je:


Milo mi e sto seuste ima razumni lugje vo drzavava.

фала бато шо си каzуваш реално, некои сеуште немоzат да сватат, и цело време Охрид го форсираат . Поздрав
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
abe ohrid go isforsiraja mnogu skopjanite a struga e mnogu poubo mesto eee ko idaja ohridjanite struga vo discoteka hehehe vreminja
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Струга ако сакаш да ојш на плажа пешкир на тебе и за 5 мин си тамо а не ко охрид требит 15 минути со кола за да стигниш на плажа и башка то ако немат место на плажа имаш и река во струга.:)
 

princess

DaRe tO DrEaM
Член од
8 јуни 2006
Мислења
245
Поени од реакции
0
imam kuka vo struga i stvarno e super, sekoe leto sum tamu...bas kako struga nema druga:)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Го поштовам Охрид како Стружанец...за журки и ноќен живот подобар е Охрид, ама за одмор и релаксирање Струга е незаменлива...
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Струга е супер,вчера се вратив од таму,сеа глеам ја разубавуваат уште повеќе,и плажа нова 4км,ке биде супер..
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
deXterche напиша:
Го поштовам Охрид како Стружанец...за журки и ноќен живот подобар е Охрид, ама за одмор и релаксирање Струга е незаменлива...
se soglasuvam so tebe! Ohrid e mnogu bolje za mladite zaradi zurkite..struga e super samo tamu idat poveke familijarni luge!:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom