Струга

M@STER

M@ster Price
Член од
1 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
0
Struga :)

Ajde ako ima nekoj od Struga posto samo dosega samo jas i dexter koklu sto znam sme ako ima nekoj drug neka dostavi nekoj komentar tuka :)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Мислам дека имаше тема Стружани и Стружанки. А и Дивајн е од Струга и Еко1 мислам, а и уште има да не ги набројувам сега.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Имаше тема и споени се.
мастер, во иднина пред да отвориш тема, пролистај малце да не случајно има таква отворена.
Продолжете тука.
 

Pece_nt

Dezuren Samoubiec
Член од
1 февруари 2007
Мислења
198
Поени од реакции
3
Top e u Struga. koga bev mal sekoj odmor idev u Struga so baba i dedo top bese. :zver:
 
Член од
11 февруари 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
како да не СТРУГА е прекрасна НЕМАМ ЗБОРОВИ
Како Струга нема друга,а и да има што ке ти е :)
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
M@STER напиша:
Ajde ako ima nekoj od Struga posto samo dosega samo jas i dexter koklu sto znam sme ako ima nekoj drug neka dostavi nekoj komentar tuka :)
Еве бе бате, и ја су Стружанец, читај ми во топикот под никот.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
M@STER напиша:
Ajde ako ima nekoj od Struga posto samo dosega samo jas i dexter koklu sto znam sme ako ima nekoj drug neka dostavi nekoj komentar tuka :)
Не сте само ти и декстерче од струга појќе души сме од струга

а шо имат везе последниве муабети со градот ?

како и да е гратчево е мало секој со секого скоро се знајт, на лето е јако :helou: и така кој не бил нека дојт нема да зажалит имаме поубај плажи од охриѓани :smir:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
сум била во Струга два пати,како мала на одмор со моите,и пред 2 години,на минување,рашетавме малку и толку беше,ми се допадна градот и сакав да го разгледам убаво,али ја немав таа шанса на жалост...
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
"btw" и јас сум од Струга, и повеќепати имам напишано дека сум од Струга. Иначе, многу ме нервира кога некој ќе речат дека не е добро во Струга заради албанците, па ќе им дојде и нив крајот. :)
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
СТРУЖАНЕЦ says:

ево една мала информација со големо значење :

Струга е единствен град во европа што излегува и на река и на езеро во исто време на исто место :baeh: најубава е нема што

 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
ZIKS напиша:
"btw" и јас сум од Струга, и повеќепати имам напишано дека сум од Струга. Иначе, многу ме нервира кога некој ќе речат дека не е добро во Струга заради албанците, па ќе им дојде и нив крајот. :)
И јас сум од струга и имам другари албанци и супер си се ... тие шо се понашет ко селјаци баш од тамо се ( неизживеани ) и нашиве сејлаци не се сјајни...јбг селјак си е селјак, та бил албанец та бил македонец.

Клик за добра слика иако е една година постара од мене
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Одлично место е Струга имам куќа таму супер е кој што сака нека каже
 

Kajgana Shop

На врв Bottom