Струга

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Викендов бев во Струга град во кој не сум бил точно од 1993. Прошетав троа малце по Дримон. Вечерта бев во Cinema мавнав едно 6-7 Џек-а и се направив ракета земја-воздух-вода несвојствено за мојата конзервативна природа и ќуд, па пеев и караоке на што добив квалитетен струшки сеир и уште поголем аплауз. Одлични луѓе одлична вечер. Нареден ден на кафе во Адмирал тука на енѕеро. Асален викенд. Само навечер на кеј јата чавки го покриваат небото. Хичкок ја утнал локацијата за снимање на Птици.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Sussaro напиша:
Викендов бев во Струга град во кој не сум бил точно од 1993. Прошетав троа малце по Дримон. Вечерта бев во Cinema мавнав едно 6-7 Џек-а и се направив ракета земја-воздух-вода несвојствено за мојата конзервативна природа и ќуд, па пеев и караоке на што добив квалитетен струшки сеир и уште поголем аплауз. Одлични луѓе одлична вечер. Нареден ден на кафе во Адмирал тука на енѕеро. Асален викенд. Само навечер на кеј јата чавки го покриваат небото. Хичкок ја утнал локацијата за снимање на Птици.
од кога не сум слушнал пофалби за мојот град. :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Sussaro напиша:
Викендов бев во Струга град во кој не сум бил точно од 1993. Прошетав троа малце по Дримон. Вечерта бев во Cinema мавнав едно 6-7 Џек-а и се направив ракета земја-воздух-вода несвојствено за мојата конзервативна природа и ќуд, па пеев и караоке на што добив квалитетен струшки сеир и уште поголем аплауз. Одлични луѓе одлична вечер. Нареден ден на кафе во Адмирал тука на енѕеро. Асален викенд. Само навечер на кеј јата чавки го покриваат небото. Хичкок ја утнал локацијата за снимање на Птици.
е да чавки имат премногу покрај дримон :) лошо е ако почнет да бомардирет :pos:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
леле, забораив како се викаше хотелот што го збореше еко1, па кога се врти десно за сокачето кај што ви беа "кафињата"?? за ако се најдам таму некогаш, да наминам.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
kpbKENGUR напиша:
леле, забораив како се викаше хотелот што го збореше еко1, па кога се врти десно за сокачето кај што ви беа "кафињата"?? за ако се најдам таму некогаш, да наминам.
Београд, иако мислам дека подобро ти е да се јавиш пред да почнеш да го бараш ... :pos2: :pos2: :pos2:

А Сусаро, зошто не дојде на собиранката кога веќе си бил тука? Срамота!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Ja vikendov: CHE O STRUGA! Povelete! :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Pofalbi pofalbi za struga...cista vistina
eve i ja struzanka morat da si go pofalam naseto malo gratce....najubo na cel svet e, koj sakat drugo neka kazvit, samo od zavist mojt da zborvit...a so sme ubav narod eeee ubav sme poubav ne nemat :)))
 

Zic

Dragon Slayer
Член од
24 март 2007
Мислења
114
Поени од реакции
1
Како Струга нема друга... Само то можам да го кажам.Струга rules :eek:jea:
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Речиси 13 годишни одмори од моите 17 години ги поминаф во Струга. И да не беф директно таму, и да бефме во Охрид или на друго место, секогаш се наоѓаше време да ја посетиме Струга. Полани бев во хотелот ,Плажа, и, како и секогаш, си поминав закон. Ја знам напамет, како втор град ми е. Супер супер супер местенце.
Најомилен хотел ми е Еуротелот. Сигурно 5-6 години имам одено во него. Ако се собереме другарки оваа година, би отишле таму на летен одмор.
 

Zic

Dragon Slayer
Член од
24 март 2007
Мислења
114
Поени од реакции
1
Секогаш ќе сте добредојдени во Струга. :)
 
Член од
23 јуни 2006
Мислења
45
Поени од реакции
0
Dojdete Struga!

Ednostavno da ne se ubeduvame, dojdete Struga taa nikogo ne ostavila ramnodusen!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Sea koa bev se zgaziv od jadenje giro vo ,,Gostivar,, ocekuvanm letovo da bide najubavo Sruga.
 

Zic

Dragon Slayer
Член од
24 март 2007
Мислења
114
Поени од реакции
1
Во Струга е све супер немат нешто шо не е убо. :)
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
Struga ko mesto e ZAKON!!!Za prirodni ubavini e super,i nemat ramen(mislev za ezerono i drimon,inace za planini,pejsazi,vodopadi imat,da ne se zalazuvame de)roden sum vo struga,i tamu e super,samo ima eden problem,ne sprema turisti so idat,tuku megu struzani,ne e vazno dali albanci ili makedonci,celo vreme od ko znam se imalo tepacki,e toa e samo eden golem minus za struzani,drugo,nokniot zivot e sveden na nula za tinejdzerite i taka.Imam so da kazvam za struga ama nemam vreme.

P.S. Planiram da idam za struga so drustvo,ama ne sme kojznae kolkavi i ne zemame plata(uste sme sredno ebago)pa zato prasvam,kaj e poevtino za spienje,zs planiram da ostanvam nekoja nedela.sea imat mn ama kakvi se cenite,na koja bila lokacija,samo da e vo gradot,neka e i kaj zoltine zgradi,more kaj sakat ne e,samo pls kazete so i kako e situacijata,ne znam dali vo izvidnickono davet taka sobi,imam mn drugari,ama mobilniot ednas mi se rasipa i nemam nieden br od struzani(wtf)i taka,aj cekam odgovor plsssssssssssssss
 

Kajgana Shop

На врв Bottom