Стрип фанатиции, јавете се!

Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Alan Ford e eden od najdobrite stripovi na site vreminja , so negoviot humor,TNT grupata , koi ziveat vo multimilionskoto selo NEW YORK , vo edna cvekjarnica.LEGENDARNO
posebno broevite vo koi se zaedno max bunker i magnus kako avtori se LEGENDARNI.podocna se rasipa kvalitetot na crtezite otkako si zamina , magnus.no sepak ostanuva eden od najdobrite.

Najveci gentleman medju siromasima Sir Oliver
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Пред едно година дена читав стрипој и омилени ми се Akira,Calvin and Hobbes и Sin City.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Микиев Забавник руллз!!! :pos2:
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
најдобар стрип е дилан дог,дефинитивно(барем за мене).
 

THEMICO

Flegma!
Член од
12 јануари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Прв пост на форумов,се надевам не и последен :wink:
Поздраф!
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Прв пост на форумов,се надевам не и последен :wink:
Поздраф!
УаУ цц а Јас се сметав дека иам рпемногу. Инаку Имам околу 200 стрипа, од Мари Мистерија, Дилан Дог, Алан Форд, Загор и мнооогу други. Само штета што тешко можам да најдам место од каде што ке можам да набавам уштее:pipi:
 

Kojgode

Бесна Зодбојка
Член од
23 јуни 2007
Мислења
113
Поени од реакции
8
Мене најомилен ми е Натан Невер и стрипот XII. Иначе ги читам и другите како Алан Форд, Загор, Блек Стена, Дилан Дог, Мартин Мистерија, Мистер Но итн. Штета што во Македонија нема некоја посебна продавница за стрипови можат да се најдат само некои нови изданија од старите стрипови во киосците и по книжарите има по нешто, само кај некои колекционери можат да се најдат старите броеви. Па затоа морам да одам до Белград 2-3 пати годишно да земам некој стрип.:vozbud:
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Ќе можи некој да ми кажи од кој стрип е ова :
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom