Стомачни мускули

Член од
13 декември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Си слушнал за Зајко кукурајко :pos2: Да бидам појасен Зајак , значи зајачко месо, тоа има најмалку масти, а сепак содрзи многу протеини :toe:
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
1
Нема врска јас јадам леб, чоколади и други глупости па една година ги одржавам. Ама дневно ќе си праите по 400 стомачни и ќе трчате по 15 спринтови по 100 метри.
и јас јадам леб и чоколади и имам стомачни партал, но исто така имам 70кг на 185висина...не е то то шо би се рекло на ОхриТски.
.
 

Пијаниноs

HEAVYMETALMASTAH!¬¬
Член од
29 декември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
5
Moже ли вежбањето да оштети на растењето? на пр јас сега ако сум 1 и 70 и ако вежбам стомачни ке продолжам ли да растам или ке си останам згрчено кепче? фала мн.
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
191
Поени од реакции
29
Epa odgovorot mi go dade vlado delumno znaci toa i sakav da go kazam deka moze imas tomacni no sepak nemas kilaza i nema sto da gi pokrie te ne masiven
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Organskite masti se onie koi se talozat na teloto,organski se na primer od mesoto,najvise od svinskoto,ili od mlekoto i zolckata,tie sto se od rastitelno poteklo kako maslinovoto maslo ne se opasni,a za dobri stomacni preduslov e aerobniot trening,osven pravenje stomacni,koi gi zategaat i oformuvaat stomacnite,istite za da izlezat na videlina,treba da se obrne najvise vnimanie znaci na,trcanje,skokanje na jaze,vozenje rolerki,tocak ili steper,sekoja od ovie vezbi sogoruva razlicen broj kalorii,ali rolerite i trcanjeto se najefektivni,so ovie treninzi ke se namali masnoto tkivo,koe gi pokriva stomacnite:):):)
 
O

Orion.

Гостин
Moже ли вежбањето да оштети на растењето? на пр јас сега ако сум 1 и 70 и ако вежбам стомачни ке продолжам ли да растам или ке си останам згрчено кепче? фала мн.
Дигањето тегови НЕ влијае на растот !! А камо ли стомачните
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Само трчање и стомачи,ништо друго
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Стомачните момци,се прават во кујна,а не во теретана.

Е сега што сака ова да каже ?

Регулирање на начинот на исхрана,значи јадења без леб,леб заборавете,благо исто така,алкохол не ни треба да помирисате.
И не се прават стомачни секој ден во теретана,секој втор се прават,и стомачните се мускули,сакаат да дишат малку,да бидат оставени на мира.

Се прават по 4 серии стомачни со по 20 повторувања,не ги напнувајте многу.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Само трчање и стомачи,ништо друго
Точно, летово еден период вежбав најразлични вежби во теретана во големи серии и повторувања и имаше одреден ефект. После баталив теретана и играв секој ден фудбал по 2-3 саата, пешачев, планинарев, џогирав и тоа више даде неочекувано големи резултати! Од искуство кажувам дека поготово трчањето е доста силен ефект за стомачни и потполно се согласувам со тебе!
 

Пијаниноs

HEAVYMETALMASTAH!¬¬
Член од
29 декември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
5
Растот е во генот, ако твоите родители се високи, големи се шансите и ти да бидеш висок.
Или обратно.

Вежбањето нема никаква врска со тоа.
Ок, фала многу. Оти иам слушано нешо муабети дека ако си вежбал додека не си израснал целиот вака у висина можел да си останеш ваков каков шо си па си викам ја најбоље да си ја прашам кајганава шо ќе каже она тоа :P
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Ок, фала многу. Оти иам слушано нешо муабети дека ако си вежбал додека не си израснал целиот вака у висина можел да си останеш ваков каков шо си па си викам ја најбоље да си ја прашам кајганава шо ќе каже она тоа :P
Мене така ме лажеа кога имав 14 години, а сакав да одам во теретана :)

Ама сепак одев, еве сега сум 1.82 висок.

Така да немај гајле, вежбај си и уживај.
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Pravilno vezbanje ke ti pomogne pravilno da se razvies.
A za rastot, izbegnuvaj kafe i cigari i se ke bide vo red.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom