Стомачни мускули

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од mister_lova, 9 ноември 2010.

1. mister_lova

mister_lova

Член од:
    20 октомври 2009
    Мислења:
    38
    Допаѓања:
    0
    Овде би сакал да збориме нешто повеќе за стомачните мускули... како на пример би сакал да знам која храна е корисна после вежбањето ... :salut:

2. Myers

Myers

Член од:
    30 јули 2009
    Мислења:
    1.764
    Допаѓања:
    1.042
    Лешници, многу лешници.
    И млекото исто е корисно (чоколадното)

3. The_Freelancer

The_Freelancer Хиперактивен интелект

Член од:
    7 октомври 2008
    Мислења:
    438
    Допаѓања:
    14
    Па јас КАО пробувам нешто на таа тема у последно време ама за да се истакнат стомачните прво треба да се стопи салото, а тоа не оди само со правење стомачни вежби или склекови туку треба да се посветиш долгорочно (барем неколку месеци) да си држиш телото активно, за да може од секаде да стопиш масните наслаги. Тек после откако ке се стопиш доволно, може да се почне со работа на развивање на мускулите за да се истакнат. Сум слушнал од дечки шо користеле дека доста добра супстанца бил l-carnetin за забрзано слабеење, но вежбањето мора да се остане на добар интензитет. Гугл-нете го, ке добиете детали. Јас лично не сум го пробал, а планирам.

4. Лајто

Лајто

Член од:
    25 јули 2010
    Мислења:
    7.387
    Допаѓања:
    2.397
    stomacni se dobivaat so pravilna ishrana i trchajte , samo trchajte i pravete stomachni i ke ima rezultati

5. Дамјан_Amstaff

Дамјан_Amstaff Гостин

Здраво е да се јадат лешници ,но во преголеми количини може и ептен штетно да бидат.

На Aleksandar_health_coach му/ѝ се допаѓа ова.
  6. НеоН

НеоН

Член од:
    12 август 2010
    Мислења:
    2.892
    Допаѓања:
    902
    Дај нешо поеќе окулу исхранава да се задржиме...да збориме шо треба да се јаде...

7. smart ass

smart ass Гостин

Најкорисни се вежбите и житариците со млеко.

Вежбите не се мачкаат на леб!:vozbud:

8. Myers

Myers

Член од:
    30 јули 2009
    Мислења:
    1.764
    Допаѓања:
    1.042
    Риба, пилешко, јајца, соја, мелено јунешко, остриги, бадеми, лешници, чоколадно млеко.
    Ова се намирници од кои растат (се развиваат мускулуте) + додатна работа (вежби, трчање и сл.) = резултатот од цврсти и заоблени мускули.
    Исто ќе го заборавев и оризот, и тој е важен.

На Renatta и Метhо им се допаѓа ова.
  9. 0C0FFEEBABE

0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

Член од:
    6 јули 2008
    Мислења:
    4.926
    Допаѓања:
    1.525
  10. Myers

Myers

Член од:
    30 јули 2009
    Мислења:
    1.764
    Допаѓања:
    1.042
    Дечки, ако се водите по Мотика тогаш сте го утнале правецот.

11. Лајто

Лајто

Член од:
    25 јули 2010
    Мислења:
    7.387
    Допаѓања:
    2.397
    MOTIKA = PREVARANTI :) ps , bez trchanje , stomachni pravenje... nema stomachni ... Inache jas bidejki sum fudbaler i non stop trcham imam stomachni ... i plus to vezhbi nekosh pram (stomachni ) po 70-100 na edna serija , ama ne sekoj den..

12. mister_lova

mister_lova

Член од:
    20 октомври 2009
    Мислења:
    38
    Допаѓања:
    0
    Викаат дека било здраво да се јаде стек барем еднаш неделно, и карбохидрати или така нешто... и бтв дали е доволно да праам по 20 стомачни во 1 серија со околу 1 мин одмор ( по 5-6 серии на ден) , секако надополното со други вежби освен стомачни

13. Лајто

Лајто

Член од:
    25 јули 2010
    Мислења:
    7.387
    Допаѓања:
    2.397
    jas da ti kazham od mnogu trchanje gi dobiv stomachnite t.e. pa i ne sum mn debel 60kg a visina 175 cm , ama pa stomachnite mi se poznavaat mn , a sea pram stomachni edna serija od 70 do kaj 100 stomachni bez prestan ama ne gi pram kontinuirano

14. НеоН

НеоН

Член од:
    12 август 2010
    Мислења:
    2.892
    Допаѓања:
    902

Абе ај дој нозеве држи ми ги..како да ги праам иначе. :D

15. Mr.Deni

Mr.Deni Животна грешка си ми ти...

Член од:
    4 мај 2007
    Мислења:
    2.771
    Допаѓања:
    486
    На Youtube имаш многу примери како да правиш сам стомачни...еве ти еден пример :)

Сподели преку: