Стихови кои цел ден ви се вртат во глава...

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.480
Една, беше на светот моја,
една, причина се да сторам...............:)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.675
Поени од реакции
7.162
trebaš mi da mi vazduh daš, a tebe tako briga baš,
ništa od mene nema, čisto da znaš.​
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.675
Поени од реакции
7.162
Život nije fer, jer učini da poveruješ, da sve je moguće a nije.​
 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
1.966
Ти си мој најубав сон
неостварена желба,
ти си мој најголем бол,
моја најсилна верба,
ти си таа што ја кријам
со очи што ја пијам...

-Мио
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.606
I get those goosebumps every time, I need the heimlich, Throw that to the side, yeah
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.675
Поени од реакции
7.162
Ты солнце моё, взглјани на менја
Моја ладонь превратилась в кулак
И, если есть порох, дај огнја
Вот так
Солнце моё, взглјани на менја
Моја ладонь превратилась в кулак
И, если есть порох, дај огнја
Вот такПолина Гагарина - Кукушка​
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
283
Денес купив мебел
Утре би те ебел
И да немам мебел
Сепак би те ебел
Зошто ти ме сакаш мене
А јас не тебе
Па сепак кој те ебе
Ќе ти направам бебе
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.310
Поени од реакции
30.267
And now that's it's over, I'll never be sober
I couldn't believe, but now I'm so high.. :свиркам:

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.156
Поени од реакции
30.648
Put kroz sumu
iznad grada
svetla nestaju
mozda palis cigaretu
il' slusas muziku

Ja te osecam kraj sebe
tvoje oci blistaju
i ti predajes se noci
njenom blagom dodiru

Spustas sediste i lezis
zvezde padaju
ja ne zelim takve reci
kola zastaju

Ja ne zelim da me ljubis
tek probudi se
pusti oblake daleke
samo slusaj me

Ref.
Ovo nije san moje ljubavi
ovo nije san koji sanjas ti (koji sanjas ti)
(jer) svaki novi dan
trag svoj ostavi (ostavi)
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.537
Tiens, voilà du boudin, voilà du boudin, voilà du boudin
Pour les Alsaciens, les Suisses et les Lorrains,
Pour les Belges, y en a plus, Pour les Belges, y en a plus,
Ce sont des tireurs au cul. (bis)

https://www.youtube.com/watch?v=QC6-AhOmnCk

Земи, еве колбас, еве колбас, еве колбас
За Алзасците, за Швајцарците, за Лоренците
За Белгијците, нема, за Белгијците нема
Тие се секогаш одзади
 
S

silmarillion

Гостин
"За тебе е само ајвар и џем и рано насабајле тутун да садиш"Реално највистинските стихови, појак од САФ, Чиста и Легија заедно. Тенија 4 Life.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom