Стихови кои цел ден ви се вртат во глава...

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.400
Сигурна сум дека на секој од нас му се има случено оној иритирачки момент да ви се заглават два стиха во глава и да ви брмчат во глава цел ден. :icon_mrgr: Некогаш, за среќа, се погодува стихови од омилена песна да се вртат, некогаш од некоја заразна, а најлошата варијанта е кога ќе ви се вртат цел ден во глава стихови од песни кои апсолутно ги мразите и не можете да ги поднесете. Па тоа е мачење.:place:

Така, темава нека биде како амајлија, може откако ќе ги избаците во системот, мозокот ќе ви се прешалта на друга песна и стихови. :pipi: Секако, може да се стихови од песна која ја сакате, не ја сакате, сега јас не знам што ви се врти во мозокот. И интересно е да наведете зошто баш таа песна, т.е дали ја сакате, како ви се пикна во глава, дали онака некој запеал или на радио сте ја чуле па ви сте ставила во глава. Можностите се бесконечни.:ROFLMAO:

Значи, не да ја претворите песнава со ЈуТуб видеа за да биде хит на денот, туку баш да си напишете кои стихови не ве оставаат на раат.

Видеа од ЈуТуб бришам одма и инстантно. Да си кажам, па да не кажете после не сум кажала. ;)
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.635
Периодот кога бев заглавен со песнава шизофренија тоа е моментот кога нешто многу мразиш и упорно да ти се врти у глава да не излага Уфф :mad::mad::mad:

My God's not dead
He's surely alive
He's living on the inside
Roaring like a lion
 
Последно уредено:

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
842
Поени од реакции
1.781
Wiener, wiener wiener, wiener wiener
OoOoooone wiiiiiiener, next to aAAaaaaanother wiiiiiiiieneeeerrrrrrr
Wiener, wiener wiener, wiener wiener
Twwwwwo wieners alongside yet aAaAnother wiener
Party, wiener party, wiener party, party party, wiener party, wiener wiener
Soft wieners, nice and soft, non-erect wieneeeeeers!
Keep them flopping, flopping wieners, floppy floppy, dangle wieners, dangle dangle
Five wieners in my face...

Полудувам више цела недела, и неможам да си помогнам сам на себе...Чаре?!?
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.247
Поени од реакции
5.078
... nocas negde oko dvaaaaa...
rekla sam ti... jaaaa
IDI... ne vracaj se nikad vise... IDI
и после другиот дел од рефренот
nocas negde oko triiii...
izgubi me ti...
IDI... :tapp:

Е сега во моја одбрана не сум ја крива што песна од Стоја ми се вртка во глава. Blame it on the ЈСП и Зона радио. Едино треба некоја поглупа да слушнам за да ја замени оваа. :sick:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.157
Поени од реакции
195.254
... nocas negde oko dvaaaaa...
rekla sam ti... jaaaa
IDI... ne vracaj se nikad vise... IDI
и после другиот дел од рефренот
nocas negde oko triiii...
izgubi me ti...
IDI... :tapp:

Е сега во моја одбрана не сум ја крива што песна од Стоја ми се вртка во глава. Blame it on the ЈСП и Зона радио. Едино треба некоја поглупа да слушнам за да ја замени оваа. :sick:
пробај со софи циганката
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.986
Поени од реакции
15.154
Збогом младости,добар дан туго,понеки осмех и ништа друго.
Добро вече мој животе.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.537
Ја земаат колата со пајак и ја носат кај Железничка станица. Те измачуваат да одиш пешки до Железничка, да платиш па да си ја земеш, иако можат само да те казнат без да те измачуваат
Има и други примери на измачување уште по грозни. Она што ни го прават со Топлификација е исто измачување. Не тужат, да им платиме, иако ништо не ни дале. И сега треба да се влечеме по судови...
Ми се вртат во глава стиховите од руската песна „Света војна“

Дадим отпор душителјам
Всех пламенных идеј,
Насильникам,грабителјам,
Мучителјам лјудеј!

http://mk.wikipedia.org/wiki/Света_војна_(песна)

http://www.youtube.com/watch?v=P5YDk1kCrMU
 
D

Dynamo

Гостин
No Gods No Masters
Wu Tang Clan Ain't Nothing To Fuck With
Никогаш,никогаш не викај никогаш
Од Почеток До Крај Една Љубов Улица,Од Почеток До Крај Една Група Легија
Не Ме Гледај Како Црвен Или Плав,Или Сум Ти Или Не Сум Ти Другар
Не Ми Барај Партија Гласам Јас За Живот Го Пипам Прво Џебот Па После Правам Избор
 
S

StormRage

Гостин
I wear my scars like the rings on a pimp
I live life like the captain of a sinking ship
The one thing that I can guarantee
I'm like a stepping razor, I suggest you stay fair with me

Cause even Shadows have Shadows
And my secrets are eating me
Eagerly feeding to scream my dreams away
But they keep on defeating me


and many many more
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.338
Поени од реакции
2.084
Achtung, Achtung
ein animalischen sex
mit die zwei penzioneren
sport und elegantisch
Oder extravagantisch
atention, atention
für die grosse erektion
liebe Penis, liebe zwei
liebe sex abnormal.

Nisi me voljela u ono vrijeme
a ja sam želio samo jedno

Лет 3 - Дијете у времену
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.882
Поени од реакции
7.573
Kazu da je smak svijeta relativno blizu
i da su nas banke uvukle u krizuMene tjeraju na izbore svake dvije godine,
a ja glasam za kafanu i marihuanu
 

Kajgana Shop

На врв Bottom