Стихови кои цел ден ви се вртат во глава...

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.675
Поени од реакции
7.162
Postajemo jedan drugome stranci...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.400
I'm still breathing, I'm still breathing
I'm still breathing, I'm still breathing
I'm alive
I'm alive
 
Член од
2 октомври 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
морамм
баш ми е жал за детето младо
мало и неискусно а сепак садомазо
се плеска во газо и гордо не одрекува
таков педер пред машки да се слекува
и танга облекува и дечковци пречекува
од џвркање со 5мина 9ката му отекува

и ова секој ден повторување хаха јака песна :P :D
Како се вика песнава?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.200
Поени од реакции
1.648
Sivo nebo nad Beogradom
nista dobro ne obecava
pustim ulicama kruzimo
sami ja i Kosava


Dobar dan, tugo
evo vracam ti se ja
nismo se videli dugo
takva nam sudbina


Dobar dan, tugo
evo vracam ti se ja
ne skreci, tramvajska prugo
zene su prevara

Dunav mutan brzo nestaje
kao vino sto me spasava
a u dusi bol ne prestaje
leden kao KosavaNekog nema u Beogradu
nista se ne desava
iz kafane bolji izlazi
peva Dunav, peva Kosava
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
782
Поени од реакции
2.805
This is the start of how it all ever ends.
They used to shout my name, now they whisper it.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom