Стипендии

Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Абе овие документите за 400 стипендии за средношколци, може ли да ги пратам по некој да ги однесе у закажанио термин или мора лично да ги однесам?

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.157
Поени од реакции
57.641
Зa студентските мoжеше и друг дa ги oднесе
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Дали некој знае дали треба да однесам декларација за прием на плата од септември бидејки тогаш бев вработена а во конкурсот стои дека треба декларација за прием од септември а сега сум невработена, инаку редовен студент?
И дали за да земам уверение за редовно запишан семестар и уверение за положени испити од факултетот (Економски, УКИМ ) треба да се уплати и колку?
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
179
Поени од реакции
158
Вреди ли да се аплицира со просек 7.7 и сите положени испити за стипендија од трета група?
 

Cymbaline

Wallflower
Член од
14 август 2014
Мислења
323
Поени од реакции
1.281
Дали некој знае дали треба да однесам декларација за прием на плата од септември бидејки тогаш бев вработена а во конкурсот стои дека треба декларација за прием од септември а сега сум невработена, инаку редовен студент?
И дали за да земам уверение за редовно запишан семестар и уверение за положени испити од факултетот (Економски, УКИМ ) треба да се уплати и колку?
Треба од дома твоите ако работат да земеш потврда од плата, зашто ти си редовен студент и редовните студенти се водат ко невработени пошто не можат да бидат осигурани, а за уверение се плаќа околу 500-600 денари.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.144
Поени од реакции
1.102
Вреди ли да се аплицира со просек 7.7 и сите положени испити за стипендија од трета група?
Лани и прелани последниот што влезе беше со просек 8 или 8.1, така нешто. Според мене вреди да се проба, документите што ти требаат ќе те чинат околу 200-300 денари....
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
26
Поени од реакции
1
Дали ако сакам да аплицирам за две или три стипендии треба да однесам едни документи, или три различни? И дали некој има искуство со тоа да добил некоја стипендија за која што за многу малку не го исполнувал просекот,а сепак бидејќи немало доволно луѓе кои аплицирале го одбрале него?
Фала многу
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
179
Поени од реакции
158
Лани и прелани последниот што влезе беше со просек 8 или 8.1, така нешто. Според мене вреди да се проба, документите што ти требаат ќе те чинат околу 200-300 денари....
А по која основа се бодуваат студентите? Просек *10 или уште нешто плус?
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Дали ако сакам да аплицирам за две или три стипендии треба да однесам едни документи, или три различни? И дали некој има искуство со тоа да добил некоја стипендија за која што за многу малку не го исполнувал просекот,а сепак бидејќи немало доволно луѓе кои аплицирале го одбрале него?
Фала многу
Доколку студентот се пријавува за повеќе видови на стипендија доставува една комплетна документација, при тоа да се внимава дека за прва група се доставуваат и податоци за материјалната состојба на студентот.

Инаку, јас да прашам дали ќе ми прават проблем од министерство ако им однесам УППИ образец кој е корегиран, имам згрешено кај бројот на предвидени предмети потоа го преправив и така ми го заверија на студентски.[DOUBLEPOST=1447954201][/DOUBLEPOST]Инаку, јас да прашам дали ќе ми прават проблем од министерство ако им однесам УППИ образец кој е корегиран, имам згрешено кај бројот на предвидени предмети потоа го преправив и така ми го заверија на студентски.
 
Последно уредено:

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.144
Поени од реакции
1.102
А по која основа се бодуваат студентите? Просек *10 или уште нешто плус?
Мислам дека во трета група само според просек се бодуваа. Сигурно пишува на страната разгледај.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
57
Поени од реакции
7
Ако аплицирам во втора година треба да ги пишам само предметите од прва така? Прашувам зошто на фб групата имаше напишано дека треба од прва и втора заедно, а семестарот уште не е завршен, како ќе пишат и од втора...
И Што треба да се пише кај евидентниот лист во полето ИД?
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
Ако аплицирам во втора година треба да ги пишам само предметите од прва така? Прашувам зошто на фб групата имаше напишано дека треба од прва и втора заедно, а семестарот уште не е завршен, како ќе пишат и од втора...
И Што треба да се пише кај евидентниот лист во полето ИД?
Ако аплицираш во втора година ќе ги пишеш предметите само од прва година. Ако аплицираш ( или ја продолжуваш) во трета тогаш ги пишуваш и од прва година и од втора. Неможеш да ги пишеш од втора сега затоа што годината уште не е завршена.
ИД е идентификационен број што ќе го добиеш откога ќе ја пополниш електронската пријава. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom