Стипендии

Член од
2 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
20
конечо исплатени сите рати од студентскиот кредит од 2009/2010 ...што мислите кога ќе почнат со исплаќање на ратите за учебната 2010/2011 за оние кој што продолжија??
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
56
Поени од реакции
16
kaj nas postari korisnici od uni banka seuste nema nisto...:(

Ќе има. Кога почнаа да ги пуштаат студентските кредити од 2009/2010 , на студентите во уни банка им каснеа околу една недела.Сигурно е проблемот до банката , нешто таму во нивниот систем . Важно ќе стигни , сега засега е една рата , барем кај мене . :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.469
Поени од реакции
68.810
Префрлена е и кај мене :icon_mrgr
Ајде нека има избори сега, да ни исплатат ратите :pos:
:yeeeeeeeeey:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Dve rati od prodolzena stipendija se stignati na mojata smetka!!! FINALY
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Исплатени се и дветте последни рати од студентските кредити од минатогодишните корисници (Уни Банка)

Поздрав :salut:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.469
Поени од реакции
68.810
кај мене само една има, јас сум од обичните студентски стипендии што може да е работата?:nerv:
Какви се тие обични????:)
Ако си од новите кои за прв пат добиле, ондак нема што да се секираш бидејќи исплатата на новите и на оние кои веќе земале порано и сега само ја продолжуваат, не е во исто време. Ако си исто како нас (односно ја продолжуваш) ондак пак нема место за нервози пошто во некои банки покасно стигаат ратите (незнам зошто:)).
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
токму така...некои имаат една рата, некои две а некои ниедна - како на пример ние преку уни банка.....министерството не пуштило на сите исто...има приоритети.....глупости! стварно нема смисла!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Опаа, треба утре да одам да проверам дали има и кај мене нешто од продолжена стипендија. Ќе биде тоа неочекуван прилив :)
 
Член од
24 февруари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
под обични мислев дека не сум од информатичарите и да ја продолжувам стипендијата и сум од тутунска банка и имам една рата само:toe:, па се надевам набрзо ќе стигне и таа другата рата затоа што оваа претходнава ја потрошив:)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
токму така...некои имаат една рата, некои две а некои ниедна - како на пример ние преку уни банка.....министерството не пуштило на сите исто...има приоритети.....глупости! стварно нема смисла!
A, da si ja smenete vie bankata..
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
токму така...некои имаат една рата, некои две а некои ниедна - како на пример ние преку уни банка.....министерството не пуштило на сите исто...има приоритети.....глупости! стварно нема смисла!
Нема вркса тоа дека оти си преку уни банка, нема никакви приоритети. Јас ја продолжив стипендијата и сум преку уни банка и ми имаат исплатено 2 рати.
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
ок....ама од кога си корисник на стипендија? јас и мои колеги кои сме цела генерација преку уни банка немаме добиено...затоа, ама се надевам дека во скоро време ке ни пуштат, можеби пуштаат по факултети бидејќи кај мене на факултет- конкретно на медицински ни немаат на никој пуштено од наша генерација
 

Kajgana Shop

На врв Bottom