Стипендии

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Гледам од минатите години Списоците што се зимале стипендија до 70 е последниот што го фанал возот.:kesa:
И ги собират сите предмети така....Епа гледам најмногу има до 95,5 што значи по 10 предмети имат повеќето факултети прва година.
А што да кажаме ние со по 8 значи ни се намалуваат шансите така...сите треба да ни се 10ки за да сме во трка :vozbud::toe:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Гледам од минатите години Списоците што се зимале стипендија до 70 е последниот што го фанал возот.:kesa:
И ги собират сите предмети така....Епа гледам најмногу има до 95,5 што значи по 10 предмети имат повеќето факултети прва година.
А што да кажаме ние со по 8 значи ни се намалуваат шансите така...сите треба да ни се 10ки за да сме во трка :vozbud::toe:
нема везе колку предмети имаш, просек ти бараат.
 
Член од
20 март 2010
Мислења
35
Поени од реакции
2
има ли некој од тие што аплицираа за кредит за 2009/10 што му пуштиле некој денар ?
досега требаше цел да го исплатат, а ниту една рата не пуштија -_- што е со МОН???
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Просек имам, 9.9. Разбрав дека и вакви случаеви ко мене, можело да се случи да не земат стипендија. Споделете искуство.:)
Браво за тебе.На кој факс си само?:helou:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
јас сум стар корисник и ни дадоа само три рати.Претходниве 2 години го исплаќаа како што треба,ама сега е резил.Досега цел требаше да е исплатен,АМА во оваа држава секогаш постои зборот АМА
 

feline

mad-teacher-to-be
Член од
11 јуни 2010
Мислења
21
Поени од реакции
2
Дали се доделуваат стипендии за постдипломски студии на државните факултети? И кога се аплицира доколку има? Барав на сајтот на министерството за образование, ама ништо :S
А инаку за стипендиите СРАМ ДА ИМ Е. Има да ми ги исплатат тие 18 000 па Јана мајка да е. Плажа на Вардар, споменици, компјутер за Миле, за Трајко, ајде ти се молам!! :salut:
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Дали се доделуваат стипендии за постдипломски студии на државните факултети? И кога се аплицира доколку има? Барав на сајтот на министерството за образование, ама ништо :S
А инаку за стипендиите СРАМ ДА ИМ Е. Има да ми ги исплатат тие 18 000 па Јана мајка да е. Плажа на Вардар, споменици, компјутер за Миле, за Трајко, ајде ти се молам!! :salut:

Еве најдов едни резултати од кога е ова ...http://www.mon.gov.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=599:----------20092010-&catid=53:dokumenti&Itemid=114 2009/2010
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Дали се доделуваат стипендии за постдипломски студии на државните факултети? И кога се аплицира доколку има? Барав на сајтот на министерството за образование, ама ништо :S
А инаку за стипендиите СРАМ ДА ИМ Е. Има да ми ги исплатат тие 18 000 па Јана мајка да е. Плажа на Вардар, споменици, компјутер за Миле, за Трајко, ајде ти се молам!! :salut:
Заврши пријавувањето. Беше во март/април годинава.

Пу ебате среќата. Од општествени науки само 30 стипендии доделуваат. 390 одбиени луѓе.
Јас по просек 3-та од одбиени.
Нели можеле уште 5 стипендии да доделат? :)))

Ех немаше да се нервирам да бев подоле на листа, вака за малкуцка бе :(((
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Заврши пријавувањето. Беше во март/април годинава.

Пу ебате среќата. Од општествени науки само 30 стипендии доделуваат. 390 одбиени луѓе.
Јас по просек 3-та од одбиени.
Нели можеле уште 5 стипендии да доделат? :)))

Ех немаше да се нервирам да бев подоле на листа, вака за малкуцка бе :(((
Премногу малку стипендии доделуваат, што се 30 за цела Македонија!
А колку се доделуваат за технички, медицински науки?
 

feline

mad-teacher-to-be
Член од
11 јуни 2010
Мислења
21
Поени од реакции
2

фала многу Логичар, немам шанса за ова, просекот ми е 8,5...а сум на општествен факс.:toe: Па и не е така црно на крају краева, ќе се мажам ќе родам две-три деца- шо ќе ми се постдипломски шо ми истекнале мене глупости :)
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Конечно исплатија дел од стипендиите !! :vozbud:
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Конечно исплатија дел од стипендиите !! :vozbud:
Заебанција да не е ??
да се заберам утре, море ке полетам ако имаат нешто исплатено ,како ми требаат мани сеа ..додуше на сите ни требаат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom