Стипендии

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Mораш да се регистрираш прво, ако сакаш да аплицираш за кредит.
Ако сакаш за стипендија, си закаснил малку. :)
За кредит ми беше муабетот....моја грешка , во погрешна тема :)

Сепак станува збор за истиот принцип на аплицирање....

Значи треба да се регнам на сајтов а.... :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.591
Поени од реакции
69.911
Да се распрашам малце и јас:) Кај мене на ПМФ даваме 500 денари плус таксена за да ни удрат печат на уверението за положени испити. Гледам на некои факултети не се плаќа или се лажам:toe:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Направив една глупост.

Аплицирав за стипендија пред неколку дена и прочитав таму дека можат да се прават измени во личните податоци сè додека не ги доставиме документите во министерство.
Сега сакајќи да направам измена, без да прочитам дека од денес конкурсот не е за стипендија туку за кредит се логирав на постоечкото корисничко име и закажав термин...

Не ми е јасно, дали сè уште ми важи терминот закажан за доставување документи за стипендија или автоматски се поништува кога веќе сум закажала нов за кредит?
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Па постои опцијата да се пријавиш електронски, па после да ги собираш писмените документи:)
Зборот ми беше дека таман ми стигнаа документите во Скопјево па не работи... Друго прашање: дали МОРА да имаш закажано термин? Документите ми се уште заглавени на студентски па не закажав и сега гледам не работи веќе системот за закажување
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
Napraviv greska pri prijavuvanjeto, redosledot na polozeni ispiti vo elektronskata prijava ne mi e ist so redosledot na polozeni ispiti vo uverenieto, a tamu bese naznaceno daka redosledot treba da bide ist, mislite deka ce mi pravat problem ili nema vrska ??
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Luge i jas napraviv greska.ne sum go odnela porano i denes mi ostana eden dokument nezaveren vo studentski a denes imav zakazano i normalno ne otidov a da prezakazam nemozam.utre ke odam da gi podnesam onaka nenajavenp.sto mislite ke mi bidat li razgledani nezz so da praam. Help?nekoj ako znae neso neka pise:toe:
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Да си прашам нешто и јас. Печат од факултетот треба ли на сите документи што стоеја како PDF фајлови на страната на МОН? Зборувам за изјавите и евидентниот лист. На образецот имам печат.
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Да си прашам нешто и јас. Печат од факултетот треба ли на сите документи што стоеја како PDF фајлови на страната на МОН? Зборувам за изјавите и евидентниот лист. На образецот имам печат.
Шо ќе ти е печат на изјавата? Ако лажеш после факултетот ќе го криват :) Не треба печат ни на изјавите ни на евидентниот лист
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.591
Поени од реакции
69.911
Да си прашам нешто и јас. Печат од факултетот треба ли на сите документи што стоеја како PDF фајлови на страната на МОН? Зборувам за изјавите и евидентниот лист. На образецот имам печат.
Печат ти треба само на тоа Уппи образецот или како и да го викаа:)

Luge i jas napraviv greska.ne sum go odnela porano i denes mi ostana eden dokument nezaveren vo studentski a denes imav zakazano i normalno ne otidov a da prezakazam nemozam.utre ke odam da gi podnesam onaka nenajavenp.sto mislite ke mi bidat li razgledani nezz so da praam. Help?nekoj ako znae neso neka pise:toe:
Па познавајќе какви се пицајзли работат таму штои едвај чекаат да утнеш нешто за да те заебат ти посакувам многу среќа:toe:
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Luge i jas napraviv greska.ne sum go odnela porano i denes mi ostana eden dokument nezaveren vo studentski a denes imav zakazano i normalno ne otidov a da prezakazam nemozam.utre ke odam da gi podnesam onaka nenajavenp.sto mislite ke mi bidat li razgledani nezz so da praam. Help?nekoj ako znae neso neka pise:toe:
Јас воопшто немав закажано па фино лепо си дојдов и си завршив работа :)
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Luge i jas napraviv greska.ne sum go odnela porano i denes mi ostana eden dokument nezaveren vo studentski a denes imav zakazano i normalno ne otidov a da prezakazam nemozam.utre ke odam da gi podnesam onaka nenajavenp.sto mislite ke mi bidat li razgledani nezz so da praam. Help?nekoj ako znae neso neka pise:toe:


Само кажи му кога требаше да одиш и нема да ти направат проблем мора да му кажеш кога имаше најавено според тоа ги пишат архивските броеви
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Не знам колку сте виделе ама има една „дилема“ во овој конкурс. Видете и сами

Од ЕСП: Сума 1

Од конкурсот на МОН: Сума 2

Јас гласам за првото :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom