Стипендии

Член од
2 јули 2007
Мислења
471
Поени од реакции
26
Поднеси, ќе ти дадат, кај мене минус еден предмет шо беа, земаа. 100 % ќе земеш, слободно поднеси документи.

Едит: Тоа што вика најмалку 90% не значи точно 90%, како може кај тебе да испадне 90% положени испити, не може пола испит да оставиш. Така да минус еден може да толерираат:)



Не мора се да имаш, може минус еден предмет:)



Epa ok....Ali mi e strav od start da ne me isfrli...posto po podnesuvanjeto mi pisuva 80+% pa da nema nekoe kompjutersko selektiranje pa da isfrla sve sto e pod 90%...
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
Epa ok....Ali mi e strav od start da ne me isfrli...posto po podnesuvanjeto mi pisuva 80+% pa da nema nekoe kompjutersko selektiranje pa da isfrla sve sto e pod 90%...
Па тогаш ќе си поднесеш жалба во која ќе објасниш дека не е можно кај тебе 92%(на пример) да има положено испити оти имаш само 7 предмета и така ќе ти дадат стипендија. Пошто реално, фино лепо си ги исполнуваш сите услови:smir:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Јас лани зедов со еден помалку т.с. од можни 9 зедов 8 испити, и ми дадоа и тоа со просек од 8,052 на Биотехнички факултет...

Зборувам за стпендија...
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
decki moze da ondesam samo kpija od drzavjanstvo?mora da se zaveruva kaj notar ?pls neka mi kaze nekoj pozz do site i so sreka na site;)
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Таман ќе стигнам да ги соберам сите потребни документи и системот за електронско пријавување нема да работи... :toe:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Каква фрка ми создава ова собирањево на документи, леле :vozbud:
Е сеа ме интересират дали за кредит треба да имам и жиранти, така слушнав од претходните години, да знам дали и за то да се замарам или не :)
А овој UPPI образецов, треба на факултет да ми го пополнат, ваљда. :)

А друго, и со државјанството, јас имам од 2008, имат датумов некаква врска или морам пак ново да ваѓам? И дали морат да е копија заверена на нотар или можам оригинал да однесам?

Толку имам прашања засега :) Некој шо знајт да е така добар да објаснит убо зш ќе се мрднам готово. :nerv:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
А друго, и со државјанството, јас имам од 2008, имат датумов некаква врска или морам пак ново да ваѓам? И дали морат да е копија заверена на нотар или можам оригинал да однесам?
Јас колку што знам, од правна гледна точка, такви документи имаат важност 6 месеци.:toe:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Јас колку што знам, од правна гледна точка, такви документи имаат важност 6 месеци.:toe:
Нема везе тоа. Обично нагласуваат кога треба да биде нов, штом не е нагласено мислам дека може и стар.
Ако треба нов не знам како би стигнале сега сите да извадиме нов во неколку дена.
Таман ќе стигнам да ги соберам сите потребни документи и системот за електронско пријавување нема да работи... :toe:
Па постои опцијата да се пријавиш електронски, па после да ги собираш писмените документи:)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
А друго, и со државјанството, јас имам од 2008, имат датумов некаква врска или морам пак ново да ваѓам? И дали морат да е копија заверена на нотар или можам оригинал да однесам?

:nerv:
Jas mislam deka kopija treba a mora da e zaverena na notar ili kako?????????????????:wink:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Identifikacioniot broj od elektronskata prijava treba da e isprintan na list ili?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Од утре , т.е. вечерва веќе половина час....
Би требало да започне пријавувањето по електронски пат!

Само нејасно ми е како да се изведе тоа , кога одам на www.konkursi.mon.gov.mk , излегува само конкурсот и нема никаква електронска апликација ,или пак барем јас не ја наоѓам...
малце помош ако може?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Од утре , т.е. вечерва веќе половина час....
Би требало да започне пријавувањето по електронски пат!

Само нејасно ми е како да се изведе тоа , кога одам на www.konkursi.mon.gov.mk , излегува само конкурсот и нема никаква електронска апликација ,или пак барем јас не ја наоѓам...
малце помош ако може?

Грешка си : S

Пријавувањето по електронски пат заврши вечерва, а од денес почнува рокот за доставување на документите .
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Од утре , т.е. вечерва веќе половина час....
Би требало да започне пријавувањето по електронски пат!

Само нејасно ми е како да се изведе тоа , кога одам на www.konkursi.mon.gov.mk , излегува само конкурсот и нема никаква електронска апликација ,или пак барем јас не ја наоѓам...
малце помош ако може?
Mораш да се регистрираш прво, ако сакаш да аплицираш за кредит.
Ако сакаш за стипендија, си закаснил малку. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom