Стипендии

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
А колку имаше просек?
--- надополнето: 19 декември 2012 во 21:41 ---
Дали некој прашал ако сакам да конкурирам и за А и за Б, дали треба да се вадат 2 пати документи или може едните да се копија?
Просек 9,71 и 7100 месечни приходи по член во семејство, ама не сум на технички факултет, што значи дека ги неам земено додатните поени што следуваа за тоа. Ако си на некој од техничките и со помал просек/повисоки примања имаш поголеми шанси.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Тоа што е ОБРАЗЕЦ УПИИ во табелите предвидени/освоени кредити треба посебно за секој семестар или заедно за цела година т.е мислам 30/30 или 60 само???
 
Член од
27 август 2011
Мислења
9
Поени од реакции
1
Просек 9,71 и 7100 месечни приходи по член во семејство, ама не сум на технички факултет, што значи дека ги неам земено додатните поени што следуваа за тоа. Ако си на некој од техничките и со помал просек/повисоки примања имаш поголеми шанси.
на медицински сум јас со просек 9,64 .. се имав пријавено за А, а денес се пријавив и за Б.. важечки ми се и двете пријави нели ?
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
дали има некој што враќал студентски кредит ... како е процедурата?
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
19
Поени од реакции
0
Дали оние студенти кои прв пат зеле стипендија за информатичари претходните години од Министерството ги повикале на некаква промоција на која свечено им ги доделиле договорите за стипендија?
Оваа година ни стигна меил, па ме интересира дали и претходно било така и кога од прилика ќе ги пуштат парите :unsure:
 
Член од
22 декември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Знае ли некој дали ако сум го утнала рокот за електронско пријавување има шанси да ми ги примат документите?
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Првин да го донесат буџетот, зашто ако не го донесат, црно ни се пишува, ние ПОСЛЕДНИ ќе добиеме нешто пари.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Моите немаат над 30000, меѓутоа заедно со примањата на брат ми надминуват 30000 фамилијарните примања. Дали на пример можам да аплицирам за В а брат ми да не го пишам како член на потесно семејство, бидејќи ради него најверојатно нема да добијам стипендија. А и тој не живее со нас, одделно си живее и работи во Скопје.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Утре треба да ги подадам документите и ако може некој да ми каже дали јас треба да го пополнам евидентниот лист (мислам да заокружам кај документите кај ДА/НЕ) или тоа таму ќе го направат??? Исто на крајот од евидентниот лист пишува декларација за прием? На што се мисли тоа?? Фала однапред :)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Утре треба да ги подадам документите и ако може некој да ми каже дали јас треба да го пополнам евидентниот лист (мислам да заокружам кај документите кај ДА/НЕ) или тоа таму ќе го направат??? Исто на крајот од евидентниот лист пишува декларација за прием? На што се мисли тоа?? Фала однапред :)
Однеси го празен... Ама и да ти е пополнет нема да ти праат проблеми, мене пополнет ми беше. Декларација за прием на плата, доколу родителот работи во приватна фирма.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Однеси го празен... Ама и да ти е пополнет нема да ти праат проблеми, мене пополнет ми беше. Декларација за прием на плата, доколу родителот работи во приватна фирма.
Фала многу :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom