Стипендии

S

stefi

Гостин
Ako imate 18 god t.e ako ste glasachi :)
Кај не даваат гага учебници (иам 20 предмети буквално) па и стипендијата не ја праќаат за да нели нормално можам да си фотокопирам скрипти, учебници, тетратки итн. Епа не гласам!
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
Нема никакви новости за исплата а??
Јас пратив мејл пред некој ден,никаков одговор не добив, а и предходно имав пратено,пак за џабе !!!
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Веќе доцнат 5 месеци. До февруари 6. Тоа значи дека за тоа време додека не ни ги даваат парите, тие на нив си добиваат камата. Знаеш што значи камата на тој износ пари што треба да го дадат? Оди некако земи им ги. :cautious:
Јас пратив уште еднаш, ако сакате пратете и вие.
А пратив и на овој мејл contact@mon.gov.mk.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Залудно се надеваме дечки, рано е за исплата.

Вртев постови од минатата година, конкретно за информатичарите првите 3 рати за новите корисници беа исплатени почетокот на март,
а веќе постоечките корисници 2-3 недели порано накај 15 февруари ..а беше ИЗБОРНА година.

така да годинава бар по мое пред 15 февруари нема теорија да не исплатат.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Денеска е 25-ти треба да има резултати од конкурсот :vozbud:
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Денеска е 25-ти треба да има резултати од конкурсот :vozbud:
И јас ги чекаааааааам, ама како што читав секогаш каснеле со објава на списоците, така да... :( Да се надеваме дека годинава биле поажурни :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
И јас ги чекаааааааам, ама како што читав секогаш каснеле со објава на списоците, така да... :( Да се надеваме дека годинава биле поажурни :)
Присутни корисници: 405

Сите с(м)е во исчекување :D
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Јас мислам утре или задутре ќе објават... мислам малку чекавме не е фер на време да објават резултати... :) уште малку сакаат да не држат во неизвесност ... се знае..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Во врска со резултатите од конкурсот за стипендии.

Во телефонскиот разговор со одговорните лица за објавување на резултетите од МОН, добивме информација дека истите ќе бидат објавени до крајот на месецот. Точна информација за датумот немаат, можеби утре или задутре. Комисијата ги разгледувала апликациите и до крајот на месецот ќе бидат објавени резултатите.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Ај во јули за на одмор МОЖЕ ќе ги добиеме, а ако не им се брза тогаш очекувајте за нова година да не изненадат :facepalm:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.341
Поени од реакции
6.272
не јадете гомна безвеза! Ланската година до средината на Мај сите пари беа исплатени до денарче!
И лани каснеа со резултати. И лани се шушкаа муабети дека нема никогаш да ги исплатат, и лани истите без веза муабети.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom