Сте пробале ли некој рецепт на Џејми Оливер?

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
а сте пробале рецепти од Македонскиот Џејми Оливер- Дени алисас
4 сезони- а1:pos2::pos2::pos2:

инаку не сум пробала од овој оригиналниов, интересни ми се вака за гледање, ама не ми е предизвик да ги пробам
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
кога ќе го види дечко ми на тв ми вика ,,еве го овој што пасе трева" :pos2:
стварно многу тревки користи човекот, а и многу од состојките тешко се наоѓаат тука, а некои плус треба и ти да си ги одгледуваш.
Ја многу ја сакам Рејчел реј и се нејзино што сум направила ми се допаѓа
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
уште немам пробано али мајка ми направи едно супер јадење и добро ми дојде тогаш:):)
 

Lady Snake

~Дени ме чува!~
Член од
29 септември 2008
Мислења
85
Поени од реакции
2
Imam probano nekolku recepti, stvarno dobri idei ima. A i ne se teski za spremanje
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Za tie sto ne go znaat,2 zbora.On e eden od najdobrite Gotvaci vo svetot.Eve vi edna slika od nego.

Inace sakam da probam :smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ne, premnogu sostojki stava toj vo negovite specialiteti, pola i poveke od tie sostojki jas ne gi jadam i zatoa nema ni da probam nekoj negov recept.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
а сте пробале рецепти од Македонскиот Џејми Оливер- Дени алисас
4 сезони- а1:pos2::pos2::pos2:

инаку не сум пробала од овој оригиналниов, интересни ми се вака за гледање, ама не ми е предизвик да ги пробам
ахх тој од 4 сезони страшно ми е дебилен све мора да искашка и некои глупи рецепти прави колку да помине емисијата пример полнети краставици со урда .... глупости
а Џејми Оливер готви прекрасно сите емисии сум ги гледала ми се допаѓа како готви не сум пробала негов рецепт доколку добијам прилика обавезно
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
Заебан типац е ..од сите рецепти иам една пробано...а тоа е чисто говедски бифтек на скара со еден кубик зачини....прсти да излижеш
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Не сум сеуште но планирам скоро да пробам, го симнав неговиот готвач од интернет па планирам нешто да направам од таму, некој летен десерт веројатно.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
кога ќе го види дечко ми на тв ми вика ,,еве го овој што пасе трева" :pos2:
стварно многу тревки користи човекот, а и многу од состојките тешко се наоѓаат тука, а некои плус треба и ти да си ги одгледуваш.
Ја многу ја сакам Рејчел реј и се нејзино што сум направила ми се допаѓа
За среќа се повеќе од тие тревки почнуваат и кај нас да се користат.
Јас почитувам разновидност и креативност во исхраната; ако притоа се внимава и на енергетскиот состав, тогаш има поента муабетов.

Според мене готвењето е сериозна работа ако не се прави од формално-неопходни причини чисто како рутина. (завршив работа, има компир манџа)
Не е лесно секој ден да се осмислува и прави храна за едно семејство; сепак треба да си ја направиш интересна секоја работа.
Секоја од тревките кои се користат кај „професионалните готвачи“ си има своја намена: или потенцира некој вкус или е поради некаков баланс или поради комплетното збогатување на вкусот. Кај нас е вообичаено да се става нане во грав за да се одбегнат стомачните проблеми...
Џејми Оливер стана популарен токму поради посебното внимание кон составот и балансот на состојките. Еден од неговите големи проекти е воведување на здрава храна во училиштата во Англија.

Вреди да се проба.:smir:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Мајка ми еднаш направи Англиски колач по рецепт на Џејми Оливер.
Не да беше вкусно, превкусно беше, ама премногу калорично. Оффф, ми течат лиги од самата помисла на тој колач. :love1:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Не,нема ни да пробам многу состојки тура...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom