Сте пробале ли некој рецепт на Џејми Оливер?

Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
Neznam zosto na lugeto tolku mnogu im se dopaga toj jeimi oliver, nekako negovite recepti ne mi izgledaat perfektni za tolku golema prasina da digaat okolu nego, sum videl i podobri recepti. Kako i da e toj sepak e britanec. ( britancite so poznati po losoto gotvenje ).
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.635
Поени од реакции
38.810
Џејми ти е тип на човек што става чили пиперчиња и у благото што го јаде.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
заради тој пусти џејми и коријандер дома на тераса у саксии гаам :) имам и јас книги и да ми се случува да готвам од неговите рецепти, мајка ми исто со мали измени(зашо не јаде многу зачини) а инаку најубаво нешто а башка и нешто што секој може да го направи ми се лепчињата потпечени,премачкани со лукче и на нив парче моцарела и чери томато.....ммммммммммм прекрасно
Jas peceno lebce so pavlaka i domat premackuvav i bese top, a nebese receptot od jeimi oliver.
 
Член од
12 февруари 2019
Мислења
8
Поени од реакции
4
Џејми има прекрасни рецепти. Има еден кој често го подготвувам. Варени компири. Кога ќе се сварат се редат на тава, по еднаш се притискаат со рака да се здробат, се става сол, црвен пипер, бибер и зејтин и се печат еден саат на 200°C.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Џејми Оливер е маслиново масло плус маслиново и многу маслиново...Гај Фиери е малку мед и малку чили и уште чили. Сите се добри и на 24 китчен и Фуд Нетворк...јас све би јадел.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.733
Поени од реакции
24.373
Џејми ти е тип на човек што става чили пиперчиња и у благото што го јаде.
Знаеш дека ова е трик кој го користат многу кувари за поинтензивен вкус? Не знаеш, што знае Рон од Македоња...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.244
Поени од реакции
78.864
Знаеш дека ова е трик кој го користат многу кувари за поинтензивен вкус? Не знаеш, што знае Рон од Македоња...
Пробав црно чоколадо со лута пиперка (не додавав ја, такво беше чоколадото). Има некој шмек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom