Сте пробале ли некој рецепт на Џејми Оливер?

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
Џејми е мојот омилен кувар. Ги имам скоро сите негови книги (што на хрватски што на англиски) дечкото готви супер, брзо и вкусно ( а и добро изгледа!)
Дали сте пробале да припремите некој од неговите рецепти?
Дали некој го посетил неговиот ресторан 15тх ??

:jaj::jaj::jaj:
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Абеееее одам немам друга работа па ќе јадам негови СПЕЦИЈАЛИТЕТИ ! Ај нека јаде он наши бе ајде!:uvo:
 

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
ништо сложено, само брзо и вкусно!
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Марче ти имаш пробано?ако имаш кажи какви се...
пошто кога го гледав,се некои чудни состојки ми мешаше...не велам дека не се вкусни неговите специјалитети..али ми стоеја малце чудни :) :)
како и да е,твое мислење?
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Да,тоа што беше со печен леб,пилешко,марула и нормално пропратено со мал милион зачини...преубаво е.
Иначе со сестра ми едвај чекаме да почне,на ТВ. Сега планирам да ги земам книгите...поздравчеееее
 

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
za nippi:
iskreno pogolemiot del od receptite mu se zakon, no ima i nekoi ne prifatlivi za nas.
Otkoga gi imam negovite knigi pecen kompir bez majcina dusicka ne jadam. Pile so limon i mnogu trevki.
Svinsko so zacini, ama ne bilo koj tuku dobro kombinirani. Salati so interesni dresinzi, pasta na mal milion vkusni nacini.

а кога сме кај зачините, да напоменам дека сега кај нас има семиња за сите зачини треба само малку желба и две три саксии. кој не сака да се мачи во веро се продаваат сите свежи и сушени.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
You can actualy eat what he cooks?

p.s. Џејми е :zver:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
јиуууууууу супер е, многу е креативен!
малце стфари иам пробано, ама ако веќе морам да готвам, дефинитивно би готвела по негов рецепт :).
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
заради тој пусти џејми и коријандер дома на тераса у саксии гаам :) имам и јас книги и да ми се случува да готвам од неговите рецепти, мајка ми исто со мали измени(зашо не јаде многу зачини) а инаку најубаво нешто а башка и нешто што секој може да го направи ми се лепчињата потпечени,премачкани со лукче и на нив парче моцарела и чери томато.....ммммммммммм прекрасно
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
vo momentov kolku bi sakal da jadam lepce podgreano vo tost, namackano so lukce i na nego staveno puter koj popoleka se topi
hmhmhmhhm!
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
ни го гледам, ни имам пробано нешто од него (може сум пробал,ама не знам дали е негов рецепт). инаку коа готви на тв, вкусно изгледа.
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Типот е цар...сите рецепти му се лесни, брзи, и пред се здрави. А инаку сум пробал неколку со риба и зеленчук на скара.мх мх мх
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ja koa mu davav casovi na Dzejmi po kuvanje kaj bevte Vie :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom